Challenge AJ 92 - 16 HP vs. Expert 92.160 H



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 247.10 (?) 
9.7.2012 19:13

Já osobně žádný, takže stále vybírám...  Zkušenosti nějaké mám.

Není problém najít dobrý zahr. traktor, ale najít dobrý poměr cena/užitná hodnota už je složitější. I traktor cca za 40 tisíc může hodně posloužit pokud člověk ví co si kupuje a stačí to jeho potřebám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 20.1 (?), 20.9.2012 19:27

Zdravím, chtěl bych si koupit takový traktor-Wolf Garten Expert 92.16H od Mountfieldu),ale chtěl bych sekat taky vyšší trávu bez koše a sušit seno pro králíky. Zajímalo by mě jestli bude tráva moc rozsekaná, anebo bude vhodná na sušení sena? Zbytek trávy bych zmulčoval). Díky za odpověd Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.87 (?), 20.9.2012 20:41

Tak to bych spíš uvažoval nad traktorem s výhozem do boku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 20.9.2012 20:48

Jakou by to mělo v tomto konkrétním případě výhodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.3 (?), 28.11.2012 22:47

Ověřte si, jestli jde nějak obejít bezpečnostní systém traktoru. Ten totiž neumožňuje spustit nože bez připojeného koše. Asi kvůli tomu, že otvor směřující nahoru by mohl vyhazovat kameny apod. a ohrožovat okolí. Při pokusu spustit záběr sekání bez koše motor zdechne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.44 (?), 9.12.2012 0:50
Na sušení trávy to rozhodně není, je to nasekáno napadrť a je jedno jestli to odlétne bočním výhozem nebo tunelem.Bezpečnostni spinač zpravidla mačká koš nebo deflektor, dá se vyřadit montáží plíšku, ale ta tráva lítá jak od sněhové frézy, min.10m.,takže ohnutý plech nad tunelem je nezbytnost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.23 (?), 13.12.2012 22:13

k sečení na sušení tyto traktory nejsou, je jedno jestli hážete za sebe nbo do boku, měl jsem obě varianty + u wolfa je možno sekat a nesbírat, sundáte koš a je to, akorát pokud nemáte deflektor, jde o nebezpečnou zábavu - dle povahy trávníku to sesbírá vše včetně kamení a docela rychle zahodí za sebe...

Jinak jakožto letošní vlastník Experta od mountfieldu několik postřehů:

- seču cca 2500m2 každý týden, slabší motor už nechci, Kawasaki super.  

- proti jednoválcům BS hodinová spotřeba o cca 30% vyšší, ruku v ruce ale výkon cca o 50% vyšší 

- výměnu oleje dělám po 5ti nádržích benzínu, i tak z toho teče sajrajt zbarvený prachem, pylem atd... myslím že se vyplatí na tom nešetřit

- bomba je udělátko kosy, kdy se připojí zahradní hadice s vodou a spodek to vymyje, výfuk dělám wapem po každém sečení 

- je to můj první nákup od mountfieldu, jediný důvod byla cena - na jaře 2012 daleko nejlepší u tohoto daného typu, o záruce se nebavme, to je podle mě chyméra a fantasmagorie pro blázny...

Aktualita - dnes jsem dostal radlici s rámem, o víkendu premiéra :-)  první poznatek s půjčenou radlicí - potřebuju závaží, řetězy už nasazené mám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 14.12.2012 17:00

Příští rok měníte ložiska sečení z důvodu bodu 4.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.179 (?), 24.12.2012 13:04

Já to opláchl asi 2x, pak jsem toho taky nechal, voda se dostalo skoro všude. Souhlasím s tím, že je to riskantní to pořád oplachovat, raději to jednou za čas dole pořádně vyčistím ručně jako u staré sekačky a po sečení nechávám vždy oschnout. Byl už někdo s tímto traktorem na posezónní prohlídce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.17 (?), 17.5.2013 20:49

Nesoulasim, Wolfem sekanou travu zkrmujeme konim. Delku puvodni travy (40-50 cm) si to nezachova, je tak na polovicni delce. Chce to jedniou vec, a to sekat na 12ctku a sussi travu. Pokud byste to rozhrabal, lze to i susit. Ale necekejte pokosenou louku, nejake ztraty ze zkracovani tam jsou. Na drt to ale je jen pokud se seka morka / vhlka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika