Akumulátorová zahradní pila Bosch KEO 10,8 Li



zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?)
11.3.2014 9:29

Myslím, že kdo má na zahradě 10-20 stromů a občas doma něco uřízne, ten bude s pilou spokojený. V hobby kategorii nemá smysl dávat vyměnitelné baterie, protože si vzhledem k vysoké ceně nabíječek a baterek málokdo koupí náhradní.  Hobby uživatel nikam nespěchá a raději si počká až se baterka nabije. Pokud má někdo nereálná očekávání a myslí si, že zvládne velký sad nebo tesařskou práci s hobby nářadím, bude asi zklamaný a měl by se poohlédnout po něčem jiném např. Bosch GSA 36 V-LI nebo tu řetězovku Bosch AKE 30 LI, které už vyměnitelnou baterii mají. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 74.158 (?), 11.3.2014 8:44

Tak ta Bosch není funkčně špatná a bez problému přeřízne i stromek na celou délku plátku, ale ta výdrž aku je opravdu nezvládnutá. Hodí se když stojím na žebříku a řežu větev ve špatně přístupném místě nad hlavou kdy ruční pohon je z nedostatku místa technicky vyloučen, ale to je tak veškeré + pro tu Bosch pilku.

Další věc je, že po intenzivním řezání se ohřeje aku a pokud ji píchnu hned na nabíječku, blikáním zelené a červené diody hlásí že je přehřátá a nenabíjí. To vše by bylo v pořádku má ochranu proti zničení aku, ale pokud vychladne, rozsvícením zelené hlásí že je již chladná, ale nabíjení se nespustí! Musím na to myslet, nabíječku po vychladnutí odpojit od pily a poté se nabíjení spustí! Když na to zapomenu, druhý den jsem bez proudu. Prostě je to nedomyšlený shit od Bosche

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?), 11.3.2014 9:29

Myslím, že kdo má na zahradě 10-20 stromů a občas doma něco uřízne, ten bude s pilou spokojený. V hobby kategorii nemá smysl dávat vyměnitelné baterie, protože si vzhledem k vysoké ceně nabíječek a baterek málokdo koupí náhradní.  Hobby uživatel nikam nespěchá a raději si počká až se baterka nabije. Pokud má někdo nereálná očekávání a myslí si, že zvládne velký sad nebo tesařskou práci s hobby nářadím, bude asi zklamaný a měl by se poohlédnout po něčem jiném např. Bosch GSA 36 V-LI nebo tu řetězovku Bosch AKE 30 LI, které už vyměnitelnou baterii mají. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.7 (?), 11.3.2014 12:52

Nemyslim si, ze baterka a nabijacka su take Highend, ze pre domacnost je to luxus. Mam neznackovu oscilacnu akku pilku mc alister a ta dokaze na jedno nabitie spravit velmi vela roboty, i ked na stromky to moc nie je... Bola dodana s 2 baterkami a nabijackou do 100 eur. Ked sa vam druha baterka vybije a to pri nepretrzitej praci, prvu uz mate nabitu. A to je bosch lepsia znacka. Ak je to s vydrzou biedne a nie je druha baterka tak je to v podstate funkcne nepodarok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.158 (?), 14.3.2014 21:55

Přesně tak, je to funkcne nepodarok. Holt Bosch ty aku moc neumí.

Jinak elektrické nářadí Bosch - zelené na kabel mám funkční bez závad a to mu dávám docela záhul. Vrtačka mě kolikrát tak pálí v ruce že ji nemůžu udržet a bez nejmenšího pachu po nějakém pálení vinutí, okružní pila to samé, oscilační bruska vybrousila též plno m2 a vše v pohodě. U jiných výrobců mě to vždy shořelo i když jsem si vědom, že jsem to přetížil. Dost mi hoří malé rozbrušky a tu od Bosch ještě nemám tak ji zkusím co vydrží :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 15.3.2014 10:05

měl by se poohlédnout po něčem jiném např. Bosch GSA 36 V-LI nebo tu řetězovku Bosch AKE 30 LI

Tol jsopu svým výkonem slušné stroje, jenže hmotnost kollem 5 kg hodně limituje jejich použití na prořezávku stromků a keřů v zahradě. Myslím, že kdyby byla v nabídce možnost koupit pilku s rychlonabíječkou a druhou baterií, hodně lidí by to - i za vyšší cenu -  využilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.158 (?), 22.3.2014 12:51

Přesně tak, chce to doladit. Měnitelné aku + rychlonabíječku. Jenže já mám pocit, že ostatní součásti pily jsou též stavěné na kapacitu aku a už by to další provoz nevydrželo protože po vybití aku je to všechno zahřáté. Jedině vyvést kabel a větší aku do kapsy :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 12.4.2014 14:51

Kdo uvažuje o této pilce, možná by měl výběr rozšířit o model s možností výměny aku a vysší voltáží, která bude mít vysší kapacitu a tím možnost delší pracovní činnosti. Cenově srovnatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika