Příspěvky uživatele - zden1

Kroucení listů u rajčat, 16.6.2021
To je užitečná informace. Moje rajčata po vysazení na záhon bývají více žlutá než zelená a tak se je snažím dostat do formy hnojivem. Výsledkem sice je rychlé zezelenání ale i to kroucení vrcholových listů. Později už dusík nedávám a listy rostou... celý příspěvek >
Kdy s čím stříkat, 11.6.2021
Nevím, jestli je možné takovou tabulku vyrobit, protože každý rok je jiný průběh počasí a proti stejnému škůdci se každý rok stříká v jiném termínu. I v jednom roce v různých nadmořských výškách se stříká v různých termínech.  Záleží také na... celý příspěvek >
Odolné odrůdy rajčat, 17.10.2020 Obsahuje fotku
Také jsem se na ta rajčata díval, ale objednávky semen z ameriky jsou špatně dostupné. Objednával jsem na ebay nějaká semínka od ukrajinského prodejce a je mezi nimi i keříčková odrůda Fitoftorostijskyj, která by měla být také odolná proti plísni. Za... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 24.7.2020
Já to chápu jinak. Plíseň přezimuje na bramborách a nemůže přežít v kompostu nebo na tyčkách od rajčat. V době vegetace se samozřejmě šíří vzduchem.
Nedostatek vápna, rajčata, papriky ve skleníku, 23.6.2020
Vhodnější je dolomitický vápenec, hodně vápníku obsahuje i popel z čistého dřeva. Využitelnost vápníku z půdy zhoršuje i přehnojení dusíkem. Letos doporučuji opakovaný postřik např. tím wuxalem kalcium nebo kalkolitem.
Zasychani vrcholových listů rajčat, 20.6.2020
Ty zaschlé okraje listů vypadají jako nedostatek draslíku. Hnojil jste něčím?
Problem s paradajkami, 30.4.2020
Použil jste svůj substrát nebo kupovaný? Je zřejmé, že byl kontaminovaný nějakým herbicidem.
Hloubka sázení rajčat, 27.7.2019
Do větší hloubky jsem v minulosti sázel pouze přerostlá rajčata, což mělo nevýhodu, že spodní vijany ležely na zemi. Tak jako všechny rostliny i rajčata se snaží zachovat rovnováhu mezi nadzemní a podzemní částí a samotné podsazení asi nevede k... celý příspěvek >
Žloutnutí listů nektarinky, kde je problém?, 23.5.2019
Místo LAD dejte síran amonný a také bych postříkal listy hnojivem s obsahem železa.
Jak vyřešit problém s herbicidy po hnojení trávníku Travinem, 21.5.2019
A navíc TRAVIN vůbec 2,4D neobsahuje.
Akumulace tepla v pařeništi, 6.5.2019 Obsahuje fotku
Pokud je možné použít elektřinu tak je žárovka asi nejvýhodnější. Já tu možnost nemám, a proto jsem koupil na německém amazonu topítko na lampový olej, které hřeje na jednu náplň několik dnů. 
Postřik na pilatku, 6.5.2019
Larvy pilatek většinou napadají velmi malé plůdky, které nestačí pro dokončení jejich vývoje a proto přelézají na další plůdky. Mírně opožděný postřik tedy má význam a může část úrody zachránit.
Odrůda švestek na povidla, 21.7.2018
Na povidla bych volil Toptaste, která má nejvyšší cukernatost z dostupných odrůd. Ulpívání na peckách je maximálně do 10%, dá se normálně nožem nakrojit a pecka vytrhnout, dělám to tak do sušičky a jde to rychle.
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 30.6.2018
Z toho důvodu již nepěstuji rajčata v nádobách, protože se z nich vápník snadno vyplaví zaléváním nebo deštěm. Dostupnost vápníku také zhoršují hnojiva s obsahem dusíku. Asi by byl vhodný postřik vápníkem na listy např. chlorid vápenatý.
Zkrácení velké třešně - řez, 27.5.2018
Zkrácení by se mělo rozložit na delší dobu. Pokud má třešeň 4 kosterní větve, tak bych každý rok zkrátil jednu. Řezná rána ale bude tak velká, že už se nezacelí, takže budete muset ihned ošetřit proti dřevokazným houbám a v následujících letech... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika