Aku sekačka s pojezdem



Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 157.240 (?)
19.1.2019 9:24

Okolo domu používame aku kosačku Makita DLM380. Záber je 38 cm, avšak dá sa kúpiť aj 43 cm. Kosačka je bez pojazdu, ale je tak ľahká, že to nerobí žiaden problém. Kosačku využíva moja mama (na dôchodku), na kosenie okolo domu, atď. Kosíme asi 500 m2, kapacita v baterkách ešte ostane na 2 paličky. (je pravda, že je to prvý rok, uvidíme ako dalsí)
Nabíjanie je rýchle - 45 min plna kapacita 2 bateriek.

Batérie viete použit v akomkoľvek náradi od makity, co je obrovska výhoda. (použivame ešte vyžínač, a priamočiaru pílu)

Moje dojmy z kosenia. Na pravidelne udržiavaný trávnik je to idealna kosačka, Horšie s kosením už neudržiavanej vyššej zaburinenej trávy, na to je vhodna silnejšia motorová kosačka.

Najviac mi pri makite chýba bočné vyhadzovanie posekanej trávy, ale vymyslel som to tak, že kryt kde sa dáva kôš som pripevnil drotom.

Už je na vás či je pojazd tak podstatný, ale pri ľahkej kosačke (14-15 kg) je to skor na škodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.219 (?), 17.1.2019 14:58, zobrazeno: 5306x

Přemýšlím o koupi aku sekačky. Část zahrady je ve svahu, jehož sklon vylučuje použití motorového stroje a s křoviňákem se mi už moc chodit nechce. Máte někdo zkušenosti s nějakou aku pojezdovkou - Hq, Stiga, Hecht, Mtf,...  atd? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.112 (?), 18.1.2019 22:53
Zajímavá aku s pojezdem je stiga 80V, nevýhoda je drahá baterie.Zatím jsem neměl potřebu kupovat aku, motor zvládne 30* a při vyšší hladině oleje i 45* sekáno po vrstevníci filtrem nahoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.161 (?), 18.1.2019 23:44
Jedna z našich sekaček je Bosch Rotak aku. Máme k ní dva akumulátory. Sekáme s ní jen jeden pozemek něco přes 800m2, spíš přerostlou trávu, převýšení nejvýš 2 m. Tento pozemek posekáme na jeden zátah s jednou výměnou akumulátorů. Mulčování, které nevyužíváme, by výkon asi dost snížilo. Sekačka je lehká, celkem tichá, dobře se s ní manipuluje. Hrozná je ale ta cena. Zuzana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 157.240 (?), 19.1.2019 9:24

Okolo domu používame aku kosačku Makita DLM380. Záber je 38 cm, avšak dá sa kúpiť aj 43 cm. Kosačka je bez pojazdu, ale je tak ľahká, že to nerobí žiaden problém. Kosačku využíva moja mama (na dôchodku), na kosenie okolo domu, atď. Kosíme asi 500 m2, kapacita v baterkách ešte ostane na 2 paličky. (je pravda, že je to prvý rok, uvidíme ako dalsí)
Nabíjanie je rýchle - 45 min plna kapacita 2 bateriek.

Batérie viete použit v akomkoľvek náradi od makity, co je obrovska výhoda. (použivame ešte vyžínač, a priamočiaru pílu)

Moje dojmy z kosenia. Na pravidelne udržiavaný trávnik je to idealna kosačka, Horšie s kosením už neudržiavanej vyššej zaburinenej trávy, na to je vhodna silnejšia motorová kosačka.

Najviac mi pri makite chýba bočné vyhadzovanie posekanej trávy, ale vymyslel som to tak, že kryt kde sa dáva kôš som pripevnil drotom.

Už je na vás či je pojazd tak podstatný, ale pri ľahkej kosačke (14-15 kg) je to skor na škodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.1.2019 10:28

Děkuji za reakce. Pojezd bych přivítal právě kvůli místy hodně svažitému terénu. Je pravda, že všechny sekačky, které disponují pojezdem, výrazně přibudou na váze (o ceně nemluvě). Rád bych taky, aby se akumulátor dal využít i na řetězovou pilu a malou vertikutaci. Jedinou aku travní frézu jsem ale našel u Mountfieldu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.82 (?), 22.1.2019 16:50

Pokud travní frézou myslíte provzdušnovač, tak ji má už dva roky Hecht

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.1.2019 18:44

Taky AL-KO jsem našel a zřejmě i Einhel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MrScully - (1) - 56.136 (?), 16.5.2019 0:26

Zkusím navázat, chtěl bych taky aku sekačku s pojezdem, ale ideálně i s mulčováním. Ve výběru toho moc není, našel jsem nějaké Einhell, Hecht nebo Stiga. Nějaký tip, které značce se vyhnout nebo je to jedno? Aktuálně koukám nejvíc na tyhle dvě:

Stiga Combi 50 S AE 80 V 5Ah
HECHT 5051

Každé doporučení vítáno... pokud ne, tak asi počkám, až bude nějaká v akci :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.109 (?), 16.5.2019 16:59

Já to mulčování jako takové moc neprožívám. Všechny motorové sekačky, co jsem měl, měly mulčovací záslepku. Upevňuje se to tam blbě, když chcete dát koš, musíte ji vyjmout. Rozdíl mezi sečením bez koše a tzv. mulčováním je malý - jen o trochu drobnější řezanka. Při nízké trávě to nepoznáte, při vysoké je materiálu tolik, že beztak v trávníku vadí.
    Pořídil jsem aku HQ s pojezdem. Výkon sekačky je příjemným překvapením, je srovnatelná s motorovými.  Horší je výdrž baterie, oproti tomu, co uvádí výrobce tak poloviční. Pravda, používal jsem jen maximální rychlost i výkon a tráva bylo dost vysoká. Ale chce to dvě baterky.
    Vyzkoušel jsem si 60V sekačku od Bédi a není za tu cenu špatná. Pojezd rychlý s variátorem. Akorát nelze baterku použít do pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika