Aku nůžky živý plot Florabest



host - 106.12 (?)
23.7.2016 18:02

Accu florabest mam a som nadseny. Je pravda, ze mam malu zahradu a preto mi bohate stacia. Asi 40 m plot kruspan a 10 m zlaty dazd. Pouzivam aj na popinavy brectan a vinic, male kriky a pripadne na vrbu. Stroj je lahky na rozdiel od niektorych vykonnych elektrickych, ktore som si pozical od suseda. Pre mna by to nebolo, mozno na plot s hrubym drevom by elektricke boli lepsie. Pre jemne drevo florabest staci... Nehovorim o vyhode accu. Pri tejto prace je doslova nebezpecne pracovat so snurou s 220 V. Co sa tyka bateriek, neviem. Mam druhy rok ale pouzivam len niekolkokrat za rok. Nejake zmeny som nepozoroval. Niekedy musim dobit pocas praci, kedze zostanu nevybite z predchadzajucej roboty aj tyzdne ci mesiace starej a nanovo ich znovu nenabijam. Ked sa to stane, nemam problem prerusit robotu, na zahrade sa nenudim. Keby som ich nabil pred pracou nanovo, urcite vydrzia v pohode. Zhrniem to tak. Pre jemne drevo a mensiu zahradku je to uplne super naradie. Vykonne tazke naradie moze byt fajn pre tazsiu pracu. To ze su lahke a netreba davat pozor na snuru velmi zlahcuje robotu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 21.11 (?), 10.6.2015 12:51, zobrazeno: 23318x

Dobrý den,

od zítřka začínají prodávat v Lidlu aku nůžky Florabest na živý plot za 1.690,- Kč. Má s nimi někdo zkušenost? Z letáku není patrno, jak jsou těžké nebo jak dlouho vydrží na jedno nabití. Popř. co byste doporucili? Motorové se mi zatím zdají zbytečné, máme kousek plotu z tújí a ca 50 m z mladých habrů. Doposud jsem stříhal ručně starými nůžkami, tak jestli někdo poradí, zda koupit elektrické s kabelem nebo raději aku? Vím, že to bude z Lidlu made in China, ale je na ně záruka 3 roky... Předem všem děkuji za radu a podělení se o své zkušenosti s nářadím na údržbu živých plotů.

Aku nůžky Florabest
Aku nůžky Florabest
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.30 (?), 21.7.2016 21:47

Záruka na nůžky je tři roky, ale na akumulátor pouze jeden rok.Na toto vás při koupi nikdo neupozorní, a ani se to nijak nedozvíte. A nový prý stojí 1.240 Kč. Už bych si je příště nekoupil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 22.7.2016 17:08

Nemám sice s nimi zkušenost, ale s jinými aku ano. Je otázkoujak dlouho s nimi chcete pracovat. Výdrž baterie je diskutabilní, a práci jež většinou můžete zvládnout za půlden, musíte rozložit do více dnů. Nabíjení akumulátoru není otázkou minut ale hodin. Dost to zdržuje. Ale ten kdo má malou zahrádku s minimálním porostem, tak mu toto jistě postačí. Je pravdou, že jsem z tohoto důvodu koupil v osvědčeném obchodě se zahradní technikou dva různé nástroje s identickým akumulátorem takže jsem pro obě činnosti získal dva zdroje a udělám dvakrát tolik práce než oba akumulátory nabíjím. Také se domnívám, že na aku nástroje zatím čas nenastal, krátká výdrž činnosti, snad v budoucnu se podaří vyřešit a bude větší spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.208 (?), 22.7.2016 18:47
Vpodstatě za stejné peníze koupíte elektrické od Stigy, ty mám přes 10let a stále makají, tam jde o kvalitu excentru, takže markeťákům se vyhněte, mají to z bláta a díl se rovná polovině ceny nových.Aku mají omezenou dobu použití, jak pracovně v řádech minut, tak životnostně v případě baterie.Kvalitní aku má stihl, kde jen aku převyšuje násobně cenu Vaší volby.U značkových aku jsou zato máte násobně vyšší kapacity baterie a rychlonabíječku, což snižuje čas dobíjeni i desetinásobně.Mám i benzíňáka-výhody: nezávislost na kabelu či nabití, vyšši produktivita, neomezené použití ;nevýhody-vyšší váha, hluk.Zatím to dnes vidím tak, že motorové na větší ploty, elektrické do začátku i nastálo nejlepší volba, aku jen na kosmetické úpravy, protože další baterie nekoupíte a vracet se každý den k té samé práci taky nebaví, navíc nejsou tak výkonné a nepočítejte se životností neznačkové baterie na víc jak 3-5let.Jinak aku fandím, ale je to jako když začali aku-vrtačky, zezačátku jedna baterie NiCd, malá kapacita, paměťový efekt, nabíjení 6-8h.Dnes trochu kvalitnější-dvě baterie v základu min. Metalky nebo lépe Lionky bez paměťového efektu, kapacita násobně větší, neztrácí výkon s postupným pracovním vybíjením, nabití za 15-20min.,takže se nečeká na dobití.Takže, vezmu-li cenu baterie, jak na tom bude s kvalitou zbytek?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 203.6 (?), 23.7.2016 15:17

Dovolím si tak trochu nesúhlasiť z mojim predrečníkom.

Za prvé - neznačkové batérie sú prkticky nepoužiteľné po roku až dvoch.

Za druhé - batérie metal-hydrid sa ukázali ako slepá ulička, prakticky nie su na trhu.Ostali len ni-cd alebo li-ion a vyššie ako li-poly atď, atď

Za tretie - osobne som skúšal plotostihy Makita/Dolmar a Stihl.U stihla tak profi triedu ako aj tzv.C triedu.U Makity 36v. A pán by bol asi prekvapený ako tie stroje fungujú a čo všetko sa s nimi dá robiť na jeden krát.

A za štvrté - Pravda je že značkové batérie vydržia násobky hobby bateriek nie sú však na vždy. Pri dobrej starostlivosti sa spokojne môžu dožit 5-6rokov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.12 (?), 23.7.2016 18:02

Accu florabest mam a som nadseny. Je pravda, ze mam malu zahradu a preto mi bohate stacia. Asi 40 m plot kruspan a 10 m zlaty dazd. Pouzivam aj na popinavy brectan a vinic, male kriky a pripadne na vrbu. Stroj je lahky na rozdiel od niektorych vykonnych elektrickych, ktore som si pozical od suseda. Pre mna by to nebolo, mozno na plot s hrubym drevom by elektricke boli lepsie. Pre jemne drevo florabest staci... Nehovorim o vyhode accu. Pri tejto prace je doslova nebezpecne pracovat so snurou s 220 V. Co sa tyka bateriek, neviem. Mam druhy rok ale pouzivam len niekolkokrat za rok. Nejake zmeny som nepozoroval. Niekedy musim dobit pocas praci, kedze zostanu nevybite z predchadzajucej roboty aj tyzdne ci mesiace starej a nanovo ich znovu nenabijam. Ked sa to stane, nemam problem prerusit robotu, na zahrade sa nenudim. Keby som ich nabil pred pracou nanovo, urcite vydrzia v pohode. Zhrniem to tak. Pre jemne drevo a mensiu zahradku je to uplne super naradie. Vykonne tazke naradie moze byt fajn pre tazsiu pracu. To ze su lahke a netreba davat pozor na snuru velmi zlahcuje robotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.72 (?), 24.7.2016 23:42
Koukám do katalogu nářadí, kde je aku program nejrozšířenější a NiMh nejsou na ústupu, jen představují levnější variantu vůči Li-on baterijím.NiMh mají zpravidla min. dvojnásobnou kapacitu vůči NiCd, netrpí paměťovým efektem a neobsahují škodlivé cadmium.Používají je např. zn. bosch, makita,dewalt, black&decker.Co se týká výkonu a životnosti jsou tam propastné rozdíly mezi značkovýma bateriema a odpadním šuntem, který se tváří jak baterie, potom a natom záleží jaký úhel pohledu si uživatel vytvoří.Dalši ukazatel je využitý čas s nářadím, u bateriového to platí trojnásob, proto u akunářadí je víc než dobré mít širší uživatelnost baterie, jako u akušek jde použít baterii na vícero nářadí i třeba na svítilnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.12 (?), 25.7.2016 10:54

novsie stroje su uz vacsinou s Li-on bateriami. Moc neverim tym prihodam o "znackovych" bateriach. Je to individualne. Skor sa prejavuje novost vyrobku. Baterie sa neskutocne rychle vyvyjaju a najnovsie typy su aj vyrobne lacne a dostupne a s vychytanymi problemami. Nemam problem dnes kupit vyrobky typu florabest aby som uveril ze baterky splnia svoj ucel. Horsie by to bolo s technickymi narocnejsimi vyrobkami ako accu retazove pily a kosacky, kde ide o vysoku kapacitu a velky vydaj energie. Co mna u dvoch vyrobkoch florabest prekvapilo, ze baterky boli plne nabite. Zistil som ked som chcel prvy raz plotostrih nabit a kontrolka mi dala vediet, ze netreba. Prijemne prekvapenie - boli pripravene na pracu. Tak isto aj accu pilka na konare. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.70 (?), 7.5.2018 12:07

Dobrý den

Opravdu velký pozor na na výrobky Florabest AKU baterie na sekačce mě vydržela necelé dva roky a to jsem stím fakt jen dosekával okraje trávníku a o akumulátor se staral aby byl stále nabitý a jeho kapacita nespadla.I tak se akumulátor při sečení pokazil a v Lidlu neuznali reklamaci i když je na výrobek 3 roky záruka a nikde ani v manuálu jsem nenašel nic o tom že na akumulátor je pouze 1 rok.Rozumím tomu když se po nějaké době sníží kapacita akumulátoru a ten se musí častěji dobíjet ale mě vypnul plně nabitý po 5 minutách sečení a už nenaskočil. 1490kč na necelé dva roky občasné práce je hodně.Tak že pozor na AKU nářádí z Lidlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.94 (?), 6.8.2017 18:33

Po dvou sezonách stříhání tak 12 provozních hodin v nich zarachotilo a vysypaly se zuby na hnacím ozubeném kaleném kolečku, nůžky zcela nefunkční, náhradní díl nikde není k sehnání a výrobce jej nedodává. Akumulátor vydrží cca 2 hodiny práce, s tím byla spokojenost, ale materiál z kopřiv plot.

hlavní převodové kolečko kalené z převodovky.
hlavní převodové kolečko kalené z převodovky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika