Hrášek na balkoně - nedaří se mu



ion - (1) - 117.155 (?) 
9.6.2020 14:33, zobrazeno: 1757x

Dobrý den. Pěstují hrášek na balkoně. Od začátku se mu malinko kroutí listy, ale jen ty nové, jak "zestárnou" jsou pak už v pohodě (alespoň se mi zdálo). Nicméně se mu na listech začly objevovat světlé skvrny. Ptala jsem se části rodiny se zahradou, ale podle nich to je v pohodě. Nicméně se začaly listy kroutit ještě víc a bílé skvrny se začly spojovat do cestiček (nic co by se hýbalo ale nevidím), tak si moc nemyslím, že je to úplně v pořádku. Co by to mohlo být? Souvisí to i s kroucením listů? (To bohužel není na fotce, ale vyloženě neuvadaji nebo tak) a případně co s tím?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 10.6.2020 7:24

Ten odlišný lístek odstraňte-v bílé chodbičce je mládě minujícího hmyzu. Kroucení může být normální rozvoj listu, nebo chvilková změna vnitřního napětí-zálivka, výživa, chlad či naopak zvýšená okolní teplota, vítr-průvan...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.98 (?), 10.6.2020 17:07
Děkuji. A hádám že mám sledovat i ostatní lístky, na kterých se dělají světlá místa a pokud budou vypadat stejně, také odstranit? Nemusím to tedy ničím stříkat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 11.6.2020 6:37

Pozorování je často nejnáročnější, ale i nejvíce vzrušující činnost při pěstování rostlin. Jestli nechcete hrášek konzumovat, zkrmovat, tak ho stříkejte-ochudíte se tím nejen o finance! Horší jsou houbovky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.204 (?), 13.6.2020 7:42
Já o tom tedy moc nevím, ale měla jsem za to, že tento hmyz poškozuje/může poškozovat i hrášky v luscích. Vzhledem k tomu, že za poslední dny se (postupně) objevily chodbičky na skoro půlce listů...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 19.6.2020 15:32

je potřeba rozlišit, jestli se jedná o chodbičky minujícího hmyzu a nebo o povrchový okus z jedné strany listu.

Pokud by se jednalo o povrchový okus např malým slimákem nebo páskovkou keřovou (Cepaea hortensis), který je na rostlině v noci a vy ve dne, kdy je zalezlý v půdě otrháte listí, tak si nepomůžete...

V případě kladení vajíček minujícího hmyzu je vhodné dát okolo žluté, bílé a modré lepové desky a zkusit si určit co z polapeného asi původcem min je. Podle toho si pak určíte, jestli stříkat jedem nebo jen saponátovoolejovým roztokem.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
GazdaZP - (2) - 243.18 (?), 19.6.2020 0:24

Pestujete hrášok na balkóne dlhšie, alebo je to váš prvý pokus?

Ak pestujete dlhšie mohli by ste popísať veľkosť nádoby, odrodu, čím hnojíte a akú máte úrodu?

Ďakujem

Gazda z paneláku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika