Hrášek na balkoně - nedaří se mu



host - 4.98 (?)
10.6.2020 17:07
Děkuji. A hádám že mám sledovat i ostatní lístky, na kterých se dělají světlá místa a pokud budou vypadat stejně, také odstranit? Nemusím to tedy ničím stříkat?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
ion - (1) - 117.155 (?), 9.6.2020 14:33, zobrazeno: 1740x

Dobrý den. Pěstují hrášek na balkoně. Od začátku se mu malinko kroutí listy, ale jen ty nové, jak "zestárnou" jsou pak už v pohodě (alespoň se mi zdálo). Nicméně se mu na listech začly objevovat světlé skvrny. Ptala jsem se části rodiny se zahradou, ale podle nich to je v pohodě. Nicméně se začaly listy kroutit ještě víc a bílé skvrny se začly spojovat do cestiček (nic co by se hýbalo ale nevidím), tak si moc nemyslím, že je to úplně v pořádku. Co by to mohlo být? Souvisí to i s kroucením listů? (To bohužel není na fotce, ale vyloženě neuvadaji nebo tak) a případně co s tím?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 10.6.2020 7:24

Ten odlišný lístek odstraňte-v bílé chodbičce je mládě minujícího hmyzu. Kroucení může být normální rozvoj listu, nebo chvilková změna vnitřního napětí-zálivka, výživa, chlad či naopak zvýšená okolní teplota, vítr-průvan...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.98 (?), 10.6.2020 17:07
Děkuji. A hádám že mám sledovat i ostatní lístky, na kterých se dělají světlá místa a pokud budou vypadat stejně, také odstranit? Nemusím to tedy ničím stříkat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 11.6.2020 6:37

Pozorování je často nejnáročnější, ale i nejvíce vzrušující činnost při pěstování rostlin. Jestli nechcete hrášek konzumovat, zkrmovat, tak ho stříkejte-ochudíte se tím nejen o finance! Horší jsou houbovky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.204 (?), 13.6.2020 7:42
Já o tom tedy moc nevím, ale měla jsem za to, že tento hmyz poškozuje/může poškozovat i hrášky v luscích. Vzhledem k tomu, že za poslední dny se (postupně) objevily chodbičky na skoro půlce listů...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 19.6.2020 15:32

je potřeba rozlišit, jestli se jedná o chodbičky minujícího hmyzu a nebo o povrchový okus z jedné strany listu.

Pokud by se jednalo o povrchový okus např malým slimákem nebo páskovkou keřovou (Cepaea hortensis), který je na rostlině v noci a vy ve dne, kdy je zalezlý v půdě otrháte listí, tak si nepomůžete...

V případě kladení vajíček minujícího hmyzu je vhodné dát okolo žluté, bílé a modré lepové desky a zkusit si určit co z polapeného asi původcem min je. Podle toho si pak určíte, jestli stříkat jedem nebo jen saponátovoolejovým roztokem.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
GazdaZP - (2) - 243.18 (?), 19.6.2020 0:24

Pestujete hrášok na balkóne dlhšie, alebo je to váš prvý pokus?

Ak pestujete dlhšie mohli by ste popísať veľkosť nádoby, odrodu, čím hnojíte a akú máte úrodu?

Ďakujem

Gazda z paneláku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika