Fazole z hlízy



host - 42.67 (?) 
30.8.2023 19:15, zobrazeno: 1411x
Dobrý den, měla bych dotaz. V pařníku na jaře jsem našla v půdě dvě hlízy. Myslela jsem, že z nějakých kytek při přesazování. Chtěla jsem jim dát šanci a každou jsem dala do jednoho květináče a nechala v pařníku. Začaly se z nich doslova plazit rostlinky a ovíjet se kolem tyček u paprik. Aplikace na rostliny mi stále říkala, že se jedná o fazole. Nakonec jsem rostlinky vyndala ven a namotala u sloupků plotu. Opravdu se z nich vyklubal fazole. Ale ty hízy mi pořád nejdou z hlavy. Jsou ty fazole jedlé? Už někdo slyšel o fazolovych hlízách? Nikde na netu nemůžu nic najít. Květy jsou typicky červené a uvnitř fialové s černými skvrnami. Víte někdo?
Fazole
Fazole
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 30.8.2023 19:39

Zasadil jsem rozmarýnu, vyrostla mi lílie.. Opravdu jste nepožila nějakou omamnou látku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.67 (?), 31.8.2023 7:10
Myslíte jako na sebe? Nebo na tu fazoli. Hlavně ani nevím, kde se mi to v pařníku vzalo. Možnosti jsou jen, že to bylo v hlíně, kterou jsem koupila v zahradnictví a nebo z mého kompostu. Na této fotce je ta hlíza v květináči vidět lépe. A takto vypadaly obě.
Fazolová hlíza
Fazolová hlíza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.48 (?), 19.1.2024 22:26

Na webu Zahrada.online se teď probíraly velké fazole a Ivan z okénka tam přišel s tím, že popínavé fazole (Phasoeus coccineus) fazol šarlatový opravdu tvoří v zemi hlízu, která se dá vyrýt a uchovat pro výsadbu brzy na jaře.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.28 (?), 31.8.2023 7:16
Pane PP., vám se v životě nêco špatného stalo?...Někdo vám ublížil?... Anebo ubližuje?...Vaše příspěvky... v sobě nesou stopy vážného psychického inzultu... Je vaše jízlivost součástí vaší svérázné samopsychoterapie?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 30.8.2023 20:30
Tak velká fazole může připomínat hlízu, obzvláště když naboptná a začíná klíčit. Moc se v nich nevyznám, ale používají se i pro dekorace ty opravdu velkoplodé. Ale ty obří v polévce opravdu nemusím. Ovšem neplodí plody v půdě jako podzemnice olejná, ale na stoncích jako rajčata. Pokud je mi známo, tak fazole jsou těžce stravitelné a dají se bezpečně konzumovat až po tepelné úpravě tak jako většina hub. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.233 (?), 31.8.2023 8:12

Pochopitelně je to fazol okřídlený nebo Goa fazol - Psophocarpus tetragonolobus.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 31.8.2023 8:10

Pěstuju keříčkové fazole, občas je na počátku růstu v řádku mezera, tu plním rostlinkami z okraje-spíš pro estetiku porostucheeky. Úsek mezi kořínky a stonkem mají podobně zesílený-holt přátelské symbiotické bakterieenlightened, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika