Cizrna



Stránky: 1,  2   
Han.cca - (9) - 70.134 (?) 
23.5.2010 12:56, zobrazeno: 28335x

Vysela jsem cizrnu společně s hrachem a fazolemi. Máte nějaké zkušenosti s pěstováním? Poroste v našich podmínkách? Nikde jsem o jejím pěstování nic nenašla, tak jsem zvědavá, zda se dočkám nějaké úrody.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 200.137 (?), 30.5.2010 17:55

Cizrna bez problémů vyroste a uzraje, lini jsem to zkoušel.

Bohužel pro praktické pěstování se podle mě moc nehodí, poměr vysetých a sklizených semen je moc malý. na jedné rostlině byly 2-3 lusky po 3 (myslím) kuličkách, za osivo na bypěstování cizrny na jeden oběd pro průměrnou rodinu by člověk utratil majlant

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 12.6.2010 22:39

Letos zkouším poprvé - na jižní Moravě v ideálních podmínkách (když pominu letošní počasí atd). S výsledky se podělím. Osivo skutečně drahé jak prase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.135 (?), 6.6.2012 8:20

Dobrý den

Protože nejen osiva cizrny jsou v malobalení závratně drahá používám již delší dobu u plodin s velkými semeny jako osivo buď semena nakoupené jako potravinářská (mají převážně dobrou klíčivost) nebo vlastní přesevy. Při nákupu samozřejmě musím dát pozor aby se nejednalo o loupané nebo dokonce předvařené semena. toto praktikuji u fazole, čočky cizrny, hrachu atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.113 (?), 29.7.2012 21:06

Dobrý den, souhlasím. Letos pěstuji cizrnu poprvé a už teď z ní mám radost! Sela jsem v dubnu, vegetační doba mi připadne relativně krátká, v současné době rostliny už ukončují svůj růst a pomalu zasychají, na každé rostlině je asi 10 lusků, podle velikosti lusků počítám se 2 semeny v každém z nich. Semena jsem dostala od kamarádky, z obyčejného potravinářského balení a příští rok je opět zaseji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.11 (?), 17.2.2013 9:11

Dobrý den, můžete mi napsat jaké balení cizrny to bylo?Chi ji také letos zaset.děkuji předem

N.Uhlířová, nadamix@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.234 (?), 8.7.2010 12:12

Já zatím letos zkouším, vzešla mi nejlépe ze všeho. Sela jsem v půlce dubna. Mám jí na sušším, jihových. svahu bez zálivky. Na každé rostlině je nyní již 5 - 10 lusků po dvou zrnech a stále kvete. Jen doufám, že to nic nesežere a že to uzraje, osivo vyšlo na majlant.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.234 (?), 26.8.2010 14:16

Tak, už jsem jí sklidila. Na každé rostlině bylo 10-15 lusků, ale to, že jsou po dvou kuličkách nebyla tak docela pravda - ve většině byla jen jedna a některé byly prázdné.  ze tří sáčků osiva jedna malá miska cizrny...

Budu se příště držet hrachu a fazolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Han.cca - (9) - 70.134 (?), 18.8.2010 13:46

Výsledek mého snažení je tento - z asi 10 semen vzešly tři rostliny. Vzhledem k letošnímu deštivému jaru se jim moc nedařilo, stály delší dobu ve vodě a začaly žloutnout. Z těchto zubožených rostlinek jsem nakonec sklidila celé dva lusky, v každém po jednom semínku. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 19.8.2010 19:13

Cizrna není pro naše klima vhodná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika