Cizrna



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 216.101 (?) 
15.3.2011 9:18

Cizrnu jsem zkoušela 2 roky po sobě. Cizrna má ráda hodně sluníčka a sucho, to u nás není možné, takže je to na nic.. Jedna rostlina měla v průměru asi 10 lusků. V některých byla jedna kulička, v jiných 2 malé, ale taky žádné... osobně jsem nekupovala osivo, ale použila jsem normálně cizrnu v bio kvalitě z obchodu. Nakonec z toho byla sotva 1 miska různých velikostí, ale na klíčky do salátu to stačilo :-(Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 120.119 (?), 2.2.2012 16:10

U nás (Brno) roste bez problému, ale ty výnosy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.122 (?), 6.6.2012 11:51

Pěstoval jsem dva roky za sebou na JM /zejména kvůli její suchovzdornosti/ a v loňském roce kdy jsem měl už zajímou velikost záhonu /přesev z roku předchozího/ jsem nesklidil vůbec nic - zastal to za mě nějaký tvor, pravděpodobně hlodavci. Na záhonu byly jen slupky a polosuché lodyhy... letos nebylo co set a nové osivo se mi nechtělo kupovat...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 17.2.2013 9:52

Cizrna - cícer baraní, je relatívne teplomilná rastlina, obľúbená napríklad nad Blízkom Východe, ale raste i u nás, napríklad obyvateľom Čachtíc (možno ste počuli o Alžbete Báthoryčke) sa hovorilo cíceráci. V mojej rodnej obci sa tiež pestoval cícer, ale až v 18rokoch (ešte stále socializmus, cizrna v obchodoch nebola) som na seminári z Rastlinnej výroby zistil, že čomu sa u nás hovorí cícer, je v skutočnosti Lupina biela. Pohľadajte si ju na nete, je to veľmi zaujímavá strukovina (luštěnina),neprávom zaznávaná, mimochodom v niektorých regionoch sa jej hovorilo slovenec, slovienka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.189 (?), 24.7.2015 17:55

Zasiala som 1 balicek kupenych semiacok iba tak na skusku, v balicku bolo 6ks, vyslo 5ks. Neviem, ci sa mi podari pridat foto, na fotke je iba jedna rastlinka a na nej je dost struckov, viac ako tu popisujete. Uroda asi zavisi od pocasia, mam piescitu podu a nadmorska vyska 626m. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.7 (?), 18.8.2015 23:41

Již třetí rok zkouším v malém pěstovat cizrnu, letos se povedla nejlépe. Nekupuji osivo, ale používám běžnou cizrnu potravinářskou (500 g cca 30-40 Kč) a klíčí dobře, i téměř všechna vyrostla. Jen mi ji na jaře sklidili slimáci, dosud si ji nevšímali, ale teď to bylo jak po křoviňáku. Ale naštěstí se vzpamatovala a z každé rostlinky byly asi 2-4 odnože, které měli po cca 5-10 tobolkách s 1-2 zrny o velikosti 1 cm v průměru. Sklízela jsem nadvakrát, nejdříve spodní zralejší a nakonec ty hořejší. Celkem bylo asi 1 kilo zelené, nesušené a sela jsem asi hrst. Zkoušla jsem polévku jako z hrášku, je výborná. Dá se i syrová. Výhoda je, že snese celkem sucho. Příště vyseji zas...

cizrna ze zahrádky
cizrna ze zahrádky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika