Kopr



Stránky: 1,  2   
host - 186.23 (?) 
26.7.2017 19:36, zobrazeno: 10402x

Dobrý večer,

prosím, poraďte. Ať dělám, co dělám-nedaří se mi už několikátý rok vypěstovat kloudný kopr (kopr Hanák, ale i jiný druh). Vždy tak maximálně vyraší "ocásky". 

Zkoušela jsem sít do řádků, na plochu a jen lehce mělce  semena zapracovala do hlíny. Neseju nahusto, poctivě zalévám... 

Lehce závidím všem, kterým kopr roste často sám od sebe a ještě tolik, že si s ním neví rady. Ptala jsem se, čím to je a dostalo se mi odpovědi, že kopr někdy "zlobí".  

Děkuji za případnou radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.7.2017 19:47

Asi máte moc hladový slimáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.23 (?), 26.7.2017 19:54

Právě, že slimáky nemám. Takže můžu vyloučit.  To by mi v případě slimáků nevyrostly ani ty koprové "ocásky"...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 26.7.2017 19:54

No právě že i mě kopr roste jen tam, kde jsem ho nesil (třeba v květinovém záhonu). Tak, kde jsem ho vysel, zanikl..je to záhadalaugh.

Takže teď jsem ho rozházel všude možně a třeba se mu to bude líbit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.23 (?), 26.7.2017 20:05

Máte pravdu, vloni se mi trochu sám od sebe, kde se vzal, tu se vzal...indecision    objevil mezi růžemi a tam si rostl. Ale byly to asi jen 4 stvoly.

Děkuju moc za radu, zkusím taky semínka rozházet všademožně. Snad se zadaří. Hodně zavařuji a navíc jsem kopromil, tak mě ten neúspěch docela mrzí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.216 (?), 26.7.2017 21:03

Nechte něco vysemenit na záhonu. Něco se z toho přemístí rytím, něco větrem, ptáky, hlodavci nebo čím vším. Roste pak i tam, kde o něj nestojíte. Na jaře ale mladý, je naprosto skvělý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.28 (?), 26.7.2017 21:03

Dobrý večer. Kopr je podle mých zkušeností velice nenáročná rostlina jenže chce své. Kopr používáme do omáčky k zavařování a k výrobě suché vazby. Vzhledem k tomu, že nemáme na zahradě orníci museli jsme si pěstební substrát vyrobit a to z pokosené trávy. Nejprve v ní pěstujeme brambory druhým rokem zelanina. 
  Až je z trávy takový "chlupatý" kompost se do něj vysévá kopr. V takto připraveném záhonku jsou rovnoměrně rozložené živiny potřebné k růstu kopru. Na zahradě zásadně nepoužíváh různé chemické fujtajblíky k hubení pevele!  Přikládám fotku na které je nejdelší rostlina kopru.    


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 26.7.2017 22:26

Jste dle mých zkušeností nejblíže pravdě-kopr miluje zeminu, ve které je větší množství částečně rozložené organiky-např. na podzim zarytý králičí hnůj, či podestýlka od drůbeže-tato půda dobře drží vláhu, má sílu a hřeje. Pak je kopr rychle narostlý do hmoty, která je dobře zpracovatelná-žádné tvrdé kolkycheeky a přitom voňavý! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.7.2017 21:22

Kopr má velmi krátkou dobu klíčivosti semen. To může být taky příčinou. Zkuste si sehnat nějaké zralé okvětí "divokého" kopru a zjara vysít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 26.7.2017 21:49

Skutečně nejkvalitnější kopr je ten, co se rozplevelí sám. A nejdou na něj tolik mšice, jako když je nahusto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika