Kopr



host - 187.216 (?)
26.7.2017 21:03

Nechte něco vysemenit na záhonu. Něco se z toho přemístí rytím, něco větrem, ptáky, hlodavci nebo čím vším. Roste pak i tam, kde o něj nestojíte. Na jaře ale mladý, je naprosto skvělý.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 186.23 (?), 26.7.2017 19:36, zobrazeno: 10400x

Dobrý večer,

prosím, poraďte. Ať dělám, co dělám-nedaří se mi už několikátý rok vypěstovat kloudný kopr (kopr Hanák, ale i jiný druh). Vždy tak maximálně vyraší "ocásky". 

Zkoušela jsem sít do řádků, na plochu a jen lehce mělce  semena zapracovala do hlíny. Neseju nahusto, poctivě zalévám... 

Lehce závidím všem, kterým kopr roste často sám od sebe a ještě tolik, že si s ním neví rady. Ptala jsem se, čím to je a dostalo se mi odpovědi, že kopr někdy "zlobí".  

Děkuji za případnou radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.7.2017 19:47

Asi máte moc hladový slimáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.23 (?), 26.7.2017 19:54

Právě, že slimáky nemám. Takže můžu vyloučit.  To by mi v případě slimáků nevyrostly ani ty koprové "ocásky"...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 26.7.2017 19:54

No právě že i mě kopr roste jen tam, kde jsem ho nesil (třeba v květinovém záhonu). Tak, kde jsem ho vysel, zanikl..je to záhadalaugh.

Takže teď jsem ho rozházel všude možně a třeba se mu to bude líbit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.23 (?), 26.7.2017 20:05

Máte pravdu, vloni se mi trochu sám od sebe, kde se vzal, tu se vzal...indecision    objevil mezi růžemi a tam si rostl. Ale byly to asi jen 4 stvoly.

Děkuju moc za radu, zkusím taky semínka rozházet všademožně. Snad se zadaří. Hodně zavařuji a navíc jsem kopromil, tak mě ten neúspěch docela mrzí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.216 (?), 26.7.2017 21:03

Nechte něco vysemenit na záhonu. Něco se z toho přemístí rytím, něco větrem, ptáky, hlodavci nebo čím vším. Roste pak i tam, kde o něj nestojíte. Na jaře ale mladý, je naprosto skvělý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.28 (?), 26.7.2017 21:03

Dobrý večer. Kopr je podle mých zkušeností velice nenáročná rostlina jenže chce své. Kopr používáme do omáčky k zavařování a k výrobě suché vazby. Vzhledem k tomu, že nemáme na zahradě orníci museli jsme si pěstební substrát vyrobit a to z pokosené trávy. Nejprve v ní pěstujeme brambory druhým rokem zelanina. 
  Až je z trávy takový "chlupatý" kompost se do něj vysévá kopr. V takto připraveném záhonku jsou rovnoměrně rozložené živiny potřebné k růstu kopru. Na zahradě zásadně nepoužíváh různé chemické fujtajblíky k hubení pevele!  Přikládám fotku na které je nejdelší rostlina kopru.    


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 26.7.2017 22:26

Jste dle mých zkušeností nejblíže pravdě-kopr miluje zeminu, ve které je větší množství částečně rozložené organiky-např. na podzim zarytý králičí hnůj, či podestýlka od drůbeže-tato půda dobře drží vláhu, má sílu a hřeje. Pak je kopr rychle narostlý do hmoty, která je dobře zpracovatelná-žádné tvrdé kolkycheeky a přitom voňavý! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.7.2017 21:22

Kopr má velmi krátkou dobu klíčivosti semen. To může být taky příčinou. Zkuste si sehnat nějaké zralé okvětí "divokého" kopru a zjara vysít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 26.7.2017 21:49

Skutečně nejkvalitnější kopr je ten, co se rozplevelí sám. A nejdou na něj tolik mšice, jako když je nahusto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika