Usychání vilínu?



host - 222.50 (?) 
16.6.2010 15:10, zobrazeno: 4060x

Dobrý den, prosím o radu ohledně vilínu Jelena.

Letos na jaře jsme zasadili vzrostlejší keř a nyní nám začali usychat listy na jednotlivých větvích, postupně se to rozšiřuje na další. Nedostatkem vody určitě netrpí, po těch deštích co byly a také máme závlahy, které jsme využili v nedávných horkých dnech.  Ostatní keře v blízkosti vypadají v pořádku.

V literatuře a na internetu jsem našla pouze to, že vilín by měl být odolný vůči všem chorobám i škůdcům.

Děkuji za pomoc. Martina B.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 16.6.2010 17:31

Spíše bych se domníval, že půjde o dlouhodobé přemokření - "utopení" a "zadušení" kořenů. Tam, kde jsou závlahy, se to stává dost často.

Zkuste se ke kořenům podívat, udělat sondu blízko kořenové=ho balu a zjistíte, jak vlhká či suchá, nepropustná či propustná půda je. Pokud tam bude příliš vlhko, doporučil bych celý keř vyzvednout, upravit výsadbovou jámu tak, aby se tam nedrželo tolik vody a znovu vysadit. Bude asi dobré keř i mírně ostříhat (odhaduji cca o 1/3).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.50 (?), 17.6.2010 8:33

Moc děkuji za radu. V zahradnictví mě poradili podobně. Tak jsem keř vykopala a přesadila prozatím do květináče. Snad se mi ho podaří zachránit.

Martina B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika