Usychání vilínu?



host - 222.50 (?)
17.6.2010 8:33

Moc děkuji za radu. V zahradnictví mě poradili podobně. Tak jsem keř vykopala a přesadila prozatím do květináče. Snad se mi ho podaří zachránit.

Martina B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 222.50 (?), 16.6.2010 15:10, zobrazeno: 4051x

Dobrý den, prosím o radu ohledně vilínu Jelena.

Letos na jaře jsme zasadili vzrostlejší keř a nyní nám začali usychat listy na jednotlivých větvích, postupně se to rozšiřuje na další. Nedostatkem vody určitě netrpí, po těch deštích co byly a také máme závlahy, které jsme využili v nedávných horkých dnech.  Ostatní keře v blízkosti vypadají v pořádku.

V literatuře a na internetu jsem našla pouze to, že vilín by měl být odolný vůči všem chorobám i škůdcům.

Děkuji za pomoc. Martina B.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 16.6.2010 17:31

Spíše bych se domníval, že půjde o dlouhodobé přemokření - "utopení" a "zadušení" kořenů. Tam, kde jsou závlahy, se to stává dost často.

Zkuste se ke kořenům podívat, udělat sondu blízko kořenové=ho balu a zjistíte, jak vlhká či suchá, nepropustná či propustná půda je. Pokud tam bude příliš vlhko, doporučil bych celý keř vyzvednout, upravit výsadbovou jámu tak, aby se tam nedrželo tolik vody a znovu vysadit. Bude asi dobré keř i mírně ostříhat (odhaduji cca o 1/3).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.50 (?), 17.6.2010 8:33

Moc děkuji za radu. V zahradnictví mě poradili podobně. Tak jsem keř vykopala a přesadila prozatím do květináče. Snad se mi ho podaří zachránit.

Martina B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika