Rakytník řešetlákový



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?) 
28.2.2008 7:17

Prosím Vás proč "vyhazujete" takové peníze? Přispějte raději na pomoc potřebným. Rakytník samice nemá tak výrazné pupeny. Rakytník samec má přímo "šištičky" pupenů. Již jednou jsem inzeroval. Zájemce z Phy dovedu a pomohu vytěžit  rakyt. sazenice. Zdarma. Cena 830Kč je nehorázná. Rakytník můžete pěstovat ze semen. I řízků. V tuto dobu je již pozdě na přesazování vzrostlých rostlin. Napodzim. Nebo v časném jaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 221.138 (?), 28.2.2008 7:38

Jen klid pane Dukát. Cena, kterou Vy uvádíte jako nehoráznou, může být pro někoho třeba jen hodinový plat. Prostě to tak berte. Pokud se ten dotyčný či dotyčná rozhodne rostlinu koupit, je to jejjich svobodné rozhodnutí. Většina z nás někdy kupuje některé věci, které pro ty druhé jsou naprosto nepochopitelné.

Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.222 (?), 23.4.2008 17:45

Stejně je to škoda. Dat to potrebnym je lepsi. Navic kdyz pan nabizi vychodisko.

Nekdo tenhle hodinovy plat nema ani mesicne. Nejsme na svete sami, my Cesi. Je to smutne? Snad ten rakytnik aspon pomuze. :)

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.8 (?), 6.5.2008 12:35

Již vloni i předloni jsem viděl v mnohých zahradních centrech asi metrové rakytníky - popsané - samčí a samičí za cenu kolem 80 Kč, rakytník v krabicích možná z dovozu od JURAL s.r.o.Brno za cca 120 Kč.

Rakytník je průkopnická rostlina na osázení a zpevnění nových svahů. Roste a plodí všude, kromě trvale zamokřených půd.  Kořeny rostou mělce pod povrchem půdy, při jejich větším poškození může rakytník zajít. Keř vyroste do výšky asi 4 m a bobule ptáci moc nevyhledávají. Zůstávají na keři celou zimu, než samy opadají.

Rakytníky mormální jsou u mnohých silnic. Vedle nich by měly existovat i velkoplodé. Zatím nikde v ZC se neuvádí, že prodávají rakytník velkoplodý.

Obrané bobule naložíme do skleničky s větší dávkou cukru a je to výborné jak do čaje, tak i samotné jako lahodný kompot. Cukru musí být dost, protože jinak je to příšerně kyselé. Boubule se dají i rozmixovat a přecedit z nich šťávu, které sama o sobě bez konzervace vydrží v lednici i několik měsíců. Bez oslazení je skoro nepoživatelná - jen do sladkého čaje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.181 (?), 9.5.2012 21:26

Bobule rakytníků dávám do medu a je to v období chřipky lepší jak Panadol a podobné hnusy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 239.9 (?), 23.11.2008 16:12

 Nedávejte si ho na zahradu a rozhodně ho nekupujte a ještě za tak zlodějskou cenu, protože je lépe se rozhlédnout po mezích a vůkolní přírodě a jistě ho nakonec někde již vysazený objevíte. Pak tam sklízejte ne příliš zajímavé, spíše nechutné bobule. Pak si ho můžete odkopkem, semeny... přiblížit ku své potřebě. Na zahradu bych ho nedával, protože výsledek nesplní očekávání a jeho následná likvidace bude vysilující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.230 (?), 2.11.2010 13:01

Dát to potřebným je lepší? a kdo určuje co je lepší nebo potřebnější? ty peníze šly přesně tam, kam měly jít. Navíc lítost nás vyčerpává a vrací se nám zpět- nikdy tak nebudeme mít ten plat o kterém se zde mluví, právě proto, že někoho pojmenováváme chudáčkem-ale říkáme to vlatsně sami sobě... chudák chudej...

pea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 40.172 (?), 30.12.2008 11:04

Vážený p.Stanislave, Vy se mi stále snažíte dělat průvodce životem.Jsem naprosto klidný.V zahradnictví Kurz+Král mají R.Ŕ za 120 k.Označeny jsou samci  i samice.Z toho vycházím při hodnocení ceny.  ZD     P.S.Mám mnoho sazenic G. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.173 (?), 24.1.2010 14:04

Za takovou cenu to koupí jenom blázen-je to lumpárna! Předpokládám že tato užitečná rostlina je taky pro obyčejné lidi a né prostředkem ke spekulaci a obohacení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.54 (?), 11.3.2010 15:53

Já jsem naprosto v klidu Stanislawe, já jen poukazuji na předraženost nákupu. Rakytník ř. se dá vypěstovat s minimálním úsilím.Musí být použita semena rakytníku s bobulemi velkými a chuťově vhodnými.Musí se stínovat.Jinak Vás musím upozornit, že jsem do budoucí státní rezervace Křivoklátsko vysadil mnoho sazenic Ginga. S pozdravem Zdeněk Dukát. P. S Najděte odvahu, a pod Vaše příspěvky se řádně podepište.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika