Příspěvky uživatele - 211.181

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hory vs. pěstování, 30.5.2012
Nejlepší je mít skleník, ale i bez něj to u nás jde (jsem taky z Jizerek - Jablonecn.N.). U stodoly na chráněné straně (nebo u zdi domu) sází soused rajčata každoročně. Je tam trochu i dešťový stín, takže lijáky je neohrožují.. A jako ochranu si i... celý příspěvek >
Skušenosti s hlinito-jílovitou půdou, 30.5.2012
Písek, to je ono, ale kde ho sehnat. Zatím jsem slyšela, že se dá koupit jen stavební a to to mohu rovnou vybetonovat a nějaký potok nebo říčku s pískem po ruce nemám. Tak kde seženu říční písek? Poraďte, prosím...
Půda ve skleníku, 30.5.2012
A to mohu dát dusíkaté vápno i teď, když už jsou tam sazenice? Loni jsem si takto poničila sazenice celeru.
Půda ve skleníku, 30.5.2012
Každoročně dávám do skleníku dusíkaté vápno (podle rady souseda, že hubí plevele), což vychází, ale zelený povlak mám na zemině stejně a musím to stále rozhrabovat a kypřit a a bojím se tam moc vápnit. Jak by to prospívalo sazenicím rajčat a okurek... celý příspěvek >
Nahrada za švestku domácí, 30.5.2012
Tak jsem si přečetla tolik názorů a zdá se mi, že začnu shánět tu Hanitu. A poraďte, je dobrá do polohy kolem 450 m.n.m.? Jablonec nad Nisou.
Co vysadit po švestce?, 30.5.2012
Prosím o radu, jaký stromek by byl nejlepší vysadit po švestce, která zašla na monilii laxa. Může to být zase švestka a nebo jiná peckovina, jako např. blumka a pod.?
Je možné, ještě ovlivnit rozmnožení mšic při neprovedeném postřiku na začátku jara, 30.5.2012
To, co dělám, není sice totální zničení mšic, ale velké omezení jejich výskytu v koruně stromu. Každoročně pod stromy vyseji lichořeřišnice a na nich se většina mšic usadí. A já se pak usadím pod stromem a nekape na mě ten sajrajt od mšic... a... celý příspěvek >
Černý bez a výrobky z něj (s cukrem)?, 22.5.2012
Samozřejmě, že si plně uvědomujeme, že med má také velkou energetickou hodnotu, ale taky proto jsme opatrní i na slazení medem. Ono se nic nemá přehánět. Máte pravdu, že si taky uvědomujeme, že je třeba naše včelaře podpořit a nekupovat ty " srágory"... celý příspěvek >
Řez ruje vlasaté, 21.5.2012
Máme na zahradě ruj vlasatou již pár let. Roste došířky, jak prý má, ale i do výšky a problém máme s tím, jak a jestli ji stříhat. Každé jaro totiž začne rašit ne koncích větví a dobu trvá, než celá nějak obroste. Četli jsme v Zahrádkáři, že se má... celý příspěvek >
Černý bez a výrobky z něj (s cukrem)?, 21.5.2012
S tím cukrem je to pravda pravdoucí. Doma mu říkáme " bílý jed" a proto sladíme zásadně medem od známého včelaře. Jen, bohužel do meruňkové marmelády musím dávat cukr. Ovšem dávám ho sotva polovinu doporučené dávky již leta a světe div se, no to... celý příspěvek >
Rakytník řešetlákový, 9.5.2012
Tak to náš rakytnák to snáší v klidu a dokonce mu to asi prospívá. Obojí - jak " táta",  tak " mámy",  rostou jako z vody a kdybychom je neřezali, tak nás sežerou...
Rakytník - jak rozpoznat, 9.5.2012
Bobule rakytníků dávám do medu a je to v období chřipky lepší jak Panadol a podobné hnusy...
Zaschlé větve slivoně, 5.5.2012
Taky mám takto postiženou slivoň a je to prý monilie laxa. Kus jsme " amputovali", zbytek dořežeme do zdravého dřeva a postříkáme a dáme jí šanci. Má moc dobré plody, tedy měla... ale letos z toho asi nic nebude, raší jen na koncích a nebo na silných... celý příspěvek >
Řez švestek, 3.5.2012
Jistě, že se neurazím... samotné mi to připadalo krutě ofikané... Tak půjde holt holka dolů po sýkorkách...
Řez švestek, 1.5.2012 Obsahuje fotku
Tak jsme ji dnes dořezali do zdravého dřeva, ale jen zčásti. Ovšem, když čtu další váš příspěvek k tomuto dotazu, nevím, zda není lepší ji pokácet a vysadit něco jiného. Myslím, že se na stejné místo nemá vysazovat stejný druh... museli bychom ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika