Rakytník řešetlákový



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 198.35 (?) 
27.3.2010 15:36

Dobrý den, jen by mě zajímalo z jakého důvodu se do (budoucích) přírodních rezervací vysazují rostliny jao je jinan, když takovéto stromy nejsou u nás původní a pěstují se jako okrasné dřeviny v zahradách, parcích a městské zeleni. Podle mě jsou do takových lokalit, jak vy uvádíte, absolutně nevhodné. Díky za odpověď, Veronika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 1.238 (?), 2.9.2009 13:15
Dobrý den, jsem z Prahy a nutně bych potřebovala pár větviček rakytníku jako podporu léčby svého chovu králíků. Můžete mi někdo napsat nějakou lokalitu výskytu? Děkuji corvus.monedula@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.64 (?), 3.11.2011 15:51

U nás v Lukách nad Jihlavou jsou asi 3 obrovská pole s velkými keři. Udělejte si k nám výlet, poznejte kus Českomoravské Vysočiny a můžete si zdarma odvézt pár větviček, které vám pak doma bez problémů zakoření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.155 (?), 31.5.2008 19:26

Poznáte to podle pupenů, fotky jsou zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.74 (?), 16.10.2008 14:52

Dík za odkaz obrázek říká vše.

babča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.196 (?), 4.7.2012 14:54

Moc děkuji za názorný příklad rakytníků / samce a samice /. Nikdo mi zatím nic tak pěkně nevysvětlil, dokonce mi v zahradnictví říkali, že je to jedno jestli mám jenom samici.Prý ji opylují včely z jiných květů!!! Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.1 (?), 27.4.2013 22:00

me nejvic v rozeznávání samce a samice pomohla tato stránka... ale dá se to poznat jen na jare (zda se mi ze i na podzim, ale nechci se hádat), tak snad Vám pomůže rozznání šištiček samců od náběhu na listy samic, ani tak to není zcela jednoduché a jednoznačné, ale řekněme, že samec tam toho má prostě víc :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.179 (?), 14.9.2014 7:37

O rakytníku vyšla již celá řada knih, levnějších i dražších (obsažnějších). Stačí jen zadat do Googlu, knihu si objednat a máte doma všechny informace. Pro sazenice je na Googlu řada e-shopů. Nejvíc odrůd a rozumu mají v Adavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.6 (?), 19.6.2007 12:49

Dobrý den,

rakytník se snažím pěstovat, ale nějak to nejde.

první sazenice jsem zakoupila v Krakonošově zahradnictví, ale přišly mi nějaké "unavené" a brzy odešly. Pak jsem zakoupila v zahrdnictví i s označením samčí/samičí, ale zase mi odchází.

Mají se např. zalévat? A jak hodně?

Děkuji za radu.

Helena Tichá (helena.ticha@upce.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.217 (?), 28.6.2008 13:53

take jsem jednou se nechal nalakat na to krakonosovo zahradnictvi... poslali tez takove chcipacky a jeste napadene nejakymi skudci...!!!myslim, ze ta jejich cena za sotva zakorenene rizky je dost vysoka... vyuzivaji diry na trhu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika