Rakytník řešetlákový



host - 166.20 (?)
26.8.2008 21:54

Mražení a sklepávání z větviček se mi neosvěčilo. Přinesu si vždy větvičky a doma plody ostřihuji malými nůžkami těsně u plodů. Jde to velice rychle, hezká práce pro večer. Četl jsem, že není dobré čekat na přímrazky se sklizní, snat ubývá vitamínu. Zda je to pravda nevím, ale Rakytníku velice přeji. Dělám ho s rumem do malých skleniček od přesnídávky. Rum ovoce 1 ku 1. Dám cukr, hřebíček a nové koření. Je to super, doporučuji každému. VašekB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 204.34 (?), 20.5.2008 17:51

Hlohyně nepatří do hlošinovitých!!! Spolu se skalníkem patří do růžovitých! Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
111 - (26) - 165.70 (?), 19.5.2008 14:01

No z dálky by se snad dal rakytník splést s hlošinou - barva a trochu i tvar listů, takže jestli nemáte na mysli tento běžný keř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.98 (?), 20.5.2008 10:07

Doufám, že se fandové rakytníku se mnou shodnou v tom, že rakytník je tak jedinečný, že splést si ho může jen někdo, kdo ho nezná, kdo ho neviděl obalený plody, nebo ho zná jen z obrázků. Skalník je přeci úplně jiný, hlohyně má pouze obdobnou barvu plodů, ale jsou stopkaté a barva listů... atd, možná ta hlošina z dálky, barva listů i jejich tvar - dejme tomu, myslet si, že je to samec... Co říkáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.118 (?), 10.6.2008 19:31

...prosim o sdeleni zkusenosti s cajem z listi rakytniku... udajne je caj z listu tez hodnotny... kdy nejlepe sklizet?...jak nejlepe susit?...dekuji... OS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.98 (?), 18.7.2008 10:54

je též účinný, ale velmi jemný. Spíš bych doporučila do směsi tzv.denního čaje, který není zaměřený na nějakou konkrétní potíž, ale pouze pro vitalitu a chuť. Suší se jako jiné listy v suchu v polostínu nebo stínu. Období trhání je lepší z jara, ale dá se využít "celoročně" pokud není seschlý, tvrdý - ošklivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.242 (?), 10.8.2008 21:18

Koupila jsem si také rakytník, ale dozvěděla jsem se, že musí být dva a to samec a samice.Vzahradnictví mi neporadili, tak jsem si vybrala prostě jinak vypadající.Povedlo se, první byla samice, druhý samec. Letos mám velkou úrodu, ale nevím a neumím správně provést sklizeň.Vloni bylo poprvé a málo.Bylo mi řečeno, že se musí trhat v mrazu.Ale nepovedlo se.Letošní úrodu bych nerada zase skazila.  Poradí mi někdo jak to otrhat a kdy?Ráda se o úrodu podělím, když se nám to podaří.  Věra Benešovsko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.98 (?), 26.8.2008 11:18

ahoj, já jsem ten skalní fanda rakytníku. Nechápu, co jste na tom zkazila. Já se každý podzim obrním trpělivostí, sklenicí a trhám a trhám, jsem od toho popíchaná a umazaná. Nedoporučuji příliš často olizovat prsty a sníst moc plodů, obsah vitamínu C je vysoký a tak můžete mít až průjem.

Slyšela jsem o tom, že někdo obalené větvičky nastrká do mrazáku a pak se lépe otrhávají, o tom, že by to mělo význam kvůli obsahu vitamínů jako u šípku nic nevím. Já jej zpracovávám v září, případně v říjnu a jsme vždy spokojená. Teď už si ho pěstuji sama, ale nemám tolik bobulí, takže stále vyrážím do přírody. Dělám z něj tinkturu na posílení obranyschopnosti a při nachlazení. Vytlačuji šťávu a používám i usazený olej, suším jej do směsí čajů,...ahoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 26.8.2008 21:54

Mražení a sklepávání z větviček se mi neosvěčilo. Přinesu si vždy větvičky a doma plody ostřihuji malými nůžkami těsně u plodů. Jde to velice rychle, hezká práce pro večer. Četl jsem, že není dobré čekat na přímrazky se sklizní, snat ubývá vitamínu. Zda je to pravda nevím, ale Rakytníku velice přeji. Dělám ho s rumem do malých skleniček od přesnídávky. Rum ovoce 1 ku 1. Dám cukr, hřebíček a nové koření. Je to super, doporučuji každému. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Monďa - (6) - 28.1 (?), 7.9.2008 12:44

dobrý den,

také bych si chtěla vysadit rakytník do volně rostoucího živého plotu. někde jsem četla, že mají být 4 samice a 1 samec. ale jak můžou být daleko od sebe?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.234 (?), 24.9.2008 11:06

Dobrý den, zrovna tuto neděli jsem si dovezl větší množství větviček.Jsou tak obsypané kuličkami, že se nedají přímo trhat.Omyl jsem je vodou a hustší vidličkou jsem je strhával.Šlo to dost rychle a protože ještě nejsou přezrálé, tak se moc nemačkaly.Mám vysazené dvě rostliny, ale zatím nic neplodí.Mám místo kde rostou kolem domečku v polích / asi nějaká kontrolní stanice plynu nebo podobně/ a jednou za čas je tam brutálně seříznou, stromky vysoké 4 až 5 metrů na zhruba metr.Další rok neplodily ale letos jsou obsypané plody.Takže jim ostříhání asi nevadí, za dva roky dorostly do původní velikosti.Je vidět, že se plocha silně rozšiřuje kořeny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika