Komule



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
21.5.2010 20:58

a jaké máte barvy? Nejčastější asi bývá ta tmavě fialová pak světle a bílá?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 103.29 (?), 17.4.2010 19:36

Jen stříhejte a hodně u země. Komule, které jsem stihla ostříhat před deštěm už skoro všechny raší od země. Dnes jsem dostříhala zbytek a i když to vypadá na mrtvé dřevo, myslím,že od země obraší jako ty první.Taky se vám samy vysévají? Já loni nechala ostříhané větve chvíli na záhonku a pak jsem se divila, co to leze.Mám je vyseté i po záhonech.Starší ale nemají moc rády přesazování, aspon ty moje.Mají také pořádné kořeny a je to docela fuška

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 21.5.2010 20:58

a jaké máte barvy? Nejčastější asi bývá ta tmavě fialová pak světle a bílá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 22.5.2010 0:47

Já se taky vložím. Mám tyhle barvy jak píšete, jen jste zapoměl na klasicky růžovou a pak takovou tu do vínova. Před měsícem mi přišly tři objednané,,flower power" - která by měla mít v sobě trochu fialové, trochu růžové i oranžové, tak jsem sama zvědavá  Zatím jsou to jen 20cm chudinky, ani nevím, jestli už i letos uvidím květ, ale nevadí, ráda si počkám. Celkem zničená jsem ze starých 7letých keřů, které ač každoročně stříhané, dorůstaly v létě do tří metrů. Ani jeden výhon letos neobrašil výš, než pět cm nad zemí a to velice bídně. Všechno staré dřevo ještě musím vyřezat  Myslím, že u mně k tomu dopomohly ještě nějaké potvory, co mi ožírají kořeny (larvy nějaké) - už jsem na to přišla a prakticky rozsypala chemii po celé zahradě. Snad je konečně zlikviduju  podežírají mi i trvalky i keře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 249.117 (?), 22.5.2010 7:59

Jak pročítám tuto diskusi, napadá mě paní Konvalinko, že ta bídnost, spočívají v letošním neobrašování některých dříve statných keřů, může spočívat v tom, že v letošní neobvyklé zimě byly keře víc jak dva měsíce nepřetržitě pod velmi vysokou vrstvou sněhu. Podobný problém jako s komulí mám s i s hortenzií, jejíž výška dosahovala 150 až 170 cm. Tahle hortenzie má už 25 roků a je to moje veliká pýcha. Letošní sněhová pokrývka na ní ležela ve výši 1 m a protože kraluje uprostřed dvora, tak do těch míst kde roste se přihazoval i odklízený sníh z cestiček udržovaných na dvorku, vedoucím k hospodářským stavením. Ze sněhu jí koukaly sotva špičky. Všechny větve jsou na ní mrtvé, obrazila jen v 10 centimetrech nad zemí.  Tak teď právě uvažuji, jak ta vysokánská sněhová peřina některým rostlinám neprospěla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.79 (?), 24.5.2010 21:13

Úplně bez zkušeností jsem koupila v zahrádkářské prodejně na podzim 2008 dvě docela malé sazenice komule.Zasadila jsem je na předzahrádku cca 2x5m a přes zimu na ně úplně zapomněla.Na jaře 2009 vyhnaly obě rostliny po třech vysokých výhonech a bohatě kvetly do podzimu k velké radosti okolních motýlů.Dokonce jedno dopoledne se na nich živil nevídaný motýl: babočka ovocná.Kytky jsem na zimu nijak nepřikrývala a sněhu na nich byla celou zimu spousta.Asi koncem března jsem klacky zkrátila na cca 30 cm a brzy se objevily výhony jednak ze země a obrazily i zbytky ostříhaných klacků.Teď jsou výhony asi do pasu a kromě toho se objevilo množství semenáčků, aškoliv jsem květenství poměrně pečlivě odstraňovala.Protože ten můj pozemeček je právě jen těch 10m2, vytrhávám a vytrhávám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 24.5.2010 23:11

To co Vás potkalo s hortenzií, nelze nazvat jinak než,,zahradnická tragedie"   Dovedu si představit, jak vám teďka při pohledu na ni je... Já už totálně odepsala bobkovišně - ty s kulatýma lístkama zmrznuly opět až k zemi a ty s úzkýma - tak ty to letos taky nezvládnuly, půjdou zkrátit cca o 30cm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.1 (?), 5.6.2010 21:31

Nedá mi, abych se taky nepřipojila. Komule, kterou mám 4 roky a hned druhým rokem byla cca třímetrová, loni už jen asi 1,5m, letos sotva vyhnala zatím jen pár malých větviček od země. Sousedky mají úplně stejný problém. A hortenzie? Chápu, jak vám asi je. Moje sice nebyly ještě tak veliké, ale měly nasazeno na dost květů a čekala jsem už výšku tak kolem 1m. No, a začínáme zase od začátku... Ach jo. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
111 - (26) - 165.70 (?), 14.6.2010 8:18

U nás totéž (severní Morava) komule, nad kterou žasli všichni sousedi a hodně z nich si také rostliny pořídili, je letos na ostudu. Keř míval 2,5m výšku a 2m šířku, nyní musí manžel dávat pozor, aby ho při sekání trávy nepřehlídl... Pomalu sice z kořene raší, ale letorosty budou na úrovni 1-2letých rostlin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 24.5.2010 21:18

konvalinka- koupila jsem letos žlutou a fialovou, žlutá už mi kvete, filalová zatím různě košatí, ale nemá se na květ. U nás tomu říkají motýlovec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 24.5.2010 23:26

Žlutou komuli? Myslíte b.globosa? Má takové spíše kuličky a kvete v květnu? Tak ta je označovaná jako ještě mnohem choulostivější druh, než davidii - samozřejmě bych ji chtěla taky mít, ale v podmínkách co já tu mám, jsem to ani neriskovala. Fialová je i alternifolia - ta je spíše taková převislá a kvete v červnu na loňském dřevě. Klasická (davidii) co tu popisujem a má více barev, kvete o něco později, ale každoročně, protože na nových výhonech (tedy letošních) a řekla bych, že snad už v červenci a až do zámrazu. Já mám momentálně na nich 15cm ubohé větvičky - budu ráda, když se květů dočkám někdy na podzim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika