Berberis frikartii ´Amstelveen´ - víte o něm něco?



host - 160.10 (?)
18.7.2011 13:18

Dobrý den,

připojuji se k žádosti o radu. Tento keř 2 ks jsem zakoupila v SRN před týdnem. Obecně bych ráda věděla, zda je lepší sázet keře v tomto období (chalupa = nejistota denního zalévání) nebo ponechat v zakoupeném květníku do konce srpna případně začátek září, až nebudou velká horka. Na příbalovém letáku píší, stanoviště - slunce, polostín, výška 80-120 cm a toleruje mráz.

Dále bych ráda věděla (nevím, kam tento dotaz směřovat), jaké jsou vhodné keře na osázení prudčího svahu s kyselou zemí v zahradě na jihozápadní stranu. (mohou bý opadavé i neopadavé) .  Vyšší keře se sází dole a nižší nahoře na začátku svahu?

Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 65.42 (?), 23.10.2007 14:19, zobrazeno: 9030x
Dnes jsem si koupila v zahradnictví nádherný barevný (zeleno-červený) dřišťál Berberis frikartii ´Amstelveen´. Bohužel mi personál nebyl schopen říci o něm cokoliv podrobnějšího a ani na internetu jsem žádné informace nenašla. Nejvíce by mě zajímalo, jaké má nároky na světlo (slunce) a hlavně, do jaké výšky a šířky dorůstá. Chtěla bych ho vysadit do různorodé skupiny kvetoucích listnatých keřů a nestříhat ho. Děkuji za jakoukoliv radu. 
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.67 (?), 23.10.2007 14:35
Dobrý den, je pravda, že o tomto druhu nelze moc najít. Ale podle mě bude mít podobné nároky jako jiné druhy dřišťálů. A většinou keře tohoto typu přehnanou péči nepotřebují. Být vámi, zkusím si na internetu vyhledat info všeobecně o dřišťálu, třeba tam najdete i zmínku spec. o tomto druhu. Říká se mu taky dřišťál Frikantův.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.10 (?), 18.7.2011 13:18

Dobrý den,

připojuji se k žádosti o radu. Tento keř 2 ks jsem zakoupila v SRN před týdnem. Obecně bych ráda věděla, zda je lepší sázet keře v tomto období (chalupa = nejistota denního zalévání) nebo ponechat v zakoupeném květníku do konce srpna případně začátek září, až nebudou velká horka. Na příbalovém letáku píší, stanoviště - slunce, polostín, výška 80-120 cm a toleruje mráz.

Dále bych ráda věděla (nevím, kam tento dotaz směřovat), jaké jsou vhodné keře na osázení prudčího svahu s kyselou zemí v zahradě na jihozápadní stranu. (mohou bý opadavé i neopadavé) .  Vyšší keře se sází dole a nižší nahoře na začátku svahu?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.111 (?), 25.8.2011 10:26
Berberis ×frikartii 'Amstelveen' dřišťál Čeleď: Berberidaceae-dřišťálovité Rod: Berberis Druh: Berberis ×frikartii Zařazeno: 31.12.2006 Synonyma: Berberis candidula 'Amstelveen' Popis: vzrůst nízký, stěsnaný, kulovitý, do 1 m, větévky klenuté, vzrůstný listy svrchu leskle tmavě zelené, naspodu nasivěle bílé; Holansko, kolem 1960 Berberis je vcelku nenarocna rastlina, ktora ma rada slniecko a zavlahu beznu, ani vela ani malo. Na podu si taktiez rastlina nepotrpi nejak obzvlast, dari sa jej v klasickej zemi. Bordovy berberis sa na slniecku este krajsie vyfarbi do cervena a zeleny ci zlty si farbu len upevni do ziarivejsej. Celkovo by som Berberis zaradila medzi rastlinky, o ktore sa netreba nejak starat. Bez obav ho mozete vysadit do zahradnickeho substratu a cca po 1,5 mesiaci pohnojit nejakym univerzalom. Zimovanie nieje problematicke, no pokial mate obavy, tak prvu zimu prikryte bielou textiliou. Nie igelit a nie cierna farba! Prajem prijemne pestovanie a spokojnost... :) Danka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika