Jaká semena vybrat? Semo, NohelGarden, MoravoSeed, Nostalie či jiná?



host - 136.2 (?)
1.9.2016 8:47

Poslední dva roky je to téměř pravidlem, že se mi objevuje mezi normální mrkví bílá a světle oranžová. Kupuji od Sema i Moravoseedu, ale jsem nepořádník, nepamatuji si, ze které firmy je to takhle namícháno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 228.74 (?), 20.3.2017 8:11

Dovážet semena není zakázáno. Existují regulace na import semen a hlavně rostlin, viz: Trade in plants & plant products from non-EU countries

Malá množství semen pro nekomerční využití, t.j. pro hobby pěstitele, mají výjimku. Každopádně jsem teď v lednu nakoupila na rareseeds.com úplně bez problému, žádný fytosanitární certifikát u toho nebyl.

Víte o někom, komu celníci v EU zkonfiskovali zásilku? Docela mě ta problematika zajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 20.3.2017 13:51

. Existují výjimky u zásilek rostlin, které lze dovézt bez rostlinolékařského osvědčení, přestože dovozní rostlinolékařské kontrole běžně podléhají?

Ano, zásilky, které jsou dováženy do limitu, kterým jsou specifikována malá množství rostlin nebo rostlinných produktů (§ 7 odst. 7 zákona č. 326/2004 Sb., § 4 odst. 5 vyhlášky č. 215/2008 Sb.) mohou být dovezeny bez rostlinolékařského osvědčení a nemusí být podrobeny ve vstupních místech dovozní rostlinolékařské kontrole. Jedná se o rostliny nebo rostlinné produkty, které nejsou určeny k obchodním a výrobním účelům.

Jedná se o:

1. ovoce a zelenina kromě hlíz bramboru (Solanum tuberosum L.)  - 2 kg

2. řezané květiny a části rostlin tvořící jednu kytici  - 1 kytice

3. osivo kromě semen bramboru (Solanum tuberosum L.) - 5 sáčků v originálním balení pro drobný prodej.

8. Co je třeba splnit při dovozu osiva do ČR?

Osivo následujících druhů musí být podle přílohy č. 9 části B oddílu I bodu 1.2 vyhlášky č.215/2008 Sb. při dovozu do ČR opatřeno rostlinolékařským osvědčením:

– Cruciferae, Graminae a Trifolium L. původem z Argentiny, Austrálie, Bolívie, Chile, Nového Zélandu a Uruguaye,

– Triticum L., Secale spp. a Triticosecale Wittmack, původem z Afgánistánu, Indie, Iráku, Iránu, Mexika, Nepálu, Pákistánu, Jihoafrické republiky a USA,

– Capsicum L., Helianthus annuus L, Lycopersicon lycopersicum (L.) Karsten ex Farw., Medicago sativa L., Prunus L., Rubus L., Oryza L., Zea mays L., Allium ascalonicum L., Allium cepa L., Allium porrum L., Allium schoenoprasum L. a Phaseolus L.

Osivo jiných, než uvedených druhů lze dovážet bez omezení.

Moje poznámka: Myslím si, že rareseed.com nemá svá semena balená v originálním balení pro drobný prodej (stejně jako stovky jiých prodejců na internetu). Co je to originání balení známe z kamených obchodů. Také nikde na obálce nedeklaruje, že se jedná o zásilku se semeny Lycoprescion lycopersicum. Celní správa pochopitelně nemůže kontrolovat všechny zásilky, ale pokud jste nějaká semena od této firmy dostal, tak nemůžete tvrdit, že to bylo legální. Velké americké semenářské firmy zájemcům do Evropy semena nedodávají           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.74 (?), 20.3.2017 15:49

Semena z rareseeds chodí v hezkém balení, viz obrázek (není to moje fotka, ale typ pytlíčku je stejný).

Implementace těch EU pravidel je v každé zemi jiná, ale osobně si nemyslím, že by české úřady šly po malých zásilkách hobby semínek. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 31.8.2016 19:12

Dobrý den. Ještě bych přidal firmu LIBERA, ti šlechtí papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 31.8.2016 22:47

Řekla bych, že kvalita semen firmy SEMO se silně zhoršila. Sela jsem od nich Tipo F1, mám osm rostlin a každá je jiná, snad jediná vypadá, jak má, Green zebra jsou chcípáčci (loni od jiné firmy mohutné vitální rostliny), zelí Pourovo polopozdní vypadalo jak namíchané dvě odrůdy, partenokarpické okurky bez opylení netvořily plody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 31.8.2016 23:05

S tím zelím máte asi pravdu. Mám to samé a pořád kolem toho chodím, proč polovina hlávek vypadá jinak než ty ostatní. Asi to mydlí, jak jim to přijde do mašiny. Možná i chyba obsluh balicích strojů nebo skladníků, nedělám si iluze o nějaké velké pracovní kázni. Vše se dnes řeší co nejlevnější pracovní silou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.132 (?), 1.9.2016 8:10

Když se bavíte o kvalitě semínek, měla bych jeden dotaz. Zasela jsem na jaře mrkev od SEMA a do řádku k ní i 2 malé sáčky mrkve. Myslím, že oba byly od Moravoseedu, které byly jako dárek předplatitelům z časopisu Zahrádkář (loňský a letošní vzorek). Vyrostla mi normální mrkev a mezi ní "bílá mrkev" s dlouhým kořenem, která rychle rostla a šla hned do květu. Probrala jsem řádky a bílou mrkev jsem vyhodila. Stalo se to taky někomu? Že by se jim mezi semena dostala krmná nebo planá mrkev?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.2 (?), 1.9.2016 8:47

Poslední dva roky je to téměř pravidlem, že se mi objevuje mezi normální mrkví bílá a světle oranžová. Kupuji od Sema i Moravoseedu, ale jsem nepořádník, nepamatuji si, ze které firmy je to takhle namícháno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.216 (?), 1.9.2016 15:23

Před sezonou když dělám objednávku preferuji semo a pokud mohu preferuji Zahradické balení.

- Zahradnické balení je určeno pro středně velké zahrádkáře a zahradníky. Osivo je baleno v žlutých sáčcích bez potisku (tzn. bez obrázku, popisu odrůdy atd.) ve vyšší gramáži. Sáček je označen etiketou s názven druhu a odrůdy, informacemi o chemickém ošetření a dalšími zákonnými údaji. Samozřejmostí je identifikační čárový kód. U většiny odrůd je toto balení v menší a větší variantě. -

Pokud potřebujem nějaká semena ještě dokoupít, řeším spíš druh, balící firmu nikoli, a beru je v malospotřebitelském balení, tedy v barevných pytlících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 1.9.2016 17:34

Mně se také někdy mezi mrkví objeví tzv. mrkvous, tj. kříženec mezi mrkví a planou miříkovitou rostlinou, která u nás roste na loukách. Od mrkve se dá dobře poznat a tak ji vytrhnu a dál to neřeším. Asi není tak jednoduché udržet stoprocentně čisté semeno mrkve. Asi by to chtělo kupovat semeno mrkve F1, kde by možnost mrkvouse měl být vyloučena. 

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika