Konopí



Zelenáč Kenny - (29) - 144.126 (?)
14.2.2011 17:42
Dobrý deň, podľa mňa je to výborný nápad. Predsa odpudzovať ten hmyz ktorý je potrebný, to je zlé, ale dať to tam iba na niaku dobu, to je super. A aby ste sa nemuseli namáhať s prenášaním, snáď by stačilo vždy z toho konope trochu odstrihnúť a v sklenníčku zavesiť napríklad na niaku šnúrku. Nech vám to konope pomôže, dovidenia. Michal
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 14.133 (?), 9.2.2011 21:00, zobrazeno: 22783x

Dobrý den. Chtěl bych si do skleníku vysadit jednu rostlinku konopí jako prevenci proti mšicím. Zajímalo by mě, zda k tomuto účelu moho použít technické konopí. Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 9.2.2011 21:51
určitě jo nevidím v tom problem ani ze strany zakona ani z fukčnosti ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.79 (?), 9.2.2011 23:00

Stačí jeden bdělý soused a máte o zábavu postaráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 10.2.2011 8:41

Zdravím.

Sousedka má skleník hned vedle silničky, kde chodí denně v zimě v létě hromada pěších, místních i turistů, rostlina konopí z něho roste větracím okýnkem ven. Jsme tu zatím dva roky a dva roky ji tam měla. Problém to asi není.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 10.2.2011 12:37

Měla jsem ji vloni ve foliáčku, mšice tam nějaké byly. Ale rostlina, jako první, byla dočista celá zasviluškovaná. Letos ji tam nedám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.191 (?), 8.12.2022 8:06

Ale pozor. Naopak, konopí je včelami vyhledáváno, můžete si najít články o tom, jak je konopný pyl pro včely užitečný. Záleží ale hlavně na odrůdě kterou zvolíte, protože některé mají jemnou květinovou vůni a jiné opravdu smrdí těžkým olejovitým a borovicovým odérem. Proto je potřeba myslet a dávat pozor i při výběru odrůd. Terpeny obsažené v květech konopí jsou přírodním antibiotikem a jsou léčivé, takže i ty nejsmrdutější odrůdy mají své využití, zápach je většinou způsoben myrcenem o jehož přínosu bylo už mnoho napsáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 245.24 (?), 10.2.2011 13:15

Loni jsem na radu jisté paní na tomto fóru - jako prevenci proti mšicím technické konopí do foliáku také zasadila. K paprikám. Konopí utiskovalo papriky a příšerně páchlo. Mšice ve foliáku nebyly, konopí fungovalo ale i jako odpuzovač všeho hmyzu, nezaletěla do něj ani včelka, ani moucha, ani mravenci tam nebyli. Úrodu jsem měla tímto experimentem opožděnou o celou tu dobu, než mi došlo, že konopí musí pryč. Takže má dobře míněná rada je, že pokud chcete mít ve skleníku ještě i jiné užitkové rostliny jako například papriky, tak konopí rozhodně do skleníku ne!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Saga - (12) - 170.5 (?), 2.4.2019 7:32

Já každý rok pěstuji jednu rostlinu v rohu kterou mám kromě okrasy a jako odpozuvače škůdců i do čajů a na mastičky. Osvědčily se mi po exotickém ovoci vonící odrůdy konopí Warlock a Ice Cool. Osobně jsem žádnou změnu v počtu opylujícího hmyzu ani mravenců nezaznamenal, ty obranné látky cílí, stejně jako u jiných rostlin, přímo na škůdce. Zaujal mě zajímavý článek o jedné studii v Colorádu. Dovolil jsem si udělat výcuc.Kopac:

Ve vědeckém časopise Biomass and Bioenergy byla letos publikovaná studie, že včely mají rády konopí. Celkem bylo zjištěno 23 druhů včetně dvou velmi vzácných a to „v překvapivě hojném počtu.“

Vzorek také nasvědčuje tomu, že květy konopí jsou pro včely jedinečně přitažlivé; předchozí výzkumy včelí populace a diverzity plodin jako je geneticky modifikovaná řepka nedospěly k tak početným vzorkům ani k podobné různorodosti.

Konopí „tudíž může být ekologicky cennou plodinou, jejíž květy jsou přitažlivé pro doma chovaná včelstva a také pro mnoho druhů divokých včel,“ uzavírají tuto část svého článku výzkumníci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.133 (?), 13.2.2011 19:01

Díky za rady. Z toho, že by mě někdo udal, moc strach nemám. Ono by to nebylo moc vidět. Spíš mě odrazuje to, že bych tím odpudil i užitečný hmyz. Nedalo by se to třeba řešit tak, že bych měl to konopí v květináči někde jinde a po objevení mšic ho na nějakou dobu přesunul do skleníku a pak zase pryč? Myslíte, že by to mohlo byý řešení? Moc se mně totiž nechce stříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zelenáč Kenny - (29) - 144.126 (?), 14.2.2011 17:42
Dobrý deň, podľa mňa je to výborný nápad. Predsa odpudzovať ten hmyz ktorý je potrebný, to je zlé, ale dať to tam iba na niaku dobu, to je super. A aby ste sa nemuseli namáhať s prenášaním, snáď by stačilo vždy z toho konope trochu odstrihnúť a v sklenníčku zavesiť napríklad na niaku šnúrku. Nech vám to konope pomôže, dovidenia. Michal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika