UKS Super robot - mlýnek na maso



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 79.166 (?) 
25.4.2010 8:01, zobrazeno: 91030x

Zdarvím. koupil sem na inzerát kuchyňského robota z roku 1956 s příslušenstvím, je to UKS E26 Super robot. Fotky robota a příslušenství jsou zde. Od masovémo mlýnku mi ale schází převlečná matice (tu už jsem dokoupil) a ještě mi přebývá dlouhý šnek, který je na můj mlýnek moc dlouhý. K tomu mlýnku se dělal nějaký mezikus? Nevíte někdo prosím? Nemáte někdo podobného robota v provozu? díky b.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 25.4.2010 8:30

Zdravím, Ukseku jsme léta provozovali, hlavně kvůli odšťavňovači ovoce (rybíz),ze kterého je ten dlouhý šnek.Máme jej dodnes a nemá chybu!

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.166 (?), 25.4.2010 12:06
díky, a jak se ten dlouhý šnek zajišťuje v tom sítku? mám to těleso, šneka, sítko, a schází mi jen ten plechovej žlábek (ten si vystřihnu z nerezu), ale jak mám zastit toho šneka aby " neglajdal"?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 25.4.2010 12:18

O to se postará lisované ovoce, šnek drží pouze za západku v tělese před násypkou.Žlábek slouží jen k odvodu vylisovaných zbytků, tudíš je to bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.166 (?), 25.4.2010 19:03
Děkuji za odpověď, letos otestuji na rybízu. Mám ještě další dotazy na majitele UKS, existuje k tomuto mlýnku narážečka klobás? (asi by stačila plechová trubka s osazením a do mlýnku nevkládat vrtulku, je to tak?) A dále, k čemu je ten nerezový válec s dřevěnými metličkami? To je na sníh nebo dělání másla?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.249 (?), 23.11.2012 17:16

ke šneku patří dlouhý šroub se závitem, u masového mlýnku je kratší. to zajistí pevnost sítka a odpad z ovoce je dokonale suchý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.209 (?), 23.5.2010 17:32

Zdarec,

máme UKS typ E 23 - menší, přenosný s kloubovým ramenem. Na to, že je 3x starší, než já, je to parádní mašina, poctivá kovařina, nesmrtelná.

Nejvíc využíváme odšťavňování se šnekem a děrovaným sítkem. Na konci šneku jsem si všiml závitu, patrně pro nějaký kroužek na regulaci tlaku. Ten však nemáme a je pravdou, že výlisky jsou celkem mokré. Mohl bych poprosit někoho o fotku nebo popis?

V současná době chci vyřešit korozi sítka a ostatního, kvůli agresivním šťávám, asi by bylo vhodné pocínování potravinářským cínem, ale nemůžu nic najít, ať už galvanovnu nebo samotný cín (bez Pb).

Díky, Jakub.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.5.2010 18:06

Ty součástky nemám po ruce, abych je vyfotil, ale dobře si je pamatuju. Šroubek má na konci očko, aby se dal zašroubovat rukou. Pod očkem je přivařená podložka, která přitlačuje ke konickému šneku asi 2mm silné kovové kolečko s otvorem uprostřed (tím otvorem prochází zmíněný šroubek). Kovové kolečko má okraje miskovitě ohnuté směrem ven a celý průměr kolečka je o něco málo menší než vnitřní průměr válcovitého sítka. Utahováním šroubku se tak zmenšuje štěrbina mezi sítkem a konickým šnekem, čímž se reguluje suchost vylisovaných třapin. 
   Není těžké popsané dvě součástky vyrobit, ale většinou jsem je nepoužíval. Raději jsem vylisované třapiny projel lisem ještě jednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 23.5.2010 20:26

Přesně tak postupuji i já, pane Vysloužile.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 203.36 (?), 31.5.2023 17:10

Zdravim, existuji dve varianty na mlynek UKS. Jedna pouziva dlouhy snek na odstavnovani se zajistovaci drazkou a a zajistovacm plechem v masomlynku.Ta druha varianta na samem zacatku vyroby 1958 disponovala pouze snekem bez zajisteni.To vsak vubec nevadi, staci si pomoci pri spousteni robota lehkym macknutim na celo sneku / staci kus drevenyho spaliku/,Snek se velmi rychle zaplni ovocem a protoze je konicky, tak vyplnenim sitka, treba pri lisovanim rybizu dojde zcela k prirozenemu zajisteni lis.sneku a nehrozi dalsi vypadnuti. Nadrcene zbytky vylisovaneho ovoce vypadavaji ze sitka a stava odteka do nadoby. Doporucuje se naopak po urcite dobe robot zastavit a mlynek se sitkem vycistit.To plati zvlaste u cerneho rybizu, ktery hodne pektinuje a muze zpusobit uplne ucpani mlynku 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika