Stavba udírny s grilem svépomocí



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?)
24.5.2010 19:50

Já budu zděnou udírnu  (je ve výstavbě...) vykládat dřevěnými palubkami zevnitř. Samosebou pouze udící komoru.
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 215.98 (?), 20.4.2010 13:06

pekne moc pekne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j.altman - (2) - 47.130 (?), 18.9.2009 7:51
Nápad jsem měl stejný, ale nemohu poskytnout přesné plánky, protože jsem stavěl z hlavy a z materiálů, které jsem našel v přírodě, nebo dostal jako odpad. Nové jsou pouze betonové cihly. Nápad byl vytvořit trojkombinaci pro zahradní posezení - gril (krb), udírna a varná deska z mramoru. Zatím to není komplet dokončené, ale plně funkční. Krb je vystavěn z vyřazených šamotových cihel a topeniště udírny je ze starých Peter a vývod spalin je vyveden do prostoru krbu z boku. Po přidání krycích plechů místo roštu je topeniště krbu možno využít jako udírnu (samozřejmě s uzavřenými dvířky na krbu). Kamenná deska je možná k využití jako odkládací plocha při grilování, nebo plocha pro grilování na kameni. V zadní straně krbu je zabudován motorek ze stěračů, tak je možno topeniště krbu využít i jako otočný gril na kuře po nasazení jehly s držákem. Krb je pouze výplod fantazie a je třeba ještě obezdít šamotové cihly topeniště kamenem (doufám, že jich na poli po orbě bude dost). Kamenů bylo dost a tak jsem dokončil obložení, krb funguje perfektně, dokonce je možné topit i běžným dřevem a ani se pořádně nerozpálí. Stavba trvala týden a vyšla cca na 1000,- Kč.
stavba krbu
stavba krbu
Stavba udírny s grilem svépomocí
Stavba udírny s grilem svépomocí
 Stavba udírny
Stavba udírny
Udírna svépomocí
Udírna svépomocí
Udírna svépomocí
Udírna svépomocí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alešg - (3) - 210.254 (?), 13.5.2010 21:24

Tak vás zdravím.Také jsem trochu kutil a postavil si vlastníma rukama venkovní krb z udírnou a pečícím kamenem.Stavbu jsem provedl z toho co jsem kde našel kupované jsou akorát starší šamotky a samozřejmě maltové směsi.Krb je celý jen z mé hlavy, žádná kopie.Více fotografií na odkazu.
Jakmile bude krb dokončený tak vložím více fotek i komentářů.Ale na případné dotazy rád odpovím.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 14.5.2010 14:00

Moc pěkné. Sám se pokouším o něco podobného, loni na podzim jsem začal a letos jsem se k tomu zatím nedostal. Čekám na dovolenou ...
Taky tady dám pak fotky z průběhu stavby. Měl bych ale dotaz, čím jste zdil šamotové cihly? Někdo radí obyčejnou cementovou maltu, jiný zase pouze šamotovou maltu s vodní sklem, další zase drahé hotové vysokopecní maltové směsi... 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
alešg - (3) - 210.254 (?), 16.5.2010 10:32

Tak tohle jsem řešil také, napřed jsem dal na radu rádoby odborníků ze stavebnin a z nejmenovaného hypermarketu pro kutily, kteří mi radily šamotovou moučku z vodním sklem. Slepil jsem na zkoušku 2 cihly k sobě a můžu říct že po týdnu byla malta úplně stejná a cihly vůbec nedržely.Potom jsem se zeptal krbaře a ten mi poradil zdící a spárovací maltu ZX od Salithu, Ale žádnou jinou tohle je vyzkoušený je to jak beton a snese i žár i když to tam nepíšou mám to osobně vyzkoušený.Aleš. Moje foto.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 16.5.2010 10:53

Díky za tip, ale koukal jsem na stránky Salithu, a ZX maltu jsem tam nenašel. Nemyslel jste náhodou maltu ZT?
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
alešg - (3) - 210.254 (?), 16.5.2010 11:05

Ano samozřejmě je to salith ZT omlouvám se nějak jsem se upsal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 16.5.2010 11:56

Díky moc. 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 23.5.2010 21:59

Prosím všechny stavebníky a udiče o radu. Nemůžeme se shodnout, zda udírnu uvnitř omítnout nebo jen vyspárovat. V případě omítnutí, přidat do omítky vodní sklo a kolik? Díky všem. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 24.5.2010 19:50

Já budu zděnou udírnu  (je ve výstavbě...) vykládat dřevěnými palubkami zevnitř. Samosebou pouze udící komoru.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika