Kaiserova elektrická udírna



lubvac - (9) - 45.153 (?)
23.11.2019 17:20

Zdravím, jak jste kupoval udírnu v Polsku? Jel jste přímo tam pro ní po předešlém objednání nebo jste si jí nechal poslat? Jak jste jí platil? děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 168.62 (?), 22.9.2019 12:43

mám kaisrovu izolovanou 150...a maximální spokojenost, jednou za půl hodiny lehce postříknout piliny rozhodně nebolí a není problém.Po dehtu ani památka, vše do zlatova uzené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 63.130 (?), 30.9.2019 23:14

To 168.62: jak je to s termostatem? Už už jsem ji chtěl koupit, ale zarazila mě regulace teploty v udírně. Sousedka si koupila neizolovanou, ale teplota skáče + - 20°C. Jede na 60°C, ale najednou je tam cca 40, poté 80°C.
Dnes jsem napsal do firmy, a paní Chalupová mi odpověděla, že termostat u izolované udírny je na spirále a drží teplotu + -10°C. Externí termostaty neprodávají. Takže pro mne momentálně nevhodné....  Musím zapátrat po vhodné a levné regulaci, má představa by byla + - 3°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.42 (?), 29.2.2020 14:10

To samé. Skutečně je udržení teploty problém. Termostat zapne při 55°C a Vypne při 80°C. Co s tím? Füssy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.234 (?), 29.2.2020 16:12

Gigaeschop digitální termostat. Presnost 2 stupně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lubvac - (9) - 45.153 (?), 23.11.2019 17:20

Zdravím, jak jste kupoval udírnu v Polsku? Jel jste přímo tam pro ní po předešlém objednání nebo jste si jí nechal poslat? Jak jste jí platil? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 25.11.2019 13:37

To lubvac: radek.liberec mi neodpověděl, snad odpovi tobě. Našel jsem udírnu BDSH S03, vypadá líp než Borniak. Pokud se koupí na některém e-shopu v Německu, vyjde i s dopravou podstatně levněji, než v ČR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lubvac - (9) - 45.153 (?), 25.11.2019 17:27

jj nevypadá zle. Borniak je dražší na druhou stanu si ho vetšina lidí chválí v Pl vyjde podstatně levněji než u nás otázka je jak by to bylo s případným servisem. Je to dilema

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bocin - (10) - 195.133 (?), 25.11.2019 22:39

Zdravím. Já se při výběru elektrické udírny řídil požadavkem, aby uzení bylo radostí a ne otročinou... Když jsem začal před více než 30 - ti lety udit v udírně na chatě,  topil v garáži, kam jsem chodil přikládat, ve dne v noci hlídat, aby to nezhaslo, anebo neblaflo... bylo to zábavné, tehdy. Od té doby jsem kapku pokročil. Postavil velkou zděnou udírnu, topení klasika, kterou ale nyní předělávám - doplňuji o el. spirálu 2 kW a udělaný dymbox. Ale tu využívám čím dál méňe, protoža udit 60 kg masa mě už není potřeba a tak raději udím trochu méně a častěji. 

Takže pokud chcete z uzení mít radost a věnovat se u toho i jiné činnosti bez obavy, že to vyhasne, anebo se to vysuší, anebo chodit každou púl hodinu kropit, no to bude člověka bavit chvíli...  A pokud vám stačí pár šrůtků, anebo do 6 kg klobás na jednu udící várku, tak...

... doporučuji vybrat přístroj tak, aby zbytečné běhání kolem odpadlo, ale aby byl na druhé straně prostor k experimentům a vlastní tvořivosti.

Já mám udírnu Mountfield, kterou jsem ale musel "odladit" doplněním o dymbox a teď jsem spokojen.  Nedělám reklamu.

Šel jsem loni koupit věci na motorovou pilu a odešel s udírnou - stála mě 6000 kč, díky tomu kolu štěstí...

Velmi se mi líbí i Borniak. Cena je o něco vyšší, ale provoz je levný. A je to kompletní přístroj, bez nutnosti dodělávání, vyzkoušené ... 

Pak kanadská mašina Bradley by byla také dobrá volba   - ale cena provozu, tedy briket to zabíjí.

Ideální jsou štěpky, které si může uživatel udělat sám.

Kaise, další na trhu - je levná, ale já bych do toho nešel. Provedení nic moc a nějaké kropení,... no pro mne otrava. A kdo říká že mu to nevadí, tak budiž, ale já myslím že brzy změní názor...

Ještě jsem skouknul tu udírnu BDSH S 03 - to je taková obdoba Borniak, myslím že to by také šlo. 

Tak to je vše. Ať vám vše funguje k plné spokojenosti a hlavně chuti.      B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 28.11.2019 13:22

To bocin: v roce 1975 jsme s bráchou postavili velkou zděnou udírnu pro pět rodin, která perfektně fungovala řadu let. Jak dopadla nevím, všichni jsme z domova pryč, další čichají ke kytkám zespodu.
Posledních pár let mi udili kamarádi ve zděných, ale udírny kvůli stavbě domů zbourali. Sousedka má el. Kaiser, a tu jsem původně chtěl, ale když vidím tu nedostatečnou regulaci teploty a že bych musel investovat do pořádné regulace, tak ji nechci. Nehledě k tomu, že pokud si připlatím, budu mít podstatně míň práce a více komfortu s vlastním uzením. Takže s tebou souhlasím a půjdu do některého "automatu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 23.12.2019 8:21

To lubvac: Luboši, Thermowind není izolovaná, tu bych v chladných dnech nepoužil, obával bych se rosení a tím i dehtovaní.

Jak jsem psal,  vybráno ještě nemám, na prvním místě v mém výběru je BDSH-S03. Na německém webu beeketal je za 8000 + 800 za dopravu.

Když se zamyslím, na uzení by stačila větší elektrická trouba + generátor kouře... Trouba je izolovaná, má nejen ohřev spodní i vrchní, ale i ohřev teplým vzduchem, termostat, časovač, osvětlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika