Kaiserova elektrická udírna



Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 63.130 (?)
30.9.2019 23:14

To 168.62: jak je to s termostatem? Už už jsem ji chtěl koupit, ale zarazila mě regulace teploty v udírně. Sousedka si koupila neizolovanou, ale teplota skáče + - 20°C. Jede na 60°C, ale najednou je tam cca 40, poté 80°C.
Dnes jsem napsal do firmy, a paní Chalupová mi odpověděla, že termostat u izolované udírny je na spirále a drží teplotu + -10°C. Externí termostaty neprodávají. Takže pro mne momentálně nevhodné....  Musím zapátrat po vhodné a levné regulaci, má představa by byla + - 3°C.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 168.62 (?), 22.9.2019 12:43

mám kaisrovu izolovanou 150...a maximální spokojenost, jednou za půl hodiny lehce postříknout piliny rozhodně nebolí a není problém.Po dehtu ani památka, vše do zlatova uzené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 63.130 (?), 30.9.2019 23:14

To 168.62: jak je to s termostatem? Už už jsem ji chtěl koupit, ale zarazila mě regulace teploty v udírně. Sousedka si koupila neizolovanou, ale teplota skáče + - 20°C. Jede na 60°C, ale najednou je tam cca 40, poté 80°C.
Dnes jsem napsal do firmy, a paní Chalupová mi odpověděla, že termostat u izolované udírny je na spirále a drží teplotu + -10°C. Externí termostaty neprodávají. Takže pro mne momentálně nevhodné....  Musím zapátrat po vhodné a levné regulaci, má představa by byla + - 3°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.42 (?), 29.2.2020 14:10

To samé. Skutečně je udržení teploty problém. Termostat zapne při 55°C a Vypne při 80°C. Co s tím? Füssy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.234 (?), 29.2.2020 16:12

Gigaeschop digitální termostat. Presnost 2 stupně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lubvac - (9) - 45.153 (?), 23.11.2019 17:20

Zdravím, jak jste kupoval udírnu v Polsku? Jel jste přímo tam pro ní po předešlém objednání nebo jste si jí nechal poslat? Jak jste jí platil? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 25.11.2019 13:37

To lubvac: radek.liberec mi neodpověděl, snad odpovi tobě. Našel jsem udírnu BDSH S03, vypadá líp než Borniak. Pokud se koupí na některém e-shopu v Německu, vyjde i s dopravou podstatně levněji, než v ČR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lubvac - (9) - 45.153 (?), 25.11.2019 17:27

jj nevypadá zle. Borniak je dražší na druhou stanu si ho vetšina lidí chválí v Pl vyjde podstatně levněji než u nás otázka je jak by to bylo s případným servisem. Je to dilema

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bocin - (10) - 195.133 (?), 25.11.2019 22:39

Zdravím. Já se při výběru elektrické udírny řídil požadavkem, aby uzení bylo radostí a ne otročinou... Když jsem začal před více než 30 - ti lety udit v udírně na chatě,  topil v garáži, kam jsem chodil přikládat, ve dne v noci hlídat, aby to nezhaslo, anebo neblaflo... bylo to zábavné, tehdy. Od té doby jsem kapku pokročil. Postavil velkou zděnou udírnu, topení klasika, kterou ale nyní předělávám - doplňuji o el. spirálu 2 kW a udělaný dymbox. Ale tu využívám čím dál méňe, protoža udit 60 kg masa mě už není potřeba a tak raději udím trochu méně a častěji. 

Takže pokud chcete z uzení mít radost a věnovat se u toho i jiné činnosti bez obavy, že to vyhasne, anebo se to vysuší, anebo chodit každou púl hodinu kropit, no to bude člověka bavit chvíli...  A pokud vám stačí pár šrůtků, anebo do 6 kg klobás na jednu udící várku, tak...

... doporučuji vybrat přístroj tak, aby zbytečné běhání kolem odpadlo, ale aby byl na druhé straně prostor k experimentům a vlastní tvořivosti.

Já mám udírnu Mountfield, kterou jsem ale musel "odladit" doplněním o dymbox a teď jsem spokojen.  Nedělám reklamu.

Šel jsem loni koupit věci na motorovou pilu a odešel s udírnou - stála mě 6000 kč, díky tomu kolu štěstí...

Velmi se mi líbí i Borniak. Cena je o něco vyšší, ale provoz je levný. A je to kompletní přístroj, bez nutnosti dodělávání, vyzkoušené ... 

Pak kanadská mašina Bradley by byla také dobrá volba   - ale cena provozu, tedy briket to zabíjí.

Ideální jsou štěpky, které si může uživatel udělat sám.

Kaise, další na trhu - je levná, ale já bych do toho nešel. Provedení nic moc a nějaké kropení,... no pro mne otrava. A kdo říká že mu to nevadí, tak budiž, ale já myslím že brzy změní názor...

Ještě jsem skouknul tu udírnu BDSH S 03 - to je taková obdoba Borniak, myslím že to by také šlo. 

Tak to je vše. Ať vám vše funguje k plné spokojenosti a hlavně chuti.      B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 28.11.2019 13:22

To bocin: v roce 1975 jsme s bráchou postavili velkou zděnou udírnu pro pět rodin, která perfektně fungovala řadu let. Jak dopadla nevím, všichni jsme z domova pryč, další čichají ke kytkám zespodu.
Posledních pár let mi udili kamarádi ve zděných, ale udírny kvůli stavbě domů zbourali. Sousedka má el. Kaiser, a tu jsem původně chtěl, ale když vidím tu nedostatečnou regulaci teploty a že bych musel investovat do pořádné regulace, tak ji nechci. Nehledě k tomu, že pokud si připlatím, budu mít podstatně míň práce a více komfortu s vlastním uzením. Takže s tebou souhlasím a půjdu do některého "automatu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 23.12.2019 8:21

To lubvac: Luboši, Thermowind není izolovaná, tu bych v chladných dnech nepoužil, obával bych se rosení a tím i dehtovaní.

Jak jsem psal,  vybráno ještě nemám, na prvním místě v mém výběru je BDSH-S03. Na německém webu beeketal je za 8000 + 800 za dopravu.

Když se zamyslím, na uzení by stačila větší elektrická trouba + generátor kouře... Trouba je izolovaná, má nejen ohřev spodní i vrchní, ale i ohřev teplým vzduchem, termostat, časovač, osvětlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika