Gril Weber



host - 179.3 (?)
2.8.2019 10:10

Zkuste se podívat na gril, který se vytahuje ze země, já jsem si ho pořídil, a jsem s ním opravdu velice spokojený, vytáhnu si ho jen, když ho potřebuji, jinak je schovaný pod zemí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 254.113 (?), 4.8.2009 20:13, zobrazeno: 36972x

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda někdo z přítomných používá gril na dřevěné uhlí Weber®, jaké jsou zkušenosti a doporučení.Přemýšlím o grilu Weber gril One - Touch Gold Special Edition 67 cm a tak bych byl moc rád za případné rady.

Děkuji Mates.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 4.8.2009 20:33

nevím přesně typ, ale používám jeden střední velikosti co stál myslím 3-4 tisíce v Bauhausu

je s poklopem, kulatý a dole uvnitř na roštu jdou ze strany dát nějaké zábrany a péct pak jako v troubě

mám ho druhý rok a NEMĚNIL bych! jak jednou budete grilovat s poklopem tak pak už bez něj ani ránu...

maso je šťavnaté, bez problému dělám vysoké steaky i roastbeef plus není problém dělat šťavnaté kuřecí stehýnka a další jinak "problematické" potraviny, jež na klasickém grilu bohužel většinou doznají vysušení...

jo, co si ale kupte každopádně na jakýkoliv gril, tak to je ten jejich rozpalovač uhlí!!! nasypete do něj uhlí (i obyčejné, ale já beru jen jejich brikety, je to znát), pod to dáte jednu nebo dvě podpalovací "patrony" a zapálíte... a jdete si na 20-30 minut připravovat maso... uhlí pak je přesně jak má být a jen ho za držák přesypete do grilu a hotovo, žádné foukání, třísky, atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 5.8.2009 1:39

Weber je etalon kvality, odpovídá tomu ale samozřejmě cena, která je podstatně vyšší, než u neznačkového zboží, 67cm je velký a přiměřeně drahý gril, cena bude jistě přes 11000,-  Kč, ale nevypálí se a přežije Vás. Je kvalitně provedený, dobře se čistí, dobře se reguluje.

Netuším pro jak velkou společnost chcete grilovat, nicméně 57 cm gril by bohatě postačil pro deset, dvanáct lidí. 67cm spotřebuje více paliva a drtivou většinu grilovaček, pokud bude společnost menší než deset lidí jej budete zbytečně natápět.

Kotlové grily jsou prostě skvělé, pečete jako " v troubě" pod deklem a výkon regulujete pouze tím, že přiškrtíte vzduch v krytu.

Dobrou alternativou (chtěl by-li jste spořit) je značka Cadac. Je stejně kvalitní jako Weber, ale zhruba o 40%-50% levnější. Navíc bývají Cadacy lépe vybavené příslušenstvím a často využívají i antikorové prvky.

Obě značky mám vyzkoušené, obě jsou skvělé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.20 (?), 5.8.2009 3:16
Letos jsem v OBI zakoupil stejný typ grilu (ovšem průměr 47 cm) za 1600 Kč a když se tak koukám, oproti grilu za 12 tisíc zas tolik rozdílů nevidím. Akorát ten teploměr (který je ovšem laikovi stejně na nic) a bezesporu ten můj bude mít asi méně kvalitní materiál, takže vydrží kratší dobu. Nejsem si však jist, že životnost grilu Weber je tolikrát delší, aby se jeho koupě vyplatila. Grilování s poklopem je samozřejmě vynikající, spodní (samozřejmě regulovatelný) přívod vzduchu umožňuje roztopení pouze s malou hromádkou třísek, nádoba na popel výrazně usnadní čištění.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 5.8.2009 9:36

tak já mám ten One Touch Silver 47, cena kolem 4000 Kč

griluji nejčastěji pro 4 nebo 6 lidí a bez problému, pouze když dělám třeba hodně grilované cukety a papriky tak bych bral i větší gril...

na druhou stranu takhle to dostávají strávníci aspoň postupně a ne všechno najednou, to by stejně akorát vystydlo :)

na tuhle velikost naložíte najednou na gril třeba deset hovězích steaků, atd...

souhlasím s "ChemAli" a pokud budete spíše grilovat pro méně než 7-8 lidí tak i ta 57cm je opravdu zbytečně obrovská!

ad cena a zpracování: peněz rozhodně nelituji, grilování s pořádným grilem je radost a Weber nabízí spoustu doplňků, já si nemůžu vynachválit přídavný stolek jež se na gril namontuje! doporučuji!

ad třísky: kupte si ten "rozpalovač", ty třísky to je nesmyslná práce navíc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.34 (?), 5.8.2009 13:20

Ahoj,

mam gril Weber Performer. K nemu komínový rozpalovac. Grilovani je bez problemu, uhli se v nem moc nespali a vejde se do nej hromada masa. Maso je stavnate. Pokud je potreba delat vetsi kus masa neni v tom zadny problem. Stolecek je prakticky. Pokud jste rozhodnuty pro gril na uhli, tak Weber je asi to nejlepsi. Doporucuji tyhle stranky jsou tam ruzne typy a recepty barbecueweb.com.

Pepino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.113 (?), 5.8.2009 19:12

Děkuji za odpovědi a za dobré rady.Přesvědčili jste mě ke koupi grilu Weber gril One - Touch Gold Special Edition 57 cm, bude stačit a za ušetřené peníze dokoupím příslušenství. Jen bych se ještě rád zeptal zda někdo vlastní literaturu týkající se grilování a grilů weber od Stevena Raichlena-Jak grilovat. Slyšel jsem, že jsou tam různé fígle a rady, tak se ptám jestli opravdu stojí za to si ji pořídit. Vím receptů je na netu plno, ale Steven Raichlen je uznávaný mág.

Ještě jednou díky všem. 

Mates.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 5.8.2009 19:20

doporučuji věnovat jeden víkend prolézání netu, najdete pak přesně tytéž recepty a třeba i s video ukázkou

knížka je sice knížka, ale já si raději recepty tisknu a zakládám do desek a píšu k tomu své poznámky, atd...

aby v té knížce nebyla polovina věcí jež se tady moc nedá dělat :) ten zdroj surovin a druhů a nářezů masa je přeci jenom v zámoří pořád někde jinde...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.74 (?), 1.8.2019 19:38
Zdravím, vybírám si gril, chtěl bych opravdu kvalitní gril, kde bych pohostil celou rodinu, ale jsem dost omezený prostorem, na naší menší zahrádce. Poradíte mi někdo prosím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.3 (?), 2.8.2019 10:10

Zkuste se podívat na gril, který se vytahuje ze země, já jsem si ho pořídil, a jsem s ním opravdu velice spokojený, vytáhnu si ho jen, když ho potřebuji, jinak je schovaný pod zemí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika