Poraďte, čím to že králík moc pije?



host - 59.23 (?)
3.2.2018 19:49

jsou tři stejně staří, 2holky a on

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 59.23 (?), 28.1.2018 11:48, zobrazeno: 29403x

Zdravím, potřebuji poradit, proč králík pije hodně vody, i třikrát víc než ostatní a následně i hodně močí? Teplota je normální, bobky pěkné, suché,... Není netečný ani apatický a jí normálně, seno i granule... Děkuji, Bobo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 28.1.2018 11:59

A ti ostatní jsou stejná kategorie-věková, velikostní, pohlavní, osrstěním? Nejedná se o březí kus?? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.23 (?), 3.2.2018 19:49

jsou tři stejně staří, 2holky a on

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 32.36 (?), 29.1.2018 1:06

Důvodů může být možná i víc, nicméně osobně bych pelášila s králíkem na veterinu a nechala udělat rtg a také základní rozbor krve.

Zažila jsem to, že mi králík nadměrně pil, oproti ostatním. Myslela jsem, že by to mohla možná být cukrovka, i když se mi to nezdálo možné, ale nakonec se z toho vyklubaly špatně rostoucí zadní zuby.

Bohužel jsem to zjistila až příliš pozdě. Zuby mu přerostly příliš, stále žral, ale seno méně až ho přestal jíst úplně a zůstal jen u granulí. Což stav chrupu ještě zhoršilo a hlavně jako komplikace se mu přidružil zápal plic, protože v dásni díky těm přerůstajícím zubům vznikl zánět.

Operovat - obrousit zuby v té chvíli nebylo možné, neboť by díky zápalu plic nepřežil narkózu a tak dostával antibiotika s tím, že se to snad zlepší natolik, aby mohl operaci podstoupit.
Antibiotika zabírala pomalu a během léčby už přestal přijímat i granule, byl pouze na králičí výživné směsi a strouhané zelenině. Bohužel nebo snad už i bohudík zemřel po dvou měsících od zahájení léčby. Stav byl stále neoperovatelný.

Nadměrně pil vodu mnoho měsíců, bohužel jsem v té době nevěděla, že když nejde o cukrovku není vyhráno a udělat rtg mi v době, kdy byl ještě čas, nikdo nenabídl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 29.1.2018 10:45

Ještě je zde možnost, že zmiňovaný žíznivec sídlí v klícce u radiátoru, kamen, nebo je jeho kotec v králíkárně nejblíž kotelně apod.zdrojů teplacool? To by mohl osvětlit autor vlákna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 1.2.2018 11:44

Tak jak to pokračuje, Bobo? Není náhodou napaječka děravá? Pokud Váš micák popíjí z misky, tak ji možná zvrhává...? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.23 (?), 3.2.2018 19:48

nejde ani o to pití jak o to následné močení... Nemá děravou napáječku, opravdu toho vypije dost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.23 (?), 3.2.2018 19:59

jo... musel jsem vymyslet důslednější odkanalizaci... smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.23 (?), 3.2.2018 19:53

ne ne ... má svůj celoroční venkovní kotec ve stínu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.23 (?), 3.2.2018 19:56

No to je smutný,... ale děkuji za návod, hned zrána se tomu našemu "kouknu na zoubek"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika