Jak zabít rychle a účinně králíka



host - 98.207 (?)
5.1.2015 18:18

Dobrý den Veselko. Nevím, jestli to je ještě aktuální, ale u nás je firma, která se zpracováním kůží věnuje. Prěd několika lety si tam dával švagr vydělet králičí kůže a byl spokojený. Má kamarádka tam posílala kůži z krávy a prý to také udělali moc pěkně. Tak to můžete zkusit. 

Jan Kubát, Brtev 39, Lázně Bělohrad 507 81, www.rj-kubat.cz

Já sama králíky nemám a tak jsem se na vaši diskuzi koukla až teď, tak nevím, jestli už jste něco nesehnala. Mám jen slepičky a to teprve rok a tak se pořát pídím po nějakých informacích. Často narážím na vaše příspěvky a váš přístup k chovaným zvířatům je mi blízký.

Hodně úspěchů v chovu a vůbec přeje Jitka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 18.12.2014 3:29

Děkuji za odkaz, už jsem na ní také koukala. Nakonec jsme se s manželem dohodli, že koupíme nejspíš trochu jiný model, i když na stejném principu.

Nábojková mi neprošla, protože to bych prý hledala asi nejen hlavu, ale asi i stůl.

Tak budu doufat, že je to skutečně tak okamžité jak všichni říkáte a nenastane nějaké drama kdy bude mít králík sice díru v hlavě, ale nebude mrtvý.

Když já pořád nechápu jak může tentýž přístroj s jednou a toutéž pružinou atd. zabít účinně jak třeba dvoukilové kuře a zároveň i 5-6 kilového králíka. Už jsem s tím nejspíš otravná, ale toho se prostě bojím, že to nebude tak účinné, ale nezbývá mi asi než věřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.207 (?), 5.1.2015 18:18

Dobrý den Veselko. Nevím, jestli to je ještě aktuální, ale u nás je firma, která se zpracováním kůží věnuje. Prěd několika lety si tam dával švagr vydělet králičí kůže a byl spokojený. Má kamarádka tam posílala kůži z krávy a prý to také udělali moc pěkně. Tak to můžete zkusit. 

Jan Kubát, Brtev 39, Lázně Bělohrad 507 81, www.rj-kubat.cz

Já sama králíky nemám a tak jsem se na vaši diskuzi koukla až teď, tak nevím, jestli už jste něco nesehnala. Mám jen slepičky a to teprve rok a tak se pořát pídím po nějakých informacích. Často narážím na vaše příspěvky a váš přístup k chovaným zvířatům je mi blízký.

Hodně úspěchů v chovu a vůbec přeje Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.8 (?), 17.12.2014 9:19

Pistole králíka neomráčí, ale usmrtí.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 17.12.2014 10:35

Nej kontakty na zpracovatele kůží mají vážení myslivci. S.P.Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 17.12.2014 19:02

Pistole králíka neomráčí, ale usmrtí.

Proč se tedy jmenuje pistole omračovací a ne usmrcovací?
Králík by se z rány už nevzpamatoval (hlodavci obecně moc tuhý kořínek nemají) a věřím, že po ráně nic necítí, ale kvůli lepšímu vykrvení se hodí, že mu ještě chvíli funguje krevní oběh.
   Kdo chce, aby byl králík mrtvý co nejrychleji, nechť mu humánně usekne hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 18.12.2014 3:21

No jo Miloši, to useknutí byl můj první nápad... myslím tedy než je vůbec šli zabít, protože se mi po bacení klasické vykrvení nezdálo dost jisté. Jenže když jsme tak koukali na hlavy, resp. krky těch našich ušáků, nezdálo se nám jako moc dobrá varianta... jakože to nebude dost velká rána, blbě to přesekneme a tak.

Jo, dnes jsem se od srdce zasmála... sousedka se ptala manžela co jsme to o víkendu zabíjeli, že to snad nebyli psisurpriselaugh.

Tak jí řekl, že ne a jak jí to napadlo. No a ona, že to tak vypadalo, jak to bylo velkýlaugh. Tak musím říct, že mě to upřímně rozesmálo, protože tohle mě v životě nenapadlo, že by zrovna nás, kteří se ujmeme v podstatě každého zvířátka a na veterinu jezdíme i se slepicema, mohl někdo z něčeho takového podezírat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 18.12.2014 7:20

Vážená V.,u Vašich králičích kluků by bylo záhodno udělat sexy kontrolu-možná proběhla a je vše ok, ale někdy víc naroste ten, co se narodil s hendikepem, nebo o varlátko-a přišel při sourozeneckých bojích! Potom byste se, pochopitelně, od něj mladých nedočkala-i kdyby byl sebevětší, že? V praxi se navíc osvědčilo tzv.BÉČKO, protože prvoplánově nádherní jedinci jedou NA PÝCHU, na sebe-trošku jako u lidí. A názor jiného přisp., že samec či samice neobskočí svého příbuzného? Při pozdním odstavu se může přihodit ledacos, při omylu při třídení výkrmových skupin... A znalejší vědí, že příb. plemenitba se nejen u králíků praktikuje k ukotvení chtěných znaků-vzhleh, velikost, plodnost, povaha,... Skalík P., Chropyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 18.12.2014 14:08

Pane Skalíku, děkuji za radysmiley. Jsou užitečné a budu na ně dále také myslet.

Sexy kontrolu... to slovní spojení se mi tak líbísmiley...jsem několikrát provedla, ale v podstatě ne vysloveně s tímhle podtextem, jen jestli je všechno tak jak má být a taky se ujistit, že jsem oddělila kluky a holky správně, protože jeden kluk... právě ten co má zůstat chovný... mi nějak mezi holkama po dělení zůstal.

Zkušený chovatel by asi jistě kroutil očima, ale já králičí kulky viděla prvně v životě a přiznávám, že u prvního jsem viděla v tom chumlu chlupů jen jednu a letěla za manželem jestli to není nádorlaugh. Tak tak kouknul a prý jestli naproti není ještě jedna.. a bylasmiley. Zkrátka jsem netušila, že je mají tak velké.

Sice jsem vyrostla na hospodářství, ale o takovéhle věci se starala babička, to šlo mimo mě. A tak ten náš chov je pro mě plný objevů. Zrovna tak jako, když jsem prvně viděla samce obskočit samici. Už chápu proč se někdy říká, že... jako králíci (kromě tedy i množství potomků).

Ale zpátky k sexy kontrole... oni jsou dobře vyvinutí všichni, nebo tedy pokud beru ty dva nejstarší, co aktuálně zůstali, oba. Vybrat z nich toho nejhezčího je alespoň pro mě nadlidský úkol, protože ještě když byli tři, tak všichni byli nádherní a dobře rostlí. Jen ten jeden pro kterého jsme se rozhodli nakonec je větší, ale jde spíš o celkovou stavbu těla... je víc podobný tátovi Ferďovi, který ho počal. Maminka Andulka je stavbou těla a hlavy trochu protáhlejší. Takže to byl ten důvod.

Jinak to o pýše mě nenapadlo, ale nejspíš na tom také něco bude, budu to brát v patrnost, ale jak už jsem psala, mezi nimi tohle asi nepůjde, protože když se kouknu na Ninžíka, tak on má ty svoje dva nádherný černý koláče okolo očí a bílej čumák, když pominu, že není celý bílý, tak je jak "králík z klobouku":).

Ještě k tomu výběru samce, jestli je dobrý nebo ne... přemýšlím jestli nemám mezi mladšími kluky homosexuála a nebo je prostě tak aktivní a když není holka, kluk taky dobrej..., když ty čtyři vypustím na proběhnutí, tak okamžitě jeden neustále obtěžuje ostatní, tedy zejména jednoho. V kotci jsem ho ještě nepřistihla, ale jakmile je venku, už na něj skáče.

maminka Andulka
maminka Andulka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 18.12.2014 14:16

Pane Skalíku, 

děkuji za užitečné radysmiley. Sexy kontrola.. mmch moc pěkné slovní spojení... proběhla několikrát, i když za účelem zjistit obecně zda je všechno v pořádku. Budu na to, co jste psal myslet.

Nicméně mezi současnými kluky jde spíš o to, že jeden je víc mohutnější stavbou těla po tátovi Ferdovi a Ninžík po mamince Andulce. Bez falešné pýchy, krásní jsou oba a byl i ten třetí. To je prostě těžký výběr za všech okolností.

táta Ferda
táta Ferda
maminka Andulka
maminka Andulka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 22.12.2014 18:07

A zrovna ten, co Vám evokuje ctěnou čtyřprocentní menšinu, je nej chlap. Pracoval jsem-mimo jiné- jako porodník ve velkokap.kravíně a kravičky-5-7metráků-si o TO říkaly naskakováním na hřbety svých parťaček-nedej bože, abych se k takové otočil zády!!! Když ony taky za v průměru10let co jsou v aktivní službě býka ani nezahlédnou... Ale možná znáte říkání-BRZO ZAČAL, BRZO SKONČIL-takže vždycky je výsledek ve hvězdách, řešením je nechat-aspoń na čas- více chlapíků-a to vlastně máte v plánu-to k Vašim králíkům. S.P., Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika