Předpěstování košťálovin



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?)
9.2.2024 13:38

Nikde nepíšu, kde máte nakupovat, jen jsem vám navrhl zkusit ještě i jiné, osvědčené, odrůdy, protože na opakovaný výsev je ještě čas. Ty moje odrůdy berte jen jako příklad. Rozhodnutí je na vás. A s P. zelím jsem vám chtěl jen ušetřit zklamání, ale možná uvažuji špatně, je to moje chyba. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.9 (?), 9.2.2024 9:29

Kde jsi ten Expres koupil a co je na sáčku napsáno?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.156 (?), 9.2.2024 9:37

Originalne zabaleny sacek osiva na Alegru. Ze bych si ja spletl popis udrud pri vysevu, mozna, ale nic dalsiho krome kvetaku, kapusty a pekingskeho zeli jsem nevysel. S temi obrazky mam stejny problem, roztazene. Neni chyba u tebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - (48) - 32.151 (?), 9.2.2024 12:06

Mne to zobrazuje dobre(v prehliadači Brave). Určite to červené bude kel(kapusta) Red Russian. Je to veľmi mrazuvzdorný kel, mal by byť dosť sladký a jemný oproti iným listovým kelom(kapustám). Mám ho len som ho ešte nechutnala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.2.2024 12:36

Ta sadba vlevo květák určitě není, tak zbývá kapusta, asi nějaká kadeřavá. Noo, nechci vás, pane Miloši zklamat, ale co zamýšlíte s tím pekingským zelím? P. zelí se pěstuje až koncem léta, výsev zpravidla od poloviny června do poloviny července, výsadba sazenic pak přibližně o měsíc později. Sklizeń pak koncem září až listopad. Při dřívějším výsevu a pěstování půjdou rostliny do květu a netvoří hlávku, což není žádoucí. Možná byste pane Miloši mohl z košťálovin zkusit třeba klasiku a ještě nyní zasít třeba to samé, co já nebo podobné, tyhle sorty pěstuji už asi 10 let. Výsev nyní, výsadba koncem března, sklizeň v červnu. Co vy na to? Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 9.2.2024 15:59
O pekingu jsem nic moc nestudoval, jen zasel. Nevadí že to nevyjde, jde mi hlavně o květáky a zelí, mám i kulaté ranné zelí. Z expresu bude možná bodlák 😆
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.9 (?), 9.2.2024 12:18

Díval jsem se na tu stránku Alegre, nic moc. Jak jsi na ně přišel. Od nich bych asi semena nekupoval.

Já jsem 4.1. namočil semena košťálovin cca na 20 h a dvou salátů na 3 h..1. jsem to všechno vysel. Udělal jsem školáckopu chybu, když jsem dal dohromady košťáloviny a ty saláty. Košťáloviny klíčily už za dva dny (při těch cca 24 °C, saláty nic. Všechno jsem zasypal a dal na okno (cca 18 °C). Před dvěma dny, začal vykukovat ledový salát Ledano, Bremex nic. Dnes to vypadá takto.

           Vladimír

sazenice
sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.156 (?), 9.2.2024 12:47

Ahoj, nevim proc bych se nakupu u nich mel vyhybat, bral jsem tam teda vic semen a ostatni je v pohode. Nezda se ze by to balili nbekde doma v garazi, ten pytlik je normalne semenarska firma. Ale tak nevadi, misto zeli bude ananas, to bude zradlo.

z
z
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.2.2024 13:38

Nikde nepíšu, kde máte nakupovat, jen jsem vám navrhl zkusit ještě i jiné, osvědčené, odrůdy, protože na opakovaný výsev je ještě čas. Ty moje odrůdy berte jen jako příklad. Rozhodnutí je na vás. A s P. zelím jsem vám chtěl jen ušetřit zklamání, ale možná uvažuji špatně, je to moje chyba. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.156 (?), 9.2.2024 13:42

To bylo na Vladimira, Waltere. Ono to tady nejak spatne radi prispevky. Tak jsem to ale take nemyslel, jako vytku, Vladimire. Mne je to jedno, co to bude, mam tolik sazenic ze se to stejne do skleniku nevejde, ale jsem zvedav tedy co z toho nakonec vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.2.2024 13:31

Rostou vám pěkně yes. A není chyba dát salát vedle košťálovin, alespoň vám vymezí, kde která odrůda je. Sám jsem míval dříve u malých sazenic květáku, kedlubnů a zelí blízko sebe problém rozpoznat, co je co. Taky proto třeba vysévám jen červený kedluben a případně mezi i kapustu, která má výrazně kulatý tvar mladých lístků. Mladé sazenice zelí a květáku se rozlišují podle lístků poměrně špatně. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika