Zdá se vám Zahrádkář svým obsahem vyvážený?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.197 (?)
4.5.2018 15:49
Na časopis Zahrádkář sa tu znieslo dosť veľa kritiky. Ja by som ho teraz naopak chcel pochváliť. Práve si listujem v "květnovém" čísle a je tam výborný článok s krásnymi inštruktážnymi fotografiami od ing.Susa o reze ovocných stromov. Naozaj stojí za prečítanie. Ďalší pozoruhodný článok je od legendy tohto fóra dr.Vysloužila - o pestovaní starých odrôd (najmä jabloní). Napísané pútavým briskným perom, ako je pre daného autora typické. Gratulácia Miloši, najmä k tomu že si nezostal len pri kritike časopisu, čo je to najľahšie (veď kto založil toto vlákno?), ale sám si aktívne prispel k tomu, aby bol Zahrádkář naozaj "čtivý". To si zaslúži rešpekt. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 30.11.2017 18:23

Recepty v Zahrádkáři přeskakuji a moji ženu bohužel také nezajímají, takže hromada Hokaid nám leží ve sklepěwink. Ale vážně, vyseparovat ze Zahrádkáře skutečně hodnotné a odborné informace je někdy pracné, přesto se tam objevují. Vůbec nevím, jaká je však informační hodnota článků jako Odolné "sovětské" odrůdy jablek - které jednak u nás nejsou vůbec dostupné a jednak popis jejich vlastností v podmínkách např. Pobalstských republik není vůbec relevantní pro podmínky české. Můžu se domnívat, že u nás by například mohly trpět padlím a dozrávat mnohem dříve. Podobné to je ovšem při výše doporučovaném vyhledávání informací na internetu v angličtině a němčině. Když jsem například hledal infomace k borůvkám či ostružinám,  musel jsem se prokousat obrovským množstvím irelevantních či laických příspěvků a většina informací stejně pocházele z teplých podmínek USA nebo mírných britských zim.

Jistě by přitom bylo možné získat pro Zahrádkář cenné informace buď u našich velkopěstitelů, šlechtitelů, státních odborných orgánů, nebo čerpat technické know how (pěstební postupy, řez, ošetřování) z oblastí, kde jsou v produkci určitých ovocných druhů špičkou (Tirolsko, Zéland, ale i Polsko a mnohé jiné). Navíc řada "odborných" časopisů má dnes svou internetovou alternativu, která je předplatitelům zpřístupněna a kde lze shlédnout například instruktážní videa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.197 (?), 4.5.2018 15:49
Na časopis Zahrádkář sa tu znieslo dosť veľa kritiky. Ja by som ho teraz naopak chcel pochváliť. Práve si listujem v "květnovém" čísle a je tam výborný článok s krásnymi inštruktážnymi fotografiami od ing.Susa o reze ovocných stromov. Naozaj stojí za prečítanie. Ďalší pozoruhodný článok je od legendy tohto fóra dr.Vysloužila - o pestovaní starých odrôd (najmä jabloní). Napísané pútavým briskným perom, ako je pre daného autora typické. Gratulácia Miloši, najmä k tomu že si nezostal len pri kritike časopisu, čo je to najľahšie (veď kto založil toto vlákno?), ale sám si aktívne prispel k tomu, aby bol Zahrádkář naozaj "čtivý". To si zaslúži rešpekt. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.5.2018 20:56

Však už mi taky přišel vyčinit jeden můj přítel ovocnář. Že jsem prý pomluvil jeho srdcovku - Bláhovu oranžovou a nabádám čtenáře, aby ji nevysazovali. Na důkaz mi přinesl pár plodů, krásné, tvrdé a dostatečně velké žíhané plody. V chuti už svůj překročený zenit jablka nezapřela, přesto chvála odrůdě i dobrému sklepu.
   Nicméně Admirál je jen jeden...

Bláhova oranžová reneta
Bláhova oranžová reneta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika