Zdá se vám Zahrádkář svým obsahem vyvážený?



host - 173.17 (?)
30.11.2017 16:27

Díky za informaci. Funguje to. Jakmile mně zbyde trochu času tak si s tím pohraji a najdu si to co by mne mohlo zajímat.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 29.11.2017 8:02

Podľa mňa je úplne legitímne "mudrovať" aj o obsahu komerčného časopisu, prečo by mal byť výnimkou (tiež to zákonu neodporuje). Či to má zmysel neviem, ale názor si môže povedať každý.Našťastie. Samozrejme, redakcia má právo robiť si s časopisom čo chce. Našťastie. Nepochybujem, že úmysly redakcie sú dobré. 

Inou otázkou je, že výsledok nemusí každému vyhovovať, už samotný pojem "vyváženosť"  je nevyvážený, veľmi subjektívny a každý si pod ním predstavuje niečo iné. Myslím že Dr.Vysloužil chcel vo svojom príspevku len vyjadriť svoj názor, že by privítal väčší rozsah čiste záhradkárskych tém a ich vyššiu odbornosť.

Redakcia to má iste ťažké, každému vyhovieť sa nedá. Keby sme boli na ich mieste, asi by sme videli do problematiky (aj komerčnej a predajnosti) viac.

Pre Ivana z okénka: Vďaka za ponuku (ak Ste sa teda obrátili vo svojom príspevku na mňa), ale ja som len obyčajný hobík - amatér, nemám žiadne systematické ovocinárske vedomosti a svoju pestovateľskú činnosť vykonávam do značnej miery intuitívne. Možno sa občas podarí niečo dopestovať, ale na to, aby som prispieval do odborného časopisu sú určite povolanejší.         IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.11.2017 10:27

Vďaka za ponuku, ale ja som len obyčajný hobík - amatér, nemám žiadne systematické ovocinárske vedomosti a svoju pestovateľskú činnosť vykonávam do značnej miery intuitívne.

Ano, a právě příspěvky takovýchto vzdělaných amatérů časopisu chybí nejvíce. On totiž není určen profesionálům.
   Že odborná (i novinářská) úroveň není zárukou komerční úspěšnosti, o tom nás denně přesvědčují periodika typu Blesk. Nijak mi v časopise nevadí informace, že v červnu se trhají jahody a na podzim hrabe listí. Spíš se mi zdá, že ve snaze oslovit co nejširší čtenářskou obec je časopis o zahradě stále méně a méně o zahradě. Z jistého úhlu pohledu se to dá pochopit.
   Musím poděkovat Ivanovi (z okénka) za reakci, obšírné a srozumitelné vysvětlení. Možná škoda, že jako jediný a k tomu bývalý...no a já (už sice v redakci nejsem)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 29.11.2017 16:46

Můj výrok, že mne dojímají příspěvky typu v černu trhejte jahody se stal prvděpodobně hitem této diskuze.  Asi opakování každý rok je matkou moudrosti. Mně vůbec nevadí žádný příspěvek, ani recepty, ani cestopisy atd., jen mám pocit, že takovéto informace zabírají místo, které by mohlo být využito pro daleko zajímavější informace. Jestli nezabírají místo a probémem je jen to, že nejsou žádná ucelená témata třeba i odbornější nebo není nikdo kdo by něco pořádného napsal, tak si myslím, že to neřešitelné není. Třeba i pracovníci semenářských firem by mohli napsat něco o tom, jak své rostliny pěstují a nepsat jen o tom, jaké odrůdy dávají na trh. Stejně tak pracovníci Genové banky by mohli něco napsat jak s tím genofondem pracují, stejně tak jako ÚKZUZ by také mohl dát nějaké informace. Dalším tématem by mohlo být nějaký seriál o genetice. Máme tady univerzitu, která si říká Mendelova. Možná mají někde v aule bystu J.G.Mendela, ale to je vše. Nic, ale nedělají pro to, aby veřejnost byla alespoń zčásti seznámena s tím, co tento zakladatel genetiky slavný hlavně v cizině, udělal a v čem tkví jeho význam. třeba by aspoň někdo z nich něco napsal. Je problém je zaplatit nebo nejsou vůbec ochotni?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 29.11.2017 18:57

S Mendlovou univerzitou máta, p. Vladimíre pravdu. Každoročně absolventi bakalářského i magisterského studia zahradnické fakulty sepisují své balakářské a diplomové práce. Často jsou velmni zajímavé a pro amatéry srozumitelné.. Jsou sice dostupné na webu, ale málokdo je tam hledá. V časopise by mnohé z nich byly ozdobou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 30.11.2017 8:42

Návštěvy u hobby pěstitelů pro jejich nezměrnou skromnost a sebekritičnost asi nebudou - ano opravdu jsem myslel pana Ivana Hlavatého, ale nejen jeho. Jestli je tu někdo, kdo by měl zájem o prezentaci své zahrady, ochotný předvést své znalosti a zkušenosti ku prospěchu oslovených, nebo alespoň jejího kousku - oblíbené odrůdy ať už jádrovin nebo peckovin, vlastní postřehy okolo ranosti různých odrůd meruněk, broskví, dalších slivoní, odrůd jabloní, hrušní, sortimentu v dané oblasti prosperujícího. Klidně bez návštěvy, z dodaného materiálu, pod iniciálami, pseudonymem. kontakt buď na dvorak@zahradkari.cz nebo na některou z adres v časopise (Auf, Stanzel). Nabízíme pomoc se zpracováním. Děkuji za nápad ohledně poptání se na asolventské práce, v redakční radě je několik školských pedagogů (z Brna, Prahy, Děčína) na vyšších pozicích v rámci škol, dáme poptávku. Ivan z okénka

Příští týden je degustace v Lysicích, pokud nebude nějaká kalamita, budeme tam.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 30.11.2017 12:23

Také se mně občas podařilo narazit na nějakou zajímavou práci studentů Mendelovy university (vzpomínám např. na práci porovnávající kvalitu rajčata při různém množství přidaného siranu draselného do půdy). Na tuto zprávu jsem narazil náhodně, ale stejně by mne zajímalo, jak si na webu university najít, jaké závěrečné zprávy tam jsou a jak si je prohlédnout.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 30.11.2017 12:43

Nemusite patrat len po praci studentov, ale aj ich profesorov. I ked vacsina zdrojov je v anglictine. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 30.11.2017 14:25

Tak to jse mně moc nepomohl. Jazyk jistě není překážkou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 30.11.2017 14:38

Zadej si http://is.mendelu.cz/zp/index.pl pak nech háček jen u klíčová slova, zadat třeba slovo hnojení, vpravo si zadat roky - univerzitní období (třeba zafajfkovat všechny), jazyky dle znalostí, pak kliknout na dohledat. I. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 30.11.2017 16:27

Díky za informaci. Funguje to. Jakmile mně zbyde trochu času tak si s tím pohraji a najdu si to co by mne mohlo zajímat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika