Rady k nové rostlince



host - 213.155 (?) 
29.8.2011 20:33, zobrazeno: 3982x

Dobrý den, dnes jsem si koupila rostlinku na kameni-  označená Tillancisia Islandlav, zkoušela jsem googlit, ale marně - ve světě mi to opravilo na Tillandsia. Jsou to takové skoro úplně suché, uzoučké, modrošedé cca 10 cm dlouhé listy, vyrůstající z jednoho trsíku, nahoru se zužují a sedí na šutru, není tam žádný substrát. Prý rostou v nějaké houbě a mají se jen jednou týdně rosit, jinak údajně žádná péče. Poradí mi někdo, jestli je to opravdu tak? Líbí se mi, nechci ji zničit. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 147.92 (?), 29.8.2011 21:23

Ta Tillandsia bude nejspíš správně... takže pěstování si vygooglíte. Ale možná to stejně nebude nic platné, tyhle rostliny přilepené na šutru bývají mrtvé nebo v nejlepším případě polomrtvé už v obchodě, takže zničit už nebývá co. Rosení jednou týdně jí určitě nestačí, jednou týdně se namáčí, a to do dešťové vody. Tak vám přeju hodně štěstí, aby se vám povedlo rostlinku přivést zpátky k životu. (Pokud se nezdaří, tillandsie se dají koupit na výstavách nebo i na internetu přímo od pěstitelů). Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.155 (?), 30.8.2011 11:02

Oni mi řekli buď rosit, nebo namočit ten šutr a nechat nacucnout. A stejně i v zimě? To stačí odstátá voda (kde v zimě sebrat dešťovou)? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.92 (?), 30.8.2011 17:34

V zimě voda z rozpuštěného sněhu. Nejde o to, aby voda neobsahovala chlór, ale o vápenité usazeniny z tvrdé vody, které zanesou šupinky na listech. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika