Rady k nové rostlince



host - 147.92 (?)
29.8.2011 21:23

Ta Tillandsia bude nejspíš správně... takže pěstování si vygooglíte. Ale možná to stejně nebude nic platné, tyhle rostliny přilepené na šutru bývají mrtvé nebo v nejlepším případě polomrtvé už v obchodě, takže zničit už nebývá co. Rosení jednou týdně jí určitě nestačí, jednou týdně se namáčí, a to do dešťové vody. Tak vám přeju hodně štěstí, aby se vám povedlo rostlinku přivést zpátky k životu. (Pokud se nezdaří, tillandsie se dají koupit na výstavách nebo i na internetu přímo od pěstitelů). Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 213.155 (?), 29.8.2011 20:33, zobrazeno: 3969x

Dobrý den, dnes jsem si koupila rostlinku na kameni-  označená Tillancisia Islandlav, zkoušela jsem googlit, ale marně - ve světě mi to opravilo na Tillandsia. Jsou to takové skoro úplně suché, uzoučké, modrošedé cca 10 cm dlouhé listy, vyrůstající z jednoho trsíku, nahoru se zužují a sedí na šutru, není tam žádný substrát. Prý rostou v nějaké houbě a mají se jen jednou týdně rosit, jinak údajně žádná péče. Poradí mi někdo, jestli je to opravdu tak? Líbí se mi, nechci ji zničit. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.92 (?), 29.8.2011 21:23

Ta Tillandsia bude nejspíš správně... takže pěstování si vygooglíte. Ale možná to stejně nebude nic platné, tyhle rostliny přilepené na šutru bývají mrtvé nebo v nejlepším případě polomrtvé už v obchodě, takže zničit už nebývá co. Rosení jednou týdně jí určitě nestačí, jednou týdně se namáčí, a to do dešťové vody. Tak vám přeju hodně štěstí, aby se vám povedlo rostlinku přivést zpátky k životu. (Pokud se nezdaří, tillandsie se dají koupit na výstavách nebo i na internetu přímo od pěstitelů). Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.155 (?), 30.8.2011 11:02

Oni mi řekli buď rosit, nebo namočit ten šutr a nechat nacucnout. A stejně i v zimě? To stačí odstátá voda (kde v zimě sebrat dešťovou)? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.92 (?), 30.8.2011 17:34

V zimě voda z rozpuštěného sněhu. Nejde o to, aby voda neobsahovala chlór, ale o vápenité usazeniny z tvrdé vody, které zanesou šupinky na listech. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika