Jedle ojíněná



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?)
16.12.2012 22:51

Jedle ojíněná nebo také stejnobarvá, lat. název Abies concolor. Pod těmito názvy toho najdete na netu spoustu. Já bych asi zkusil strom přesadit i s kořenovým balem tam, kde by mohl volně růst

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 139.249 (?), 15.12.2012 21:20, zobrazeno: 4919x

Dobrý den,

po koupi chaty jsme obdivovali krásný jehličnan, vysoký asi 1m. Podařilo se mi zjistit, že to je jedle ojíněná, která dorůstá  25m!

Původní majitelé neměli tušení, co zasadili. Na tom místě však není možné, aby dosáhla takových rozměrů.

Je nějaká naděje, že bychom ho řezem udrželi max. do 2m, nebo ho budeme muset uříznout?. To by mě moc mrzelo. Nádherný je obzvlášť na jaře, když vyráží nové výhonky.

Spoléhám na radu zkušenějších, na internetu o tom nemohu nic najít

Děkuji Iren

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 16.12.2012 22:51

Jedle ojíněná nebo také stejnobarvá, lat. název Abies concolor. Pod těmito názvy toho najdete na netu spoustu. Já bych asi zkusil strom přesadit i s kořenovým balem tam, kde by mohl volně růst

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.86 (?), 17.12.2012 9:22

Nebude-li strom v budoucnu moci nabýt svých běžných rozměrů a vám jeho osud není lhostejný, rozhodně ho zavčas přesaďte (duben nebo září). Nemáte-li kam, pak ho nabídněte zájemcům (nemusí to být zadarmo). On se jistě někdo najde, kdo si ho sám i vykope, naloží a odveze a ještě vám zaplatí. Stříhání jedle nedoporučuji, buď přesadit a nebo... v budoucnu skácet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 17.12.2012 23:39

A nemohla by to být zakrslá Compakta? Ta dorůstá max.3m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika