gingo ze semen



Lillianna - (7) - 37.180 (?)
20.10.2008 6:57

Dobrý den,

začátkem léta jsem koupila malinkou rostlinku jinanu - asi 5 cm. Bylo mi řečeno, že ji mám aspoň první 2 roky pěstovat doma, aby venku nezmrzla. Takže teď má rostlinka 10 cm, ale připadá mi, že živoří. Mám ji v květináči doma, má asi 10 lístečků rostoucích z vršku (dodám i foto) a vypadá chudák hrozně unaveně. Piplala jsem ho půl roku - po koupi jsem zjistila, že není vůbec zakořeněný, šel lehce vytáhnout z kalíšku a měl ubohoučký kořínek. Co mám udělat, aby doma přežil zimu? Jakou půdu, do tepla pokoje nebo spíš do verandy? Děkuji moc

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 25.11.2005 10:32, zobrazeno: 8305x
Dobrý den, ráda bych se dozvěděla jestli je možné vypěstovat Gingo ze semen a jaký je postup? Předem děkuji za odpověď.
Irena Zykanová
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90), 28.11.2005 17:14

Gingo - jinan se nejčastěji ze semen rozmnožuje. Zralá se sklízeji na podzim od října do prosince. Přes zimu se stratifikují - nechají se v chladné bezmrazé místnosti ve vlhkém písku. Na jaře se sázejí většinou do pařeniště. Před výsevem je dobré semenný obal porušit namočením na několik hodin do horké vody. První rokem vyroste semenáček jen do necelých 20 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.102 (?), 18.6.2006 0:08
Postup pre vypestovanie ginka najdete na www.ginko-spg.org.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lillianna - (7) - 37.180 (?), 20.10.2008 6:57

Dobrý den,

začátkem léta jsem koupila malinkou rostlinku jinanu - asi 5 cm. Bylo mi řečeno, že ji mám aspoň první 2 roky pěstovat doma, aby venku nezmrzla. Takže teď má rostlinka 10 cm, ale připadá mi, že živoří. Mám ji v květináči doma, má asi 10 lístečků rostoucích z vršku (dodám i foto) a vypadá chudák hrozně unaveně. Piplala jsem ho půl roku - po koupi jsem zjistila, že není vůbec zakořeněný, šel lehce vytáhnout z kalíšku a měl ubohoučký kořínek. Co mám udělat, aby doma přežil zimu? Jakou půdu, do tepla pokoje nebo spíš do verandy? Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 10.138 (?), 21.10.2008 15:11

Dobrý den. Při pokojový teplotě v zimě by opravdu zase jen živořil. Bude lepší, když jej dáte (pokud máte k dispozici) do místnosti kde se netopí, ale kde také teplota neklesne pod nulu a bude zde i dostatek světla a substrát udržovat mírně vlhký. Na jaře bych ho dal určitě ven. Nebojte se, když lístky se objeví poměrně pozdě. Ginkgo patří k nejpozději rašícím stromům. Další zimu bych ho už nechal venku a jen chránil např. textilií nebo chvojím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.193 (?), 4.11.2008 9:55

Velmi spolehlivě lze gingo množit řízkováním, úspěšnost až 80 %. První zimu řízkovance uskladním ve sklepě, další již venku, vše v květináčích. Kořenový systém v prvních letech mají slabý. Výsadbu na trvalé stanoviště doporčuji až 5 leté rostliny. Přeji úspěch v pěstování. Pivoňka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika