Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Ahoj mám dotaz. Na zahradě jsem vysadil pár modřinu. Dělají mi opravdu radost. Hned prvních pár kusů co jsem prvnímprvním rokem zasadil mě prekvapili jak hezky prirustají. Jeden obzvlášť. Dává více jak 1.5 m za rok. Poslední rok tipuji tak 1.8 m. Problém já ale že na svou velikost nemá asi dostatečně silný kminek a očividně ani kořeny. Když jsem letos odstranil ochranu proti okusu ukázalo se že bez oplocenky docela nestabilní. A jak přišly nějaké poryvy větru a modřín se naklonil tak asi o 20 stupňů... Řeším že udělám oporu s nadějí že časem více zakoření a zesílí. Evidentně jeho růstová schopnost je větší jak schopnost zesílit a zakorenit. Myslíte že se to srovná? Respektive lze ten disbalanc nadzemní a podzemní části ovlivnit? Jinak prostoru má kolem sebe víc než dost takže růst jako tyčka bez postranních větví nemá důvod. Navíc prirusta i do šíře ale roste asi moc rychle... Díky za postřehy...
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika