Zvláštní barva listů - co schází?



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.5 (?) 
1.5.2017 14:56, zobrazeno: 1747x

Na koncích některých větví jabloně jde barva listů do žluta, žilnatina zůstává zelená. Takto se mi jabloň chovala i v předchozích letech, nicméně rodí a neshledávám nějaký další příznak, který by víc napověděl... o co tu jde a co jabloni schází?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.60 (?), 1.5.2017 15:28
Podľa mňa je to v poriadku, chloróza vyzerá inak. Sú odrody ktoré majú geneticky dané svetlejšie listy, z jabloní ma napadá napr. Šampion. Z hrušiek Nojabrskaja - tá má mladé listy niekedy až žlté, ale neskôr stmavnú. V tomto prípade by som nerobil nič, event. nezaškodí z času na čas pridať do postreku hnojivo s makro- i mikroelementami (napr. Harmavit), prípadne s humínovými kyselinami (Humix Bio). Ale opakujem - mne sa to zdá byť (aspoň podľa fotky) úplne v poriadku. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.53 (?), 2.5.2017 15:39

Mal som pravdepodobne to isté minulý rok na odrode Kanzi podpník M7. Celý strom mal tmavozelené listy iba na cca 4-5 konároch sa mi urobilo niečo podobné.  Zaujímavé bolo, že listy čo narástli na jar na začiatku výhonu boli tmavé a postupne ku koncu konára sa to zostvetlovaľo. Uvidím či sa to tento rok bude opakovať. Škoda že som to neodfotil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika