Zvláštní barva listů - co schází?



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.5 (?) 
1.5.2017 14:56, zobrazeno: 1754x

Na koncích některých větví jabloně jde barva listů do žluta, žilnatina zůstává zelená. Takto se mi jabloň chovala i v předchozích letech, nicméně rodí a neshledávám nějaký další příznak, který by víc napověděl... o co tu jde a co jabloni schází?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.60 (?), 1.5.2017 15:28
Podľa mňa je to v poriadku, chloróza vyzerá inak. Sú odrody ktoré majú geneticky dané svetlejšie listy, z jabloní ma napadá napr. Šampion. Z hrušiek Nojabrskaja - tá má mladé listy niekedy až žlté, ale neskôr stmavnú. V tomto prípade by som nerobil nič, event. nezaškodí z času na čas pridať do postreku hnojivo s makro- i mikroelementami (napr. Harmavit), prípadne s humínovými kyselinami (Humix Bio). Ale opakujem - mne sa to zdá byť (aspoň podľa fotky) úplne v poriadku. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.53 (?), 2.5.2017 15:39

Mal som pravdepodobne to isté minulý rok na odrode Kanzi podpník M7. Celý strom mal tmavozelené listy iba na cca 4-5 konároch sa mi urobilo niečo podobné.  Zaujímavé bolo, že listy čo narástli na jar na začiatku výhonu boli tmavé a postupne ku koncu konára sa to zostvetlovaľo. Uvidím či sa to tento rok bude opakovať. Škoda že som to neodfotil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika