Zoufalá nabídka odrůd jabloní



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
16.1.2018 22:19

Teď jde o to, jestli má stanice v Holovousích povinnost na požádání zasílat malopěstitelům podnože a rouby nebo je to z jejich strany jen dobrá vůle.
   Pokud mají existenční starosti, jestli např. klesá odbyt hotových výpěstků ovocné sadby, každý rozumný manažer firmy by rozprodávání levných polotovarů - podnoží a oček - logicky zakázal. 
    Jakou roli v tom hraje loňská emotivní diskuze o kvalitě zaslaných podnoží jednomu z diskutujících, to nevím. Pokud bych však byl oním ostrakizovaným, prodejcem, už bych příště nedal ani proutek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 14.170 (?), 16.1.2018 16:39

Čemu se divíte. Myslím, že odpověď na neochotu posílat materiél zahrádkářům si můžete najít zde na fóru. Proběhlo to loni, myslím že šlo o podnože st. Julian A. Čekal jsem to. Jinak to ani dopadnout nemohlo. Na jejich místě bych reagoval stejně.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 16.1.2018 20:10

Oprava :nejedná se o žádost o rouby u firmy Litenčice.Kontaktoval jsem léta spolehlivého partnera Litoměřice.Reakci prodejce na příspěvek nemá smysl komentovat. Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 16.1.2018 22:12

Teda vaše konspirační teorie mě vždy pobaví. Uplně nechápu kdo vám co odmítl poslat. V oddělení genofondů na VSUO bych sháněl pouze historické odrůdy v cac kvalitě.

Prodej udržovaných odrůd má na starost uplně jiné oddělení. Mají to na stránkách v záložce pro veřejnost - Nabídka zimních oček 2018.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.1.2018 22:19

Teď jde o to, jestli má stanice v Holovousích povinnost na požádání zasílat malopěstitelům podnože a rouby nebo je to z jejich strany jen dobrá vůle.
   Pokud mají existenční starosti, jestli např. klesá odbyt hotových výpěstků ovocné sadby, každý rozumný manažer firmy by rozprodávání levných polotovarů - podnoží a oček - logicky zakázal. 
    Jakou roli v tom hraje loňská emotivní diskuze o kvalitě zaslaných podnoží jednomu z diskutujících, to nevím. Pokud bych však byl oním ostrakizovaným, prodejcem, už bych příště nedal ani proutek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 17.1.2018 7:30

Připojím svou zkušenost:

Na podzim jsem byl příjemně překvapen, kdyj jsem "objevil" stránku české genové banky, kde je možné v objednávkovém systému objednat odrůdy. Jestli se nepletu, jejich množství je omezeno na 10 odrůd ročně, musí se vyplnit účel atp. Objednal jsem si několik odrůd jabloní a opět mě příjemně překvapil rychlý telefonát, který se týkal mé objednávky. Bohužel i když jsem objednával jabloně, ozval se mi pracovník, který měl na starosti něco jiného a omlouval se, že proto žádost pošle odpovědné osobě.  Bohužel od té doby ticho po pěšině. Nechápu potom smysl genových bank, když z nich materiál není možné získat, pak je to jen banka pro banku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 17.1.2018 20:31

Pane 14.170 tady máte důkaz konspirační teorie viz foto.Jistě se pobavíte.Neměl jsem v genobance nikdy problémy, vždy vstřícnost a ochota a najednou bum.Za 15 let, kdy jsem využíval jejich služeb jsem si vytvořil pestrou a kvalitní struktůru odrůd jabloní a hrušní.Z loňského roubování palmety (co se uchytilo) jsem odebral rouby Deliga a Jarka a použiju je pro další přetváření palmety i když nejsou velikostně ideální.Bude to sice zdlouhavější ale dokážu to.Místo Domina použiju něco kvalitního ze své zahrady.Zřejmě Braeburn nebo Kanzi.Co říci závěrem.Šel jsem svojí cestou a udělal jsem dobře.Nenechal jsem se tady ohlupovat a nyní se mohu s chutí zakousnout například do mnou vypěstovaného Braeburnu viz foto.Pro zdejší lídry marketové jablko, pro mě špičková sorta.Stačí si ji vypěstovat aby jste zjistili jejich opravdovou kvalitu. - Mičurin II (470 m)

Zahradě a zdravému rozumu zdar.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.115 (?), 17.1.2018 20:59

Braeburn.  (IH - without burning).







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.142 (?), 7.2.2019 10:57

Zdravíčko

Nadpis tohoto vlákna platí víc než předtím.K tomu se přidala přímo katastrofální zdravotní kvalita výsadbového materiálu (už se neodvažuji někomu doporučovat z jaké školky nakupovat), dále nedostupnost jistých šlechtění, zvláště zahraničních.A teď tedy další záhul.Pan Milan mě dnes ráno upozornil na věc, která vás pošle do kolen.Naše pošta odstranila tarif balíku do 180 cm a zavedla nový od 1 m do 2,4 m, který bude platný od 1.3.2019.Dochází přímo k brutálnímu zdražení poštovného asi o 150 % což se nás bude citeně týkat co si občas něco necháme zaslat.Cena stromku (výpěstek+poštovné+balné) přesahující 1 m tak může stát klidně 500Kč a více.

Jásejme - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 7.2.2019 11:10

Pošta naštěstí není jedinou dopravní společností v zemi, tak věřme trhu. Bude-li cena dopravy natolik likvidační, tak se zákazníkům nevyplatí kupovat stromky přes e-shop. Věřím, že v takovém případě si prodejce - ve vlastním zájmu - nasmlouvá jiného dopravce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.80 (?), 7.2.2019 20:19
Neviem posúdiť situáciu v Čechách (tam poznám len pár predajcov). Na Slovensku mám lepší prehľad. Rozhodne si nemyslím, že by ponuka a kvalita výpestkov jabloní u nás bola nedostatočná. Ako argument pripájam ponukový list z r.2018 istého nemenovaného predajcu (reklamu mu robiť nemienim, napokon nikdy som tam ani nič nekupoval, preto neuvádzam ani jeho meno a ani ceny). Toto mi ale v žiadnom prípade ako "zoufalá nabídka" nepripadá. A aj tých zahraničných šľachtení tam vidím dosť. IH (Ešte by to pokračovalo, ale viac než 15 fotiek sa v jednom príspevku vložiť nedá).















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika