Zmizení listů u ovocných stromů (zakrnění?)



Stránky: 1,  2,  3   
Kačí - (6) - 15.160 (?) 
25.5.2013 23:21, zobrazeno: 17259x

V našem ovocném sadu bylo po zimě vše v pořádku. Na jaře stromy narašily, nádherně kvetly, listy se zelenaly, ale během týdne některým jabloním, hrušním, a švestkám zmizelo listí. Těm nejladším úplně, těm starším půlka listů zůstala normální, u zbytek listů jakoby zesvětla, zůžil, zakrněl, v podstatě zmizel. (stromy se na jaře stříhaly) a přes silnici je řepka, kterou stříkaly.Na stromkách vidím mravence, ale mšice jsem nenašla. Vůbec si nevím rady, holé stromky vypadají žalostně, nevím, jak jim pomoct  :-((

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 18.90 (?), 26.5.2013 10:16

Bez fotek se těžko vyjádřit. Pomohl by nejlépe rostlinolékař ze vzorků postižených listů. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kačí - (6) - 13.96 (?), 26.5.2013 11:48

Dobrý den, děkuji za odpověď, fotky dodám navečer -bylo mi jasné, že se bez nich neobejdu. On už samotný dotaz se smolil příšerně... jak to popsat, že?, když nad něčím skoro brečíte :-))  Když se mi nepovede něco na záhoncích, čert to vem, dá se to napravit ještě ten rok, nebo nejpozději za rok, ale v sadu je to vše běh na dlouhou trať. Zasadit, tři roky se s tím piplat, a když pak už by se dalo sklízet, přijde něco podobného a představa, že by se to muselo vykopat a znovu ten kolotoč... a pak jednou kroupy, druhý rok to zmrzne,..skoro nevěřím, že v obhodech může být   " živé" ovoce :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 26.5.2013 19:30

Vypadá to určitě na nějaký herbicid. Pokud jste nic nestříkala, mohlo to při silném větru přilétnout ze sousedního pozemku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kačí - (6) - 99.8 (?), 26.5.2013 18:51

Pěkný podvečer, tak konečně ty fotky. I když focení v tom dnešním počasí... no, snad bude něco vidět... děkuji.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 26.5.2013 19:06

Dobry den, velmi podobne vyzerali listy mojich malin, po zasiahnuti herbicidom. Tak ci to nema suvislost s tou repkou co ste spominala.

PS: Ale poradit vam co robit v takom pripade neviem, ja by som asi skusil stromceky hlbko zakratit, ale mozno je to blbost. Moje maliny po case uplne vyschli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 26.5.2013 19:40

Vypadá to na ten postřik řepky, že ho vítr zavál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 26.5.2013 20:05

Nepestujem repku, ale nejde mi do hlavy ze by hned z jari do nej striekali herbicid? A ked uz tak asi na dvojklicnolistove?, a ten by predsa stromy znicit nemal, alebo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.5.2013 9:17

Ten postřik řepky glyfosfátem nebyl proveden nyní na jaře, nýbrž loni v létě.Provádí se proto, aby plodina souměrně dozrála a nevypadly z ní semena. Na stromech se příznaky postižení herbicidem objeví až následující jaro. Měl jsem stejně postižené stromy asi před 10 lety. Zemědělci byli kupodivu ochotni škodu kompenzovat. Stromy to přežijí, dávka není pro ně smrtící, ale letošní úroda to nejspíš odnese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 26.5.2013 19:39

"... některým jabloním, hrušním, a švestkám zmizelo listí".  "... a přes silnici je řepka, kterou stříkaly".


A jsou všechny ty postižené stromky vysazeny poblíž té silnice, za níž se nachází pole s řepkou? A naopak, rostou všechny zdravé stromky ve vzdálenější části sadu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika