Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?)
2.2.2014 8:40

Velmi se mě osvědčil proti obaleči přípravek Integro (ochranná lhůta 14 dnů) - používám jeden postřik proti 1.generaci.
Proti 2.generaci (na přelomu července a srpna) používám ekologický přípravek Madex Dva postřiky v rozmezí 5÷7 dnů.
Pro volbu zprávného zásahu používám k monitorování náletu feromonový lapač CP.
Červivost je mizivá. - Mičurin II

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 1.2.2014 23:28

Zkuste přípravek Integro od společnosti Dow AgroScience. Nevím, jak je účinný ve srovnání s Calypsem 480 SC. Prodává se také v malospotřebitelském balení 10 ml=20 l vody cca za 70 Kč.

Zasílám část z katalogu o přípravku společnosti Dow AgroScience. Více najdete na Googlu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 1.2.2014 23:55

Pane Kratochvíle,

raději se použití takto starého přípravku vyhněte, navíc je to jed. Zničíte si na zahradě vše živé.  Stářím a skladováním Váš Cymbush ztratil některé fyzikální a chemické vlastnosti. Sám vidíte, že přípravku stačí málo na účinnost proti škůdci. Nehledě na to, pokud jej budete používat několik let po sobě, škůdci si proti Cypermethrynu vytvoří rezistenci. Proto je třeba POR střídat. Bylo zde zmiňováno Calypso 480 SC. Loni jsem ho vyzkoušel a jsem s výsledky spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 2.2.2014 0:43

Našel jsem v chytré knize od pana RNDr. Zakopala tabulku o přípravcích Nitrosan 25 a 50. Kniha je z roku 1976.

Je zde staré značení toxických látek škodlivosti pro člověka a pro včely. 

ZNJ-zvláště nebezpečný jed

OJ-ostatní jedy

J-jedovatý



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 2.2.2014 18:31

Ta knížka je nádherná. Mám ji od roku 1978. Samozřejmě chemie je už někde jinde, ale tu a tam se najde přípravek, který se používá dodnes. Hnojení, choroby, škůdci, plevele. To je stále stejné. Ale třeba neuvádí plíseň okurkovou. Ta nebyla. Nemám ji v původním obalu, aspoň jste mně připomněl ten obrázeksmiley.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 2.2.2014 21:00

Je to opravdu pěkná a poučná kniha. Kolikrát se tam dozvím zajímavé věci, které jsem v novějších knihách nenašel.

Tuto knihu a spoustu dalších starších knih o zahradničení a sadaření jsem zachránil před likvidací a kontejnerem. 

Zasílám ukázku z knihy z r. 1944,kde lidé znaly pouze arsen, kyanovodík,síru aj. skutečné jedy.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 2.2.2014 22:08

Já mám ještě tenhle Atlas, také 1944. Arsokoll (arseničnan olovnatý) jsem našel ve sklepě (byl to tekutý přípravek). Používal se na živočišné škůdce v sadech a zelenině. Takže naši rodiče a prarodiče měli také pestrý jídelníčekfrown.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 119.54 (?), 2.2.2014 22:53

Predpokladám, že naši rodičia nepolievali Arsokolom zeleninu, aj keď je 5-mocný arzén v Arsokolu výrazne menej vodorozpustný ako trojmocný. Arzén, olovo, kadmium, chróm, nikel a ďalšie majú karcinogénny účinok, pekne sa o tom píše v tomto článku. Medzi osvedčené anorganické pesticídy však stále patrí napr. fosfid zinku. Uvolnený fosforovodík spoľahlivo zabíja parazitický hmyz v osivu, v dreve napadnutom hmyzom apod. bez negatívneho dopadu na prírodu a zdravie. Po uplynutí expozície stačí komoru odvetrať a je všetko OK.

Za prečítanie stojí stať v spomínanom článku, ktorá sa týka práve diskutovanej medi.

Posledný prípad otravy tropických rýb návštevníkmi pražskej ZOO, dokazuje, že ani zdánlivo neškodný kumatox nie je v rukách "človeka" dostatočne bezpečný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 2.2.2014 8:40

Velmi se mě osvědčil proti obaleči přípravek Integro (ochranná lhůta 14 dnů) - používám jeden postřik proti 1.generaci.
Proti 2.generaci (na přelomu července a srpna) používám ekologický přípravek Madex Dva postřiky v rozmezí 5÷7 dnů.
Pro volbu zprávného zásahu používám k monitorování náletu feromonový lapač CP.
Červivost je mizivá. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.2.2014 21:17

Ano, Integro je už řadu let prověřený přípravek v sadech a je velice tolerantní k predátorům škůdců.
Je však třeba připomenout začátečníkům, že to je larvicid. Je ho tedy třeba aplikovat až na vykladená vájíčka, nejlépe v době objevení se černé hlavičky.

Na druhou generaci škůdců stříkám především zimní a pozdně zimní odrůdy. Letní vůbec ne a podzimní či ranně zimní jen v letech příznivých pro vznik a aktivitu 2. generace. Zejména to jsou Rubíni. Tady, přirozeně, záleží na teplotní oblasti a průběhu teplot v předešlém období.
Proti 2. generaci využívám hlavně Spintor. Ale slyšel jsem velmi dobré ohlasy i na Madex, prezentovaný zde p. Polehlou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.230 (?), 11.5.2015 10:35

Informace pro chemiky - právě vyšla publikace Metodiky ochrany zahradních plodin, 5. přepracované vydání 2014. Zasílá Čs. zahrádkářský svaz za 150,- Kč + pošt.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika