Vysokokmen



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?) 
13.3.2008 6:38

Záleží na použité podnoži. Vysokokmen na M9 nevypěstujete ani když začnete větvit korunku ve 2 metrech. Nerostlo by to. Opačný případ -  snahu o zákrsky na bujných podnožích vídáme ve starých zahrádkách, kde od země vystupují šikmo mohutné větve.
   Polokmen se větví asi ve 150 cm, vysokokmen ve 180 - 200 cm vysoko. To je ale orientační. Kmen  lze zapěstovat ve výšce, jaká Vám vyhovuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 132.44 (?), 13.3.2008 10:35

Tak to by byla pecka. Tedy ze podnoze z jablkovych planat nezajimaji hryzce. Z mych minimalne 100 semenacu jadernicky, ktera jsem zasadil pred rokem mi do dnesnich dni zbylo tak 20 a i ty jsou vice ci mene ozrane. Hrusne jejich utoku vcelku odolavaji, durancie jakbysmet, me 3 oskeruse padly vsechny. Podotykam ovsem ze nase zahrada je výjimecnym refugiem prave pro hryzce.

           s pozdravem         Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 13.3.2008 12:45

Jasně, když má hryzec hlad, sežere i semenáč. Měl jsem (nakonec i mám) vysázené jabloně na mnoha druzích podnoží současně. Po duzénech a jánčatech šel hryzec neomylně přednostně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.184 (?), 6.12.2006 18:31
Právě jsem vykopal a budu vyhazovat několik semenáčků Jaderničky, protože je už nemám kam nasadit. Když mi napíšete svou adresu na bim (zav.) mybox (tečka) cz, domluvíme se na předání
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.50 (?), 13.2.2007 16:27
Dobrý den-sháním velmi staré odrudy jabloní-Gráštenské a Oldenburg.Je možné tyto odrůdy ještě sehnat?Děkuji Kamil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 13.2.2007 19:39
Grávštýnské červené mám (Gráštenské neznám), Oldenburgovo jsem pěstoval donedávna. Někde jsm jej zřejmě přirouboval, abych o odrůdu nepřišel, ale musel bych se podívat.Máte-li zájem,můžete se ozvat. vyslouzilm@seznam.cz 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.50 (?), 14.2.2007 17:18
Dobrý den p.Vysloužil.Můj strýc i děd měl právě tyto odrudy na zahradě-ovšem dle slov mého strýce nešlo po pokusech naroubovat na jiný strom.Zda opravdu máte obě odrudy -v nejbližší době se s Vámi spojím na Vaší em.adrese.Děkuji-s pozdravem Kamil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.2.2007 19:00
Jabloně jsou všechny navzájem kompatibilní, naroubujete je bez problémů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.181 (?), 16.2.2007 20:08
Dobrý den p. Vysloužil. Měl bych taky zájem o pár roubů  odrůdy Grávštýnského červeného mohl byste mi jich pár poskytnout. Děkuji.
Dále pak zháním odrůdy jabloní Párkerovo a Blenheimská reneta. Má je někdo? Děkuji    Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 18.2.2007 21:03
Můžete mě kpontaktovat, e-mail je o pár řádků výše. Ty další 2 odrůdy nemám. Nožná bych našel i obyčejné Grávštýnské (žluté), ale oproti červenému nemá žádné výhody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika