Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?) 
4.1.2013 15:40

K degustacím snad poslední připomínku. Srovnáme-li jejich výsledky za posledních pár let, zjistíme často, že odrůda, která se úmístila v daném hodnocení na předním místě, při jiné degustaci skončila někde na konci. A nemusí to být jen termínem ochutnávky, nevhodným pro určitou odrůdu.

Svou roli hraje i ročník, jak které odrůdě "sedne" a zejména z jakého stanoviště byla sklizena a kdy. Proto třeba se mi líbí způsob hodnocení v Pačejově, kde hodnotí některé odrůdy sklízené z různých poloh.

Toto asi budou důvody, proč např. je takový veliký rozdíl v hodnocení a umístění odrůd Fragrance a Goldstar v Drnovicích. U mne by to bylo přesně naopak a s ještě větším rozdílem!

 Určitě, ale, nepodezírám členy příslušných hodnotících komisí ze stranění některým odrůdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 156.1 (?), 4.1.2013 17:06

Podradná určite nie je.Z polohy ktorá odrode nevyhovuje, skoro obratá atď... sa tak možno javí.Bez usmernenia by sa u mňa v niektotých rokoch minula skôr ako Golden.  Stano

Idared
Idared
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.1.2013 15:13

Jestli jste, p. Stano, myslel Fragranci, tak máte zřejmě pravdu. Také si myslím, že potřebuje teplé stanoviště.

Chtěl bych se zeptat diskutujících, zda už někdo zná výsledky degustace v Hořicích, z počátku letošního ledna. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.1 (?), 14.1.2013 16:05

Fragrance bohužiaľ nemám.Môj príspevok bol reakciou na p.mičurinca ktorý tak hodnotil Idared.Nielen moje deti totiž v tejto dobe siahnu radšej po osviežujúcom a šťavnatom Idarede, ako po presladenom a už mierne vädnúcom Goldene.    Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 15.1.2013 10:00

Zde je výsledek degustace Hořice leden 2013. Vím, že to bylo pod hlavičkou Holovous, ale osobně mě mrzelo, že tam nebylo k ochutnání více střížovických odrůd.

Zdraví Mittwoch

Výsledky degustace jablek v Hořicích leden 2013
Výsledky degustace jablek v Hořicích leden 2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 15.1.2013 14:52

Díky za tu tabulku. Vidím, že se Melroze stále drží. A nepřekvapuje mě umístění Fragrance. Mě však zajímá především Andera, dosud mi její plody vždy zmrzly. A vidím, že si své místo také drží.

Také bych uvítal více střížovických odrůd. Ale oni asi potřebují především porovnat svá novošlechtění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.180 (?), 22.1.2013 13:54

Dobrý deň, na doplnenie zaujímavostí prikladám výsledky z degustácie jabĺk v Piešťanoch na Slovensku, ktorá sa konala v decembri. Kompletná je zverejnená na stránkach www.uksup.sk, bohužiaľ neviem ju preklopiť do jpg, tak tu je prvých 10 odrôd:

1.Admiral
2.Red Jonaprince
3.Santana
4.Jonagored
5.Fuji 
6.Pink Lady
7.Melrose
8.Braeburn
9.Fuji Kiku 8
10.Caudle

Prajem pekný deň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 22.1.2013 14:20

Skusim ju vlozit, aby to tu bolo pokope.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.141 (?), 23.1.2013 10:33

Tomu se říká bomba z Piešťan.Co udeří do očí je diametrální rozdíl od degustací v ČR.Jak ve výběru vzorků i hodnocení jednotlivých odrůd.Nabízí se otázka.Jak je to možné.Ať si každý odpoví sám.Nemám důvod nevěřit Slovákům.Nemají tam žádnou svoji odrůdu, což je pro mě záruka ojektivity. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 23.1.2013 11:52

Tiez to bolo pre mna prekvapenie.

Napr. odroda Sirius na 20 mieste, hm...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika