Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 165.19 (?) 
22.12.2011 14:27, zobrazeno: 63644x

Zde to máte ještě horké.

1) Orion (ÚEB)

 2) Rubín (p.Louda st.)

 3) Admirál (ÚEB)

 4) Gold Bohemia (p.Thoř)

 5) Topaz (ÚEB) 

 6) Bohemia (p.Thoř)

 7) Rozela (ÚEB)

 8) Sirius (ÚEB)

 9) Tábor (p.Kumšta)

 10) Lipno (ÚEB)

 11) Luna (ÚEB)

 12) Karneval (ÚEB)

 13) Šampion Red

14) Otava (ÚEB)

 15) Rucla

 16) Angold

 21) Opal (ÚEB)

 26) Rajka (ÚEB)

 29) Blaník (p.Kumšta)

  30)Vanda (ÚEB Střížovice)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 22.12.2011 15:02

Díky, velmi zajímavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 22.12.2011 15:12

Jsem fanda Rubínu, je to výborné jablko, těžko překonavatelné.I když je v posledních létech napadáno strupovitosti, a nevydrží tak dlouho, jeho chuť je výborná.Velmi mě zklamalo umístění Blaníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 22.12.2011 15:53

Tak se řiďte podle toho, co chutná Vám a ne podle degustací. Já tohle nějak nemůžu pochopit. Zkuste si sníst pár vzorků a mezi každým sníst třeba kus rohlíku (jak jsem slyšel, že se to dělá). První odrůdu vychutnáte naplno, pak už je to horší a horší. Je možné, že to někteří lidé takhle s chutí nemají. Ale hlavně mě prosím Vás neobviňujte zase z despektu vůči Vám. Je to jen moje reakce, nic víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 22.12.2011 16:19

Výsledky degustací jsou od toho, aby zhodnotily momentální formu tékteré odrudy.Za určitou dobu bude žebříček vypadat zase jinak.Zhodnocení odrud za mě udělají jiní, a já se můžu postavit k tomu jak chci.Pro to abych si udělal obrázek o chuti jablek nebudu do sebe házet odrudu za odrudou, a prokládat to rohlíkama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 22.12.2011 16:48

Něčím to asi prokládat musí nebo jak si to představujete Vy? Říkám Vám znovu, důležité je, co chutná Vám a podle toho si vybírejte. Koupíte si nějakou odrůdu, která se umístí někde na předních místech a pak stejně spokojen nebudete. Ale to je Vaše věc. U mě jsou na předních místech úplně jiné odrůdy a to je zase moje věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 22.12.2011 16:58

Vy jste mě samozřejmě vůbec nepochopil. Pokud Vám chutná Blaník, tak Vám může být jedno, jak se kde umístil. Prostě je pro Vás jednička. . 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 22.12.2011 17:01

Ano koupím si odrudu, která se umístila na předních místech, protože degustaci nedělá jeden člověk, ale skupinka čítající více, než jeden.To je pre mňa rozhodujůce.Každý nemá tu možnost, kdy před koupí stromku ochutnám 10-20-30 odrud, proto přihlížím k degustacím.Určitě se tákterá odruda každoročně neumistuje v žebříčcích na prvních místech z protekce.Když nebude chutnat mě, může chutnat jiným členům v domácnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 22.12.2011 17:20

Na degustacích se nehodnotí jenom chuť, to by výsledky byly úplně jiné.Nemusím Vám připomínat všechny kritéria, podle kterých se hodnotí, ale chuťi ovoce se přikládá význam větší, tudíš se násobí koeficientem.Můj pohled na zhodnocení zahrnuje taky vzhled, a odolnost, nebo atraktívnost, nebo jiné.Nebudu pěstovat odrudu, která je výborná v chutí, ale následná ztráta při skladování je větší, než únosná.Nebo která trpí nemocemi.Tak velkou zahradu nemám, abych si mohl dovolit experimentovat.Prosím, abyste nebral tento můj pohled jako radu Vám, nevnucuju Vám ho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 22.12.2011 17:40

Tohle jsou zbytečné dohady. Vede u Vás Blaník nebo ne? Teprve ho chcete nebo jak to je? Myslíte, že já mám nějak velkou zahradu? Zkoušet mě prostě baví. Co chci, tak to vyzkouším. Chuť u mě samozřejmě vede. Odrůdy, které mám rád v obchodě většinou neseženu, až na vyjímky. Takže všechny možné špatné vlastnosti jim odpouštím. Počínaje vzhledem a konče třeba skladovatelností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika