Výběr zimních odrůd odolných sršňům a vosám



lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?)
25.1.2019 10:27
Ono skôr ide oto že srsne a osy napádajú plody kde bola robena previerka a na zemi je minimum plodov z visokokmennych stromoch pozieraju predčasné opadnute a láka ich vôňa hniloby. Ktorá sa šíri pod stromom. Na margo srsnov musím s pani súhlasiť s tym že naozaj srsne su skôr vydaním pozieracom hmyzu rôzneho druhu žeru všetko od husenic až po včely osy chrobákov. Paradoxne robotnícke srsna nie ale ich larvy áno. Robotnícke žeru ovocie miazgu stromov a peľ kvetov. Mám doma živí plot draca červeného (berberis turgau). A nektar z kvetu je neodolateľný v máji u mňa je ako v uli a srsne su tu na hodoch.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vladan - (13) - 169.86 (?), 15.9.2020 18:44

Reakce   na hosta  xxx.xxx.91.196    ze 14.9. 2020 7:38
Vážený pane, to co mi tady nakvašeně radíte, již dávno praktikuji -není to nic nového. A tvrdím, že sáčky, alspoň u mě jsou, zatím nejlepším řešením – tam kde nejsou je až 40% plodu ožraných. Vrcholem je, že mi ožírajíi žlutoplodé odrůdy, jako je Otava, kterou bych měl sklízet cca za měsíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.123 (?), 13.9.2020 15:21
Mám Rubín 400 m.n.m a žerou mi ho taky. Prostě žerou, co dozrává. A teď dozráva tato odrůda. Pozdější jsou na tom líp, to už j nejsou vosy a sršně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 78.134 (?), 25.1.2019 8:52
Trochu na obranu srsnov a os: Nase si pochutnavali prevazne na opadanych a poskodenych plodoch, tie pekne nechali tak. V podstate pri vsetkych ovocnych stromoch. A dalsi pochvalny bod maju za to, ze boli uplne mierumilovne. Pol metra od hniezda sme ich pozorovali bezne a bolo im to jedno. Ale mozno mame nejaky trenovany druh :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 25.1.2019 10:27
Ono skôr ide oto že srsne a osy napádajú plody kde bola robena previerka a na zemi je minimum plodov z visokokmennych stromoch pozieraju predčasné opadnute a láka ich vôňa hniloby. Ktorá sa šíri pod stromom. Na margo srsnov musím s pani súhlasiť s tym že naozaj srsne su skôr vydaním pozieracom hmyzu rôzneho druhu žeru všetko od husenic až po včely osy chrobákov. Paradoxne robotnícke srsna nie ale ich larvy áno. Robotnícke žeru ovocie miazgu stromov a peľ kvetov. Mám doma živí plot draca červeného (berberis turgau). A nektar z kvetu je neodolateľný v máji u mňa je ako v uli a srsne su tu na hodoch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika