Váš názor - minianketa



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?)
25.5.2016 10:27

Asi už po dvě desetiletí udržuji na zahradě sortiment přibližně 30 odrůd jabloní. Ta skladba se však stále trochu mění. U hrušek to jsou tak 3-4 odrůdy, podobně u broskví.
Takže:
Jabloň:  Rozela, Sirius
Hrušeň: Bohemica
Slivoň:    Althanova
Broskvoň: Flamingo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
Petr Zehnálek - (35) - 58.232 (?), 25.5.2016 8:34

Jedna se těžko vybírá.

1)jabloň - Admiral

2)hrušeň - Ezéeská

3)broskvoň - Redhaven (v broskvích mám malý přehled)

4)meruňky nepěstujeme

5)slivoň - Bryská

6)třešeň - Těchlovan

7)višeň - Favorit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.86 (?), 25.5.2016 9:51

jabloň -Rajka

hrušeň -Pařížanka

broskev -Red Haven

meruňka -Velkopavlovická

ryngle -Oulinská

švestka -Hanita

višeň -Morellenfeuer

           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Z - (27) - 7.13 (?), 25.5.2016 9:58

Nápad se mi líbí. Nestálo by za to ještě připsat podmínky pro pěstování, zda stříkáte...?

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 25.5.2016 10:21

Tú hrušku nepoznám, môžete o nej napísať viac? Ďakujem.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr Zehnálek - (35) - 58.232 (?), 25.5.2016 11:13

Předpokládám, že neznámá je ta moje Ezéeská, protože Pařížanku zná každý. Vlastně tu hrušku ani nepěstujeme. Před časem jsme objevili pozapomenutý velmi starý a mohutný strom u barokní sýpky ve vedlejší obci. Po delší době se nám ji podařilo (snad správně) určit jako Ezéeskou. Má nápadně válcovité plody, ale asi nejnápadnější znak je, že dužnina se nikdy nestává máslovitou, ale zůstává stále zrnitou. Přirovnal bych ji chutí možná k Bohemice dovedené k dokonalosti. Je to hruška druhé poloviny září.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 4.242 (?), 25.5.2016 10:03

jabloň: fuji, rubinola.chuť a skladovateľnosť

slivka: jojo

hruška: dicolor-chuť a skladovateľnosť

broskyne sú náročné na postreky a aj golden delicius, postupne ich likvidujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.105 (?), 25.5.2016 10:14

Dobrý den,

Oulinskou a Ontario mám raději, než Zelenou ringli, jsou větší, odlolnější a netrpí sviluškou. I chuťově mi vyhovují víc.

Čačanska lepotica je dobrá, chtná mi, Čačanskou najbolju jsem vyhodil, protože se vyholovala a plody mi nechutnaly, byly stále tvrdé a podprůměrné chuti.

Z ranných mám Ruth Gerstetter, chutná mi, stejně jako Opál, který je trochu pozdnější, nemám výhrady.

Z pozdních mám Valjevku, Domácí a Gabrovskou, domácí má menší plody, ale vydrží dlouho na stromě, chuťově mi vyhovují všechny 3.

Pak mám President, což je výborná, ale na teplo a slunce náročná pozdní švestka. Chuťově je výborná a vzhledově lákavá. Ale pokud není teplé září, pak není moc dobrá a tuším 2014 mi defakt nedozrála. 2015 byla skvělá a výborná.

Z hrušek preferuci Clapovu červenou, je nenáročná a kavlitní letní odrůda. Mám i Alfu, ale je drobnější, sice rannější, ale přijde mi, že rychle přezrává. Ale jinak je chuťově dobrá.

Z podzimních mám Konferenci, s tou jsem nespokojen, nevím proč, prostě se mi nedaří, plody praskají, nebo opadávají, nebo nedozrávají, vadnou, asi chyba u zahrádkáře :) Chválím si Hardyho - nenáročná, velká, chutná...

Z pozdních mám Dicolor - je malá i přes hnojení a zalévání, nasadí a plůdky opadávají a jsou opravdu malé - asi chyba zahrádkáře...

Jana je veliká a dobrá, ale zase má takovou divnou tuhou slupku, nevím, proč.

Bohemika je výborná, zimní odrůda, krásné i větší plody, chutné, doporučuji.

Pak mám ještě Sterkmanovu, Evu Baltet, Thiriotovu, Jeane de De Arc, Dielovu, Děkanku Robertovu, Solanku, Lucasovu - spíš ze sběratelského hlediska - zatím menší stronky, ještě neplodí. Ale děkanka Robertova moc nerote. Zato Jeane de Arc, Dielova a Lucasova rostou bujně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 25.5.2016 10:27

Asi už po dvě desetiletí udržuji na zahradě sortiment přibližně 30 odrůd jabloní. Ta skladba se však stále trochu mění. U hrušek to jsou tak 3-4 odrůdy, podobně u broskví.
Takže:
Jabloň:  Rozela, Sirius
Hrušeň: Bohemica
Slivoň:    Althanova
Broskvoň: Flamingo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.5.2016 10:28

Admirál, Vienská, Favorita Morettini III, Lejuna, Katinka, Těchlovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 25.5.2016 10:48

Zapomněl jsem na třešně, tam favorita nemám. Všechny české odrůdy jsou dobré.
Jako kluk jsem měl nejraději Karešovu a z višní Královnu Hortensii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika