Už roubovat?



host - 178.235 (?)
16.4.2018 19:38

Osvědčilo se mi: roubovat u peckovin anglickou kopulací na mladý obrost xze stromu na strom.Letošní rouby už raší a v pěkném počasí jsem to" robil "před měsícem.Za kůru peckoviny pro" hlídání mízy" jaksi oželím. AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 226.62 (?), 10.4.2018 14:57, zobrazeno: 4107x

Mám dilema, jelikož uložené rouby v lednici (jabloně a zejména i peckoviny) začínají být dost narašené, zvažuji, zda již roubovat za kůru. Na zahradu se dostanu jen o víkendu. A již nyní šla částečně odloučit kůra u jabloní, obávám se, že za 2-3 týdny bych výrazně narašené rouby nemohl použít.  Zabalení roubů po naroubování mikrotenem by s možností kontroly po týdnu asi nebylo taky vhodné. Mám již nyní roubovat?

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.4.2018 15:16

1. Stará písnička. Rouby v lednici a v mikrotenu, nechápu, proč je tam dáváte. Rouby ponechané venku, zapíchnuté ve stínu v zemi jsou zcela netknuté. Stejně kvalitní jsou ustřižené letorosty, které zůstaly ležet po zimním řezu pod stromy a nikdo je neuklidil.
2. Narašení jabloňových roubů se bát nemusíte. Jednak nemají příliš tendenci rašit a i kdyby, tak se za kůru většinou ujmou. Jde-li kůra odchlípnout, roubovat jádroviny je možné. Hrušně dostávají mízu o něco dřív. 
3. Na peckoviny je podle mě ještě příliš brzo. Dobře se ujímají až v květu, ještě líp až týden po odkvětu.  Jsou-li rouby peckovin narašené, ujímají se špatně v kteroukoli dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 10.4.2018 20:31
Rouboval jsem jabloně o víkendu, šlo to pěkně, za kůru. Rouby jsem řezal v únoru, uložil jsem je šikmo ze 3/4 do země a na ně ještě prkno, protože mí psi na zahradě nějakou tu novotu jen tak nepřehlédnou, i proti slunci. Přežily bez problému. Místo roubovacího nože, který jsem někde zasel, jsem použil takový ten vylamovací nožík odněkud z hypersuper typu OBI. A pracovalo se s ním mnohem lépe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
robo27 - (30) - 68.181 (?), 10.4.2018 21:42

Zdravím

trošku sa strácam. ja som tento rok štepil prvý krát a to na spojku. Robil som to cca mesiac dozadu na odporúčanie staršieho záhradkára od nás, ktorý mi povedal že na spojku to mám urobiť v marci. Tj jednoročný semenáč som urezal do šikma a spojil s rovnako urezaným štěpom ktorý som odobral v januári a nechal ho vonku v zemi.

Takto som spravil 2 jablone a 1 hrušku, viac semenáčov som nemal... 

teda robil som to príliš skoro?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.253 (?), 10.4.2018 22:07

Nie urobili ste to dobre. Su to dva rozne druhy vrublovania. Vas pripad sa pouziva ked nieje miazga, a tento tu spomenuty za koru sa pouziva ked je miazga, a kora ide odchlipnut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 16.4.2018 19:38

Osvědčilo se mi: roubovat u peckovin anglickou kopulací na mladý obrost xze stromu na strom.Letošní rouby už raší a v pěkném počasí jsem to" robil "před měsícem.Za kůru peckoviny pro" hlídání mízy" jaksi oželím. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.4.2018 16:00

Taky možný, i když ne úplně sofistikovaný způsob uskladnění roubů je nechat rouby ležet pod ostříhaným stromkem. 

rouby jabloně
rouby jabloně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika