Uschnutí jabloně



Stránky: 1,  2,  3   
host - 16.149 (?) 
20.6.2011 8:56, zobrazeno: 18243x
Dobrý den. Zajímá mě z jakého duvodu mě asi před měsícem začala schnout jabloň. Teď už je prakticky po ní. Od kmenu vede cca pul metru široký a deset metru dlouhý tmavý pás ve trávě. Je to vidět na fotce. Žádný kanál ani nic podobného v těch místech není. Sousední jabloně jsou v pohodě. Neví někdo jaká je příčina a taky co znamená ten tmavý pás ve trávě?? Díky za rady Pavel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 16.149 (?), 20.6.2011 8:57
Foto 2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.149 (?), 20.6.2011 8:58
Foto3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.149 (?), 20.6.2011 8:59
Foto4

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 20.6.2011 9:12
Sežrane kořeny od hryzce?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 20.6.2011 12:12

Může jít o nějakou chorobu kůry nebo dřeva nebo kořenů. Netroufám si odhadnout o jakou. Některé podnože jsou k takovým chorobám náchylnější. Vliv má také to, zda není půda přemokřená. Jakou máte hladinu spodní vody? Píše se, že se takový stromek dá zachránit tak, že se poškozená tkáň vyřízne až do zdravého dřeva a rána se ošetří fungicidem (jde-li o houbovou chorobu), třeba Kuprikolem. Sama jsem to ale nikdy nedělala a protože moje stromky, které byly postižené zřejmě nektriovou rakovinou, byly hodně mladé, šly na spálení celé a hned.

Pruh v trávě může vytvořit ledacos. Stačí, aby tráva byla jednou sešlapána v určitý okamžik, a změna podmínek je na ní patrná dost dlouho. Já jsem měla jeden den začátkem dubna přes trávník položený čistý kabel a dodnes tam má tráva jinou barvu. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 20.6.2011 12:42
pruh s tím nema nic společného..dejte lepší fotku listů, ale vypada to že stromek žil ze své podstaty to znamena že nemel kořenový systém... bud ostříhat notně, prolét stromek dost vodou a čekat na zázrak. Mrknout se zda nejsou chodby v půdě od hryzců... Ale řek bych, že na záchranu je pozdě..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.149 (?), 20.6.2011 13:02
Půda v tom místě je dost mokrá, protože 3m za stromem je potok. Tím to ale nebude sousedni stromy jsou OK. Jsou 4 vedle sebe s mezerami 2 metry. Ten uschlý je třetí. A s tím pruhem je to záhada. Nic na tom místě nebylo položeno. Dával jsem si to do souvislosti proto, že pruh vede přesně od kmene toho stromu. Tak nevím. Zachraňovat strom už asi nemá cenu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 20.6.2011 13:08
zkuste vykopat a dejte vedět zda tam byly ožrane kořeny či ne ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 20.6.2011 17:28

Hryzec zlikviduje kořeny během pár dní ale většinou si troufne jen na mladé stromky, protože kořeny asi 1 cm průměru nakouskuje tak aby je natahal do spižírny (asi 8 až 10 cm). To na kůře nezanechá žádné stopy jenom stomkové listí rovnoměrně po celé koruně vadne. Jinak to poznáte tak, že chytnete stromek a kymácíte ním a bezpečně poznáte, že něco není v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika