Ujatý roub?



host - 55.18 (?) 
23.3.2016 10:32, zobrazeno: 3054x

Dobrý den, právě jsem koupil vysokokmen jabloně s mezištěpováním,  doma jsem si všiml, žeoproti jiným, které mám a u kterých je roub diagonálně po celém kmínku srostlý to zde vypadá jinak, bojím se, jestli se to čase neulomí.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KarelHamouz - (3) - 55.18 (?), 23.3.2016 10:35

Další foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.186 (?), 23.3.2016 14:42

Ano, jestliže to už nejde vrátit, tak předběžná opatrnost je na místě. Řez k založení korunky proveďte spíše kratší, aby páky letorostů při větru nebyly příliš dlouhé. Dále pro jistotu ke mínku a pokračování terminálu připevněte dlahu (roubovací páskou) nezávislou na úvazku ke kůlu. Ke kůlu vyvazujte jen kmínek. Pokud kalus v místě srůstu do podzima dostatečně nezesílí, bude potřeba nové letorosty zpětně sesadit a kosterní větve zakládat až o rok později. Nerovnosti v kalusu je vhodné také vyplnit nějakým stromovým balzámem proti zatékání vody a pro udržení stálé vlhkosti k rozvoji kalusu.

S.f.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 23.3.2016 20:13

I když srůst není ideální, časem se bez problémů zacelí.  Jediné, co bych udělal, je pečlivé přivázání stromku ke kůlu pod i nad místem roubování.  Což bych asi udělal i kdyby srůst byl čistý. To, že na kůře není nic vidět,  nemusí znamenat, že srůst ve dřevě je stejně pevný jako okolní pletiva. Výchovný řez je samozřejmostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika